Indian Wells | Sorana Cirstea, eliminata de Venus Williams, in turul 2

UPDATE, ora 00:49 / Desi a condus cu 3-1 in setul secund, Sorana n-a avut forta necesara sa egaleze si a cedat partida cu 3-6, 4-6.

UPDATE / Americana reuseste breakul si isi trece in cont primul set, dupa 33 de minute, cu 6-3

UPDATE / Ora 23:30 – A inceput partida.

Pentru un loc in turul al treilea de la Indian Wells, Sorana Cirstea (35 WTA) se va duela cu americanca Venus Williams, cap de serie numarul 8. Partida va avea loc sambata si va incepe dupa ora 22:30 (ora Romaniei).

Confruntarea dintre Sorana si Venus va fi a doua de pe Arena Centrala, dupa un meci de pe tabloul de simplu masculin: Stefanos Tsitsipas vs Dominic Thiem (de la ora 21:00).

Sorana Cirstea si Venus Williams s-au mai intalnit o singura data pana acum, in 2010, in runda a doua a turneului de la Miami. Castig de cauza a avut americanca: scor 6-4, 6-3.

In primul tur de la Indian Wells, Sorana Cirstea a invins-o pe Monica Niculescu, scor 6-2, 6-3. Pentru Venus va fi prima partida la editia din acest an a competitiei californiene.

Venus Williams (37 de ani) n-a castigat niciun meci in acest an, fiind eliminata in turul I atat la Sydney, cat si la Australian Open. In schimb, a reusit doua victorii in Fed Cup, contra Elvetiei

Articolul Indian Wells | Sorana Cirstea, eliminata de Venus Williams, in turul 2 apare prima dată în Sport Total FM.