Infrangere pentru echipa romanilor Chipciu si Stanciu in campionatul Belgiei

Anderlecht a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei St. Truiden, in cadrul etapei a patra a primei ligi belgiene, iar Alex Chipciu a fost titular, in timp ce Nicolae Stanciu a fost introdus in repriza secunda.

Gazdele au deschis scorul in minutul 18 prin reusita lui Bruno, dar dupa doar trei minute, Boli a restabilit egalitatea pe tabela. In minutul 30, Hanni putea s-o readuca pe Anderlecht in avantaj, dar a ratat penalty-ul acordat de arbitru si scorul a ramas 1-1 la pauza.

In partea secunda a jocului, Legear a punctat pentru oaspeti in minutul 53, iar Boli a reusit dubla in minutul 66, ducand scorul la 3-1 pentru St. Truiden.

In minutul 78, Chipciu a fost inlocuit cu Gerkens, iar Stanciu a intrat in locul lui Kums, iar dupa noua minute, Teodorczyk a inscris in poarta oaspetilor si a inchis jocul la scorul de 2-3.

Astfel, Anderlecht a mai pierdut trei puncte si se afla pe locul 10 in clasamentul primei ligi belgiene, avand doar patru puncte adunate in cele patru etape disputate.

The post Infrangere pentru echipa romanilor Chipciu si Stanciu in campionatul Belgiei appeared first on Sport Total FM.