Handbaliștii de la CSM Lugoj rămân pe prima poziție după trei etape în Campionatul Județean Timiș

Handbaliștii antrenați de profesorul Dorel Pavel nu au cedat în partida contând pentru etapa a treia, în fața campioanei ediției precedente de campionat, Unirea Sânnicolau Mare, formație ce a activat mai mulți ani în Campionatul Ungariei. În întâlnirea din Sala sporturilor “Lavinia Miloșovici”, tabela arăta la finalul jocului dintre CSM Lugoj și Unirea Sânnicolau Mare: 27-27 (10-12). Lugojenii au reușit astfel să-și păstreze prima poziție în clasament, după trei etape, în care au obținut două victorii și un egal cu principală pretendentă la șefia campionatului. “Prima repriză a aparținut oaspeților, au condus mai tot timpul, ceea ce o arată și scorul. În a doua parte a jocului, în schimb, noi ne-am revenit, ne-am mobilizat mult mai bine și am reușit să câștigăm a doua repriză la două goluri diferență echilibrând în acest fel situația pe tabelă. Am avut șansa chiar să câștigăm acest joc, pe final. În ultimele 10 secunde am avut mingea și atacul, dar nu am mai reușit să înscriem punctul decisiv. Sunt mulțumit de acest rezultat, felicit jucătorii pentru cum au evoluat, mai ales în repriza secundă. O mențiune specială pentru portarul Niculescu, care încă o dată a fost într-o formă foarte bună, a blocat multe dintre [...]