Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ACS Poli – Juventus București, jucat vineri 4 august 2017 de la ora 18,30 pe ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în uvertura etapei a 4-a din Liga 1 și câștigat pe caniculă de gazde cu 2-1 (1-0) prin desprinderea reușită de Munteanu în minutul 9 și Mailat după mijlocul părții secunde, Țâră reducând din handicap cu capul în minutul 90.

Acestea au fost primele goluri marcate acasă de bănățeni în noul campionat dar și primele puncte adjudecate pe teren propriu de elevii lui Ionuț Popa în sezonul 2017/8, în care mai au jocuri pe ”Dan Păltinișanu” în turul sezonului regular cu FC Viitorul – vinerea viitoare de la ora 21, cu CFR Cluj în ultima sâmbătă din august, cu Sepsi Sfântu Gheorghe la mijlocul lunii viitoare iar cu CS U Craiova în ultimul weekend din septembrie, după care, în runda imediat următoare, la mijloc de octombrie, vor demara returul tot pe Bega, contra Concordiei.

Cu ocazia celui de-al doilea meci acasă din 2017/8, în care amfitrionii au depășit mai clar decât o arată scorul niște ”galbeni” parcă storși ca lămâia, portarul Curileac a devenit al 19-lea jucător utilizat de ACS Poli în cele 4 etape, dintre care 15 și titulari, astăzi în premieră în această postură la alb-violeți în actualul tur și marcatorul Mailat respectiv Doman, ultimul, înlocuit însă din primul sfert de oră.

În celălalt joc al serii, FC Voluntari – AFC Botoșani 1-3 (1-2), ierarhia la zi și restul programului etapei, plus cel al rundei începând marți, pe coloana dreaptă.

*clic pe imagine pentru mărire

The post GALERIE FOTO. ACS Poli – Juventus București 2-1 appeared first on sporttim.ro.