Lazio s-a calificat în sferturile de finală din Europa League, după ce a învins-o pe Dinamo Kiev în meciul retur cu scorul de 2-0.

După scorul de 2-2 în tur, italienii au obținut calificarea prin golurile reușite de Leiva, în minutul 23, respectiv De Vrij, în minutul 83.

Ștefan Radu a fost integralist în cadrul acestei partide, dar a avut prim-planul într-o faza ce s-ar fi putut încheia mult mai urât. Fotbalistul român a fost lovit în minutul 58 de către portarul advers și a căzut ca secerat pe gazon, pierzându-și conștiința pentru câteva momente.

Din fericire, jucătorul în vârstă de 31 de ani s-a ridicat în cele din urmă și a putut continua meciul până la fluierul de final al partidei.

Articolul Imagini șocante cu Ștefan Radu la meciul cu Dinamo Kiev din Europa League! A căzut inconștient pe gazon apare prima dată în Sport Total FM.