La omul sărac… Unirea Dej a făcut cel mai bun meci al anului, dar s-a ales cu a 11-a înfrângere la rând. Acum a bătut Avrigul

Unirea Dej şi-a schimbat antrenorul în această săptămână, jocul s-a îmbunătăţit, dar punctele întârzie să apară.

Astăzi, trupa lui Mircea Bolba a pierdut al 11-lea meci consecutiv, 0-2 cu FC Avrig, pe teren propriu.

Spre deosebire de alte partide, dejenii au acum motive serioase de nemulţumire. Aceştia au ratat câteva şanse mari la poarta oaspeţilor, care au deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Stelea.

Ferhaoui, Patrick Popescu, Nogo, Kovacs sau Hîmpea au fost ghinioniştii zilei în tabăra Unirii, ultimul reuşind să marcheze, dar golul său a fost anulat pe motiv de offside. După ce Cârstean a fost eliminat de la oaspeţi în prelungiri, dejenii au mai primit un gol, Mircea Risti stabilind scorul final printr-un şut de la distanţă.

S-a terminat 2-0 pentru echipa nou-promovată, iar dejenii vor avea meci la Cluj în următoarea etapă, marţi, pe terenul Sănătăţii.