Liga 3: CSO Filiași întâlnește mâine Gloria Lunca Teuz Cermei

Formația CSO Filiași întâlnește vineri, de la ora 15.00, pe stadionul „Chimia”, pe Gloria Lunca Teuz Cermei, într-un meci care contează pentru etapa cu numărul 10 din seria a IV-a a Ligii 3.

Formația pregătită de Victor Naicu vine după victoria de la Lipova, iar tehnicianul craiovean își dorește foarte mult ca elevii săi să bifeze al doilea succes consecutiv.

„Gloria Cermei este o echipă bună, de deplasare, și cred că va fi un meci echilibrat și, probabil, echipa care se va implica mai mult și se va adapta la suprafața de teren pe care o avem, aceea va câștiga. Din păcate noi nu o să putem să aliniem cel mai bun unsprezece, îi avem suspendați pe Neacșu și Badea, Terenche este accidentat și alți jucători vin după răceală, cum ar fi Geanimu, Obeanu, Moraru, Duma… Probabil că vom improviza pe unele posturi, dar indiferent cine intră trebuie să dăm totul pe teren“, a declarat Victor Naicu, citat de csofiliași.ro.

Partida de la „Combinat” va fi arbitrată de Dragoș Pîrîu (Curtea de Argeş), ajutat de Lucian Țuțu (Tărlungeni) și Viorel Pânzaru (Braşov). Observatori au fost desemnați Viorel Voicu (Slatina), respectiv Florin Oglindoiu (Severin).

LIGA 3 – SERIA 4, ETAPA 10

VINERI, 27 OCTOMBRIE 2017

CSO Filiaşi   –   Gloria Lunca Teuz Cermei
FC Hermannstadt 2   –   CSM Lugoj
Naţional Sebiş   –   Centrul Naţional de Pregătire Timişoara
Millenium Giarmata   –   CS Ghiroda

 

SÂMBĂTĂ, 28 OCTOMBRIE 2017

Internaţional Băleşti   –   Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
Cetate Deva   –   STĂ
CS Şirineasa   –   CSM Școlar Reșita
Şoimii Lipova   –   universitatea Craiova 2

 

Liga 3, Seria 4 M V E I GOL PCT
1 CS Şirineasa 9 8 1 0 20-3 25
2 Universitatea Craiova 2 9 5 2 2 13-6 17
3 Cetate Deva 9 4 3 2 15-12 15
4 CSM Şcolar Reşiţa 8 4 2 2 17-8 14
5 Naţional Sebiş 8 4 2 2 15-10 14
6 CSM Lugoj 8 3 4 1 14-8 13
7 CS Ghiroda 9 4 1 4 22-18 13
8 CSO Filiaşi 8 3 4 1 10-6 13
9 Gloria Lunca Teuz Cermei 8 4 1 3 16-13 13
10 FC Hermannstadt 2 8 3 1 4 12-15 10
11 Şoimii Lipova 9 2 3 4 11-12 9
12 Millenium Giarmata 9 2 2 5 11-21 8
13 Centrul de Pregătire Timişoara 8 2 1 5 6-15 7
14 Internaţional Băleşti 8 1 1 6 8-15 4
15 Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 8 0 0 8 2-30 -4
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*