FOTO. Luceafărul – CSU Universitatea de Vest 0-8 (0-3) în ”Municipal” Timișoara

Campionatul Municipal Timişoara derulează în această săptămână a doua etapă a noii ediții, majoritatea partidelor disputate până acum în runda secundă încheindu-se cu scoruri categorice.

Astfel, luni au jucat CS Giroc Chişoda și Ghiroda Giarmata Vii, meci contând pentru prima etapă și încheiat cu scorul de 0-2, FC Chişoda – ACS Kids Sânmihaiul Român 4-1 şi CS Timişul II Şag – AS Seceani II 8-1, iar marți s-a mai disputat FC Auto Timişoara – ACS Ghiroda II 0-7 și AS Luceafărul – CSU Universitatea de Vest 0-8 (0-3).

Pe terenul ”Voinţa” din cartierul Fratelia, marți de la ora 16 s-au întâlnit în cadrul etapei a II-a din Seria I a ”Municipalului” AS Luceafărul Timişoara şi CSU Universitatea de Vest din Timişoara, studenţii pregătiţi de Cristian Gălan având o misiune mai uşoară decât se preconiza.

Pradă le-au căzut gazdele de la AS Luceafărul, o echipă de juniori antrenată de Angelo Foale, contra căreia au marcat pentru oaspeții învingători Ionuţ Vucea în minutele 2, 3 şi 75, Ronaldo Betea în minutul 45 iar după pauză Rajko Terzic (min. 60), Raul Kovacs (min. 65), Ionuţ Muj (min. 66) și Marius Similie (min. 80).

Cel mai bătăios jucător de pe teren a fost Ionuţ Muj, care, pe lângă golul marcat, a fost coautor la alte patru reușite ale coechiperilor săi.

În schimb gazdele au avut două oportunităţi de a înscrie prin Julea, scăpat singur cu portarul Ardelean, care a plonjat curajos la picioarele acestuia în minutele 39 şi 77.

Rar ne-a fost dat să vedem în acest eşalon ca un arbitru să folosească spray-ul pentru demarcarea poziționării zidului în vederea respectării distanței regulamentare la lovitura liberă (vezi Galeria foto).

Luceafărul: Vasile Berezincu – Flavius Marc, Dragoş Datcu (min. 70, Marius Gruia), Lucian Huţanu, Adrian Orza, Ionuţ Alexa (min. 80, Robert Cincă), Cristian Mitre, Răzvan Neagoe, Abdul Basin, Abel Nagy, Răzvan Julea.

Antrenor: Angelo Foale.

UVT: Ardelean Mircea – Adelin Ţenche, Raul Kovacs, Marius Similie, Rajko Terzic, Ionuţ Buda, Ionuţ Muj, Bogdan Florescu (min. 75, Ionuţ Bogorodiţă), Bogdan Săvoiu, Ronaldo Betea, Ionuţ Vucea (min. 83, Flavius Pardos).

Antrenor: Cristian Gălan.

Arbitri: Mirel Pacealoiu – Cătălin Avădanei şi Andrei Ungureanu.

• clic pe imagine pentru mărire

The post FOTO. Luceafărul – CSU Universitatea de Vest 0-8 (0-3) în ”Municipal” Timișoara appeared first on sporttim.ro.