FOTO Gala Sportului Școlar 2017: Ștefania Priceputu și Valentin Boboșca au luat premiul cel mare și la Gala Sportului Școlar

Inspectoratul Școlar Județean Dolj a organizat astăzi, la sediul instituției, ediția cu numărul 22 a Gala Sportului Școlar Județean. Au fost premiați 44 de elevi și 18 profesori performeri, de la structurile sportive din cadrul Ministerului Educației, Liceul cu Program Sportiv „Petrache Trișcu“ Craiova, CSS Craiova, Colegiul Național „Nicolae Titulescu“ Craiova și Liceul Teoretic „Constantin Brâncoveanu“ din Dăbuleni, acolo unde există o secție de canotaj.

Fondul de premiere este de 50.000 de lei, asigurat de Consiliul Județean Dolj.

Așa cum era de așteptat, sportiva anului a fost desemnată luptătoarea Ștefania Priceputu (LPS Petrache Trișcu – CSM Craiova). Antrenorul anului a fost desemnat Valentin Boboșca.

Lista laureaților Galei Sportului Școlar, organizată de ISJ Dolj

ELEVI CU REZULTATE DEOSEBITE LA CAMPIONATELE EUROPENE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ REZULTATE ANTRENOR
1. BIGEA MIHAI LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul III CE de cadeti echipa-scrima MATACHE DANIEL
2. CRISTESCU ANA MARIA LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul III   de jun iii-lupte categ 40 kg BOBOȘCA VALENTIN
3. CĂLĂRAȘU ISABEL LPS “PetracheTrișcu”Cv. Medaliat CE GERI MITROI
4. CROITORU VLAD LPS “PetracheTrișcu”Cv. Medaliat CE GERI MITROI
6. BUȘCĂ VITTORIA LPS “PetracheTrișcu”Cv. Medaliat CE GERI MITROI
7. CĂLIN ROBERT IRINEL C.N.  N. Titulescu Locul IV Campionat Balcanic

U 19

Daniel

Săvoiu

8. CATANĂ BOGDAN C.N.  N. Titulescu Locul V Campionat Balcanic

U 17

Daniel

Săvoiu

9. BADEA CRISTIAN C.N.  N. Titulescu Locul V Campionat Balcanic

U 17

Daniel

Săvoiu

10. PURCARU ȘTEFAN C.N.  N. Titulescu Locul V Campionat Balcanic

U 17

Daniel

Săvoiu

11. SĂVOIU  ADRIAN C.N.  N. Titulescu Locul III Turneu de Calificare

C.EU 17

Daniel

Săvoiu

12. BÎZICHE  COSMIN C.N.  N. Titulescu Locul III Turneu de Calificare C.E.

U 21

Daniel

Săvoiu

 

PROFESORI CU REZULTATE DEOSEBITE LA CAMPIONATELE EUROPENE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ
1. DANIEL SĂVOIU C.N. Nicolae Titulescu
2. ADRIAN POPESCU C.N. Nicolae Titulescu
3. MATACHE DANIEL LPS “PetracheTrișcu”Cv.
4. AUREL CIMPOERU LPS “PetracheTrișcu”Cv.
5. COSMA ALEXANDRU C.N. Nicolae Titulescu
6. CĂPĂȚÎNĂ DANIELA C.N. Nicolae Titulescu
7. SIMON VALENTIN C.N. Nicolae Titulescu

 

ELEVI CU REZULTATE DEOSEBITE LA CAMPIONATELE BALCANICE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ REZULTATE ANTRENOR
1. BALACI VANESA LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul III

CB  de jun.III

BUGIULESCU NICUSOR
2. BĂRAN IONELA LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul I

CB  de cadeti -judo

VOINEA  MIHAI
3. ZIDARU SIMONA LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul II CB  de juniori . 63 kgLocul II,62 kg CIMPOERU MARIUS
4. CONSTANTIN DENIS DANIEL LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul III CB de jun categ 74 kg CIMPOERU AUREL
5. COMAN ȘTEFAN IONUȚ LPS “PetracheTrișcu”Cv. Locul III CB de jun categ 66 kg CIMPOERU AUREL
7. CÎRLOGESCU ANDREI C.N.  N. Titulescu Locul V

CB U 17

Daniel

Săvoiu

8. LUNGU RALUCA C.S.S  Craiova Locul IV CB

U16

Manea Liviu

 

CAMPIONATELE BALCANICE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ
1. MARIUS CIMPOERU LPS “PetracheTrișcu”Cv.
2 BUGIULESCU NICUȘOR LPS “PetracheTrișcu”Cv.
3. MIHAI VOINEA LPS “PetracheTrișcu”Cv.
4. MANEA LIVIU C.S.S Craiova

 

ELEVI CU REZULTATE DEOSEBITE LA COMPETIŢII INTERNAŢIONALE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ REZULTATE ANTRENOR
1. ENCEANU LAVINIA L.T. C-tin Brincoveanu Locul II si III Camp. Internat.Bascov

C1 F J 200m

Vasiliche Mirel
2. CRISTUINEA DIANA L.T. C-tin Brincoveanu Locul II Bascov

C 2F J  500m

Vasiliche Mirel
3. PÎRVA DIANA L.T. C-tin Brincoveanu Locul III Bascov

C 2F J  500m

Vasiliche Mirel
4. STAICUȚI ANDREEA L.T. C-tin Brincoveanu Locul III Bascov

C 2F J  500m

Vasiliche Mirel
5. POPESCU LUIZA C.S.S.Craiova Locul III Cupa Bistrita

Jun. I Echipe Feminin

Georgescu Catalin
6. BOGDAN CRISTIAN C.S.S.Craiova Locul V Cupa Bistrita

Jun. I Echipe Masculin

Oproiu

Olimpiu

7. BUDOIU MARIUS C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
8. POMACU MIRCEA C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
9. SURUGIU MARIAN C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
10. VADUVA DANIEL C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
11. BORNAZ  OCTAVIAN C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
12. UDRIȘTE SEBASTIAN C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
13. GHEORGHE RADU C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
14. MĂTUȘOIU ROBERT C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
15. PÎRVU MIHAI C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
16. DOMNU SEBASTIAN C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
17. NOVAC ALEXANDRU C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
18. NICA ALEXANDRU C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
19. PĂUN MIHAI C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela
20. GRUIA ANDREI C.S.S.Craiova Locul II Trophy Cup 2017, Jun. I Smederevo Serbia Padeanu Daniela

 

PROFESORI CU REZULTATE DEOSEBITE LA COMPETIŢII INTERNAŢIONALE

Locul obținut Numele și prenumele Unitatea de învățământ
1. OPROIU OLIMPIU C.S.S Craiova
2. GEORGESCU CĂTĂLIN C.S.S Craiova
3, PĂDEANU DANIELA C.S.S Craiova

 

CITEȘTE ȘI Gala Sportului Doljean 2017: Ştefania Priceputu – sportiva anului în Dolj, Valentin Boboşca – antrenorul anului

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*