Liga 3: Alex Popescu a bătut de unul singur pe Lipova | Șoimii Lipova – Universitatea Craiova 2 2-3

Echipa secundă a Universității Craiova a câştigat, sâmbătă, scor 3-2, meciul disputat în deplasare, la Lipova, în compania formației Șoimii din localitate.

Scorul la pauză a fost 0-0, însă repriza a doua s-a dovedit a fi una extrem de animată, deoarece în ultimele 30 de minute s-au marcat cinci goluri.

Alexandru Popescu a deschis scorul în minutul 60, pentru ca după 10 minute vârful alb-albaștrilor să transforme cu siguranță o lovitură de la 11, lovitură de pedeapsă obținută de Trancă. Replica gazdelor a venit în doar două minute, aceștia reușind să înscrie în minutele 73 și 75, prin Trabalka și Trancă.

Cele trei puncte extrem de importante în ecuația clasamentului ni le-a adus „decarul” Popescu în ultimul minut de joc, reușind să își treacă în cont, astfel, și hattrick-ul.

Cornel Papură a mizat pe următorul „11”: Dică – Borța, Ion, Bogdan, Petre – Enache, Iuga, Constantin – Frăsineanu, Popescu, Trancă. Au mai intrat: Țoiu și Gunie.