CFR Cluj şi Ardealul Cluj au terminat la egalitate, 1-1, meciul restanţă din etapa a 11-a a Ligii Elitelor U19.

Cele două formaţii au oferit un fotbal spectaculos în multe momente, ambele putând câştiga la ocaziile din final.

După o primă repriză fără goluri, Ardealul a fost prima care a marcat la câteva minute de la reluarea părţii secunde. Istrate a deschis scorul pentru trupa lui Călin Moldovan, iar apoi CFR-ul a început alergarea după egalare.

Fică a reuşit-o în cele din urmă printr-o lovitură de la 11 metri la jumătatea reprizei secunde. Până la final, situaţiile periculoase au apărut la cele două porţi, cu Ardealul având şi o bară, dar în cele din urmă partida s-a terminat la egalitate, 1-1.

În clasament, cele două formaţii rămân pe aceleaşi poziţii, patru CFR Cluj, respectiv şapte Ardealul, feroviarii mai având o restanţă de jucat.