Gabriel Torje, inca o reusita pentru Karabukspor in campionatul Turciei

Karabukspor a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Yeni Malatyaspor, contand pentru etapa a sasea a primei ligi din Turcia.

Paul Papp, Valerica Gaman si Gheorghe Grozav au fost integralisti in infrangerea suferita de Karabukspor, cu 4-2, iar Cristian Tanase a fost inlocuit in minutul 46 de catre Gabriel Torje, fotbalist care a reusit sa inscrie pe finalul partidei.

Oaspetii au condus cu 3-0 la pauza, dupa reusitele fotbalistilor Yeni Malatyaspor, Yalcin Ayhan (15), Adem Buyuk (39) si Eren Tozlu (45), iar in partea secunda, Mustapha Yatabare si Gabriel Torje au punctat pentru echipa lor in minutele 56, respectiv 84, reducand din diferenta, dar Khalid Boutaib a introdus si el mingea in poarta in minutul 89 si a dus scorul la 4-2, inchizand astfel jocul.

Astfel, echipa cu cei mai multi fotbalisti romani din prima liga turca se claseaza pe locul 15 in campionat, avand doar 5 puncte obtinute in cele sase etape disputate.

The post Gabriel Torje, inca o reusita pentru Karabukspor in campionatul Turciei appeared first on Sport Total FM.