Sănătatea Cluj a disputat, sâmbătă, al doilea meci amical al perioadei de pregătire. Formaţia lui Csaba Kiss şi Dan Matei a întâlnit-o pe Minaur Baia Mare şi s-a impus cu 4-1.

Meciul împotriva echipei din Liga a IV-a s-a disputat la baza „Clujana” şi a fost la discreţia clujenilor.

Gaşpar şi Ceaca au înscris pentru 2-0 până la pauză, iar în a doua repriză antrenorii Sănătăţii au schimbat echipa. Aceştia au folosit şi câţiva jucători veniţi în probe, inclusiv străinii care au jucat şi cu Ardealul miercuri. Pintea a dus scorul la 3-0 dintr-o lovitură de la 11 metri, iar unul dintre jucătorii testaţi acum şi care speră să îmbrace tricoul alb-verde şi în timpul campionatului a marcat celălalt gol.

Tot ieri, o altă echipă din Baia Mare, FC Kiss, a avut un amical cu Ardealul Cluj U19, liderul din Liga Elitelor câştigând cu 5-2. De asemenea, în cantonamentul din Ungaria şi CFR Cluj 2 a început seria meciurilor amicale, trupa lui Gică Barbu câştigând, 5-0, jocul cu Hajduszoboszlo T.E.

Mai jos aveţi câteva imagini de la amicalul de ieri al Sănătăţii.