Irina Begu s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg, dupa ce a invins-o pe Andrea Petkovic cu scorul de 7-6, 6-1.

In urmatoarea faza competitionala, romanca va da peste Petra Kvitova (29 WTA), sportiva ce a trecut de Elena Vesnina, locul 21 WTA, cu scorul de 6-2, 6-0, dupa o ora si opt minute de joc.

Begu si Kvitova se vor lupta pentru un loc in sferturile competitiei din Rusia joi, 1 februarie, dupa ora 12:00.

Cele doua sportive s-au mai intalnit de doua ori in circuitul WTA, la Madrid si la Roland Garros, in anul 2015, castigatoare fiind tenismena ceha in ambele partide.

The post Irina Begu si-a aflat adversara din optimile de finala ale turneului de la Sankt Petersburg! appeared first on Sport Total FM.