Ierarhii modificate în primele două serii: SCM Gloria şi Fotbal Club Rapid sunt lideri

Etapa a 12-a din eşalonul al treilea va începe cu nume noi în fotoliul de lider al primelor două serii. Suporter Club Oţelul Galaţi a cedat şefia în prima serie ca urmare a anulării rezultatelor din meciurile jucate până acum de CSM Roman, echipă care s-a retras din competiţie.

Noul lider este SCM Gloria Buzău, care are cu trei puncte mai mult decât gruparea gălăţeană, însă buzoienii au un meci în plus disputat faţă de următoarele trei clasate.

Afumaţiul a învins liderul şi a trimis Rapidul pe 1

Derby-ul zilei de sâmbătă a fost meciul dintre ocupantele locurilor 1 şi 3 din seria a doua, Unirea 04 Slobozia şi CS Afumaţi. Gazdele, neînvinse în acest sezon, au suferit primul eşec stagional, printr-un gol primit cu minute înainte de fluierul de final.

Cum Fotbal Club Rapid a învins duminică pe ACSM Olteniţa cu 3-1, gruparea bucureşteană a profitat de rezultatul din derby-ul de sâmbătă şi a devenit noul lider al seriei a doua. În celelalte serii, situaţia în fruntea clasamentului a rămas neschimbată, cu Flacăra Horezu, Şoimii Lipova şi Fotbal Comuna Recea pe locul 1.

Iată rezultatele şi marcatorii meciurilor din runda a 11-a:

SERIA I – CLASAMENT

2 noiembrie, ora 14:00
FC Botoşani 2 – SCM Gloria Buzău 0-3 (0-0) (foto)
Robert Asăvoaei (66), Costin Puşcă (83), Florin Cazan (90+4)

CSM Roman – Ştiinţa Miroslava
Echipa gazdă s-a retras din competiţie, iar toate meciurile acesteia au fost anulate

3 noiembrie, ora 14:00
Bucovina Rădăuţi – CSM Râmnicu Sărat 4-0 (3-0)
Andrei Cerlincă (10), Cătălin Coroamă (13), Vasile Dănilă (28), Radu Ungurianu (82)

Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-2 (1-1)
Vasile Padovei (37) / Cristian Copoţ-Barb (29 – pen.), Răzvan Pîntea (70)

CSM Focşani 2007 – Sănătatea Darabani 3-0
Echipa oaspete nu s-a prezentat la meci

Foresta Suceava – CSM Paşcani 3-1 (1-1)
Matteo Rigoni (16), Robert Grumezescu (69, 90+2) / Andrei Firan (36 – pen.)

KSE Târgu Secuiesc – Suporter Club Oţelul Galaţi 0-2 (0-1)
George Cârjan (40), Andrei Antohi (61)

Metalul Buzău – Sporting Lieşti 1-1 (0-1)
Valentin Lungoci (53) / Robert Ţicămucă (37)

SERIA A II-A – CLASAMENT

2 noiembrie, ora 14:00
Delta Dobrogea Tulcea – FC FCSB 2 0-2 (0-1)
Andrei Roşu (35), Florin Chitaş (48)

3 noiembrie, ora 14:00
CS Tunari – Agricola Borcea 5-1 (0-1)

Alexandru Neculai (50), Claudiu Zamfir (52, 65), Marius Bâtfoi (67), Hristu Chiacu (77) / Costin Cristil (33)

Unirea 04 Slobozia – CS Afumaţi 0-1 (0-0)
Ciprian Perju (87)

Axiopolis Sport Cernavodă – CS Medgidia 0-1 (0-1)
Robert Moldoveanu (3)

Progresul 1944 Spartac – CS Făurei 5-1 (2-0)
Marius Diţu (24), Ciprian Stanciu (32 – pen., 77 – pen.), Leonard Boiangiu (52), Victor Militaru (90) / Bănel Nicoliţă (73 – pen.)

SC Popeşti-Leordeni – Sportul Chiscani 3-4 (1-1)
Marin Luca (31), Alexandru Stancu (50), Angelo Anghilini (83) / Gabriel Preda (36), Marius Coman (51), Alin Radu (54), Emanuel Moldoveanu (62)

4 noiembrie, ora 14:00
Fotbal Club Rapid – ACSM Olteniţa 3-1 (3-1) (foto)
Alexandru Iacob (6), Sergiu Jurj (9), Alin Cârstocea (31) / Gabriel Turbatu (7)

Înainte Modelu a stat

SERIA A III-A – CLASAMENT

2 noiembrie, ora 14:00
AFC Astra 2 – CSM Alexandria 1-2 (0-1)
Gabriel Şerban (71) / Sabin Moldovan (37), Alexandru Cîmpanu (85)

ACSO Filiaşi – FC Voluntari 2 0-0

U Craiova 1948 CS SA 2 – U Craiova 1948 SA 1-1 (0-0)
Luis Niţu (73) / Florin Costea (82)

AFC Hermannstadt 2 – Atletic Bradu 0-3
Meciul nu s-a disputat

Viitorul Domneşti – Flacăra Moreni 0-2 (0-1)
Alberto Rosciugă (10), Viorel Vîrtej (84)

3 noiembrie, ora 14:00
Flacăra Horezu – FC Pucioasa 2-0 (1-0)
Eduard Neacşu (28), Cristian Munteanu (89 – pen.)

Unirea Bascov – Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-0

Sporting Roşiori – ACS SR Municipal Braşov 2-2 (2-1)
Liviu Floricel (30 – pen., 45) / Răzvan Damian (35), Vlăduţ Boţia (62)

SERIA A IV-A – CLASAMENT

2 noiembrie, ora 14:00
CSM Lugoj – Gloria Lunca-Teuz Cermei 0-4 (0-3)
Alexandru Capătă (13, 69), Michel Vlad (26), Darius Dolga (35)

Millenium Giarmata – ACS Dumbrăviţa 1-1 (1-0)
Marius Călin (41) / Laurenţiu Telescu (52)

AFC Unirea 1924 – Şoimii Lipova 0-1 (0-0)
Raul Stoin (86)

Metalurgistul Cugir – CS Ocna Mureş 2-0 (1-0)
Radu Necşulescu (30), Laurenţiu Tudor (55)

3 noiembrie, ora 14:00
Crişul Chişineu Criş – Colegiul Naţional Sportiv Cetate 2-1 (1-0)
Sebastian Budur (44, 75) / Andrei Voineag (50)

CS Hunedoara – Industria Galda 0-1 (0-1)
Alexandru Cioară (42)

CSM Şcolar Reşita – Naţional Sebiş 0-0

FC Avrig – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0 (1-0)
Adrian Cîrstean (31 – pen.)

SERIA A V-A – CLASAMENT

2 noiembrie, ora 14:00
Minaur Baia Mare – MSE Târgu Mureş 2-0 (1-0)
Lorant Kis (43), Bogdan Boje (50)

Unirea Dej – Sticla Arieşul Turda 1-4 (0-3)
Andrei Moldovan (84) / Valentin Lemnaru (14), Alexandru Savu (32), Sebastian Salcău (42), Adrian David (67)

AFC Odorheiu Secuiesc – Sănătatea Cluj 0-0

CFR Cluj 2 – Olimpic Cetate Râşnov 2-0 (1-0)
Antonio Giurgean (41), Mihai Cazan (68)

Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Hărman 0-1 (0-1)
Bogdan Minciună (45+1)

3 noiembrie, ora 14:00
CS Iernut – Avântul Reghin 1-4 (1-1)
Ionuţ Cheţan (34) / Florin Truţă (9), Vlad Bujor (80, 82), Bogdan Stavilă (87)

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Tăşnad 4-2 (2-1)
Paul Oşan (6), Romariu Rus (22), Viorel Chinde (49), Alin Bota (90+2 – pen.) / Krisztian Szekely (12), Denis Cubaş (72)

4 noiembrie, ora 14:00
ACS Unu Fotbal Gloria – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-3 (0-1)
Soufiane Jebari (10 – pen.), Kristóf Pál (47), Attila Csürös (80)

REZULTATELE ŞI MARCATORII ETAPELOR PRECEDENTE

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*