În septembrie începe faza națională a Cupei României: descoperă programul turului 1!

Departamentul Competiții a realizat împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic în turul 1 al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020-2021.

Cele 30 de dueluri din această fază a competiției, programate miercuri, 9 septembrie, de la ora 16:30, sunt următoarele:

  • ACS Minerul Costeşti – CS Viitorul Dăeşti
  • CS Jiul Rovinari 2016 – ACSO Filiaşi
  • CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti
  • Club Sportiv Municipal Deva – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – ACS Fortuna Becicherecu Mic
  • ACS Poli Timişoara – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău
  • CS Universitatea Alba Iulia – AFC Unirea 1924
  • CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej
  • CS Arieşul Mihai Viteazu – ACS Industria Galda
  • CS Unirea Ungheni 2018 – ACS Sticla Arieşul Turda
  • AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Avântul Reghin
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS SR Municipal Braşov
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AS Gloria 2015 Corneşti – AS FC Pucioasa
  • SCM Dunărea 2020 Giurgiu – CS Sporting Roşiori 2008
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • ACSM Olteniţa – AS FC Agricola Borcea
  • AS Înfrăţirea Jilavele – ACS Recolta Gheorghe Doja
  • CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău
  • CS Victoria Cumpăna – CS Poseidon Limanu-2 Mai
  • CS Medgidia – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
  • Flacăra Mihail Kogălniceanu – ACS Dacia Unirea Brăila
  • ACS Victoria Traian – CS Făurei
  • CSM FC Vaslui – ACS Hușana Huși
  • CSL Victoria Gugeşti – CS Sporting Lieşti
  • AFCS Viitorul Curiţa – CSM Bacău
  • CSM Paşcani – FC Ozana Târgu Neamț
  • CS Dante Botoşani – ACS Şomuz Fălticeni
  • SC Olimpia MCMXXI Satu Mare – CSM Sighetu Marmaţiei

Al doilea tur al Cupei României este programat să se dispute în data de 23 septembrie 2020.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*