Liga A Prahova, etapa a XVIII-a, rezultate şi clasament

Unirea Teleajen – CS Măneşti Coada Izvorului 1-2 (0-0)
Au marcat: Ricardo Constantinescu (78) / Marius Vlădan (47), Marian Costache (90+5)
Au arbitrat: Robert Nuţu (Ploieşti) – Andrei Dan (Ploieşti) şi Cristi Damian (Slănic). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Unirea Urlaţi – Petrolul 95 Ploieşti 3-0 (3-0)
Au marcat: Florin Moise (23), Alexandru Moise (30), Valeriu Rob (37)
Au arbitat: Alexandru Zafiriadis (Ploieşti) – Alexandru Chioibaşu (Adâncata) şi Emilian Chipon (Bucov). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

CS Cornu – Tricolorul Breaza 2-5 (1-3)
Au marcat: Nicuşor Copilu (26), Bogdan Negotei (82) / Iustin Şovăială (7), Sergiu Ivan (12), Ovidiu Gheorghe (19 autogol), Marius Duricu (52), Constantin Dumbărescu (58)
Au arbitrat: Viorel Căunei (Plopeni) – Romulus Sprânceană (Buşteni) şi Nicolae Niţu (Scorţeni). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

CS Blejoi – Petrolistul Boldeşti 2-1 (2-0)
Au marcat: Adrian Vintilă (38), Cristian Mihăiţă (45+1) / Roberto Alecsandru (57)
Au arbitrat: Mădălin Dicu (Bucov) – Sebastian Păduraru (Gura Humorului) şi Gabi Lefter (Urlaţi). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

CSO Teleajenul Vălenii de Munte – AFC Băneşti-Urleta 1-1 (0-0)
Au marcat: Lucian Cruceru (52) / Iulian Dumitru (90)
Au arbitrat: Eduard Zamfir – Mihai Vizitiu şi Andrei Sotir (cu toţii, din Ploieşti). Observator: Cătălin Popescu (Ploieşti).

Avântul Măneciu – CS Ceptura 1-0 (0-0)
Au marcat: Alexandru neagu (76 – penalty)
Au arbitat: Laurenţiu Piciu (Ploieşti) – Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Paul Manu (Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

CSO Plopeni – CS Păuleşti (joc amânat)

AFC Brebu – CSO Măgura Slănic 3-0
(echipa oaspete s-a retras din campionat şi va pierde toate meciurile cu 3-0)

Clasament

1. CS Blejoi 19 17 1 1 71-17 52p +25
2. CS Păuleşti 18 13 2 3 59-16 41p +11
3. Petrolistul Boldeşti 19 11 4 4 43-21 37p +10
4. AFC Băneşti-Urleta 19 11 3 5 42-21 36p +9
5. CSO Teleajenul V.de Munte 19 11 2 6 37-26 35p +8
6. Avântul Măneciu 19 10 3 6 50-32 33p +6
7. CSO Tricolorul Breaza 19 9 3 7 39-25 30p 0
8. AFC Brebu 19 8 3 8 30-42 27p -3
9. Petrolul 95 Ploieşti 19 8 2 9 31-31 26p -4
10. CSO Plopeni 18 8 2 8 26-30 26p +2
11. CS Cornu 19 7 5 7 29-34 26p -1
12. CS M. 2013 C.Izvorului 19 6 3 10 34-38 21p -9
13. Unirea Urlaţi 19 6 2 11 26-35 20p -10
14. Unirea Teleajen Ploieşti 19 3 2 14 24-69 11p -19
15. CS Ceptura 19 2 1 16 17-81 7p -20
16. CSO Măgura Slănic 19 1 2 16 12-52 5p -25

*Echipa CSO Măgura Slănic s-a retras din campionat după etapa a XV-a, astfel că va pierde toate jocurile din retur cu 3-0.

Etapa viitoare (6 aprilie, ora 17:00): Unirea Teleajen – Unirea Urlaţi, AFC Brebu – CS Măneşti Coada Izvorului, CS Cornu – Petrolul 95 Ploieşti, CSO Plopeni – CSO Măgura Slănic, CS Blejoi – Tricolorul Breaza, CSO Teleajenul Vălenii de Munte – CS Păuleşti, Avântul Măneciu – Petrolistul Boldeşti, CS Ceptura – AFC Băneşti-Urleta.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*