Liga B Prahova, rezultate şi clasamente

SERIA NORD, etapa a XVI-a
Voinţa Gornet – Voinţa Livadea 1-1
Avântul Bertea – AS Podenii Noi V.Dulce 5-2
Victoria Olteni – AS Găgeni 1-4
Luceafărul Drajna – Flacăra Mălăieşti 4-2
Tineretul G.Vitioarei – Progresul Aluniş 4-4
AS Podenii Vechi – Gloria Vâlcăneşti 3-1
Voinţa Vărbilău – Voinţa Măgurele 5-0

Clasament
1. AS Găgeni 15 9 2 4 40-25 29
2. Voinţa Măgurele 15 9 2 4 32-35 29
3. Voinţa Vărbilău 15 9 1 5 32-20 28
4. AS Podenii Vechi 15 8 3 4 40-30 27
5. Voinţa 2009 Gornet 15 7 3 5 50-34 24
6. Avântul Bertea 15 6 6 3 28-22 24
7. Tineretul G.Vitioarei 15 7 3 5 31-27 24
8. Flacăra Mălăieşti 15 7 3 5 31-28 24
9. Luceafărul Drajna 15 7 2 6 39-29 23
10. Gloria Vâlcăneşti 15 6 3 6 32-24 21
11. Voinţa Livadea 15 4 4 7 26-45 16
12. Victoria Olteni 15 3 3 9 25-35 12
13. Progresul Aluniş 15 3 2 10 20-34 11
14. AS P.Noi V.Dulce 15 1 1 13 16-54 4
Etapa viitoare (7 aprilie): Voința Livadea – Avântul Bertea, AS Podenii Noi Valea Dulce – Victoria Olteni, AS Găgeni – Luceafărul Drajna, Flacăra Mălăiești – Tineretul Gura Vitioarei, Progresul Aluniș – AS Podenii Vechi, Gloria Vâlcănești –Voința Vărbilău, Voința Măgurele – Voința Gornet.

SERIA SUD, etapa a XIX-a
CS Brazi 2 – AS Potigrafu 3-3
Muntenii Câmpina – Tineretul P.Burchii 5-3
Muntenia Blejoi – AS Româneşti (joc amânat)
NG Brătăşanca – Prahova Nedelea 3-4
CS Cornu 2 – Unirea Călineşti 2-0
CS Măneşti – Sportul Câmpina 2-5
Avântul Măgureni – CS Brazi Popeşti 3-1
Stejarul Goruna – Unirea Brăteşti 3-0
Clasament
1. Sportul Câmpina 18 15 1 2 57-17 46
2. AS M.Câmpina 2016 18 13 1 4 56-30 40
3. AS Româneşti 17 12 0 5 68-35 36
4. Avântul Măgureni 18 11 3 4 42-29 36
5. Prahova Nedelea 18 10 2 6 53-34 32
6. Stejarul G.C.Mislii 18 8 4 6 45-40 28
7. Tineretul P.Burchii 18 8 2 8 40-43 26
8. CS Brazi Popeşti 18 7 4 7 41-34 25
9. AS Potigrafu 18 7 3 8 43-46 24
10. CS Măneşti 2013 18 7 2 9 32-44 23
11. CS Cornu 2 18 7 1 10 38-51 22
12. AS Muntenia Blejoi 17 5 3 9 37-44 18
13. CS Brazi 2 18 5 3 10 26-49 18
14. U.Călineşti 2016 18 4 3 11 29-42 15
15. NG Brătăşanca 18 4 1 13 31-64 13
16. Unirea Brăteşti 18 2 3 13 21-57 9
Etapa viitoare (7 aprilie): Unirea Brătești – AS Potigrafu, Tineretul Poienarii Burchii – CS Brazi 2, AS Românești – AS Muntenii Câmpina, Prahova Nedelea – AS Muntenia Blejoi, Unirea Călinești – NG Brătășanca, Sportul Câmpina – CS Cornu 2, CS Brazi Popești – CS Mănești, Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii – Avântul Măgureni.

SERIA EST, etapa a XVI-a
Progresul Boldeşti Grădiştea – Olimpia Cireşanu 2-1
CS Brazi Negoieşti – CS Măneşti Băltiţa (echipa oaspete a anunțat că nu se prezintă la joc)
Progresul Puchenii Moşneni – Avântul Iordăcheanu 2-2
Podgoria Vadu Săpat – AS Gorgota 2-0
Olimpia Gornet Cricov – AS Pleaşa 3-3
AS Gherghiţa – Akademika Ploieşti 1-5
AS Tg. Vechi Stănceşti – CS Brazi 6-1

Clasament
1. Progresul P.Moşneni 15 11 3 1 46-21 36
2. Olimpia Cireșanu 15 11 1 3 50-19 34
3. CS Brazi Negoieşti 14 10 3 1 67-14 33
4. AS Gherghiţa 15 10 2 3 44-23 32
5. Avântul Iordăcheanu 15 7 1 7 35-45 22
6. CS Măneşti 2013 Băltiţa 13 7 0 6 40-32 21
7. CS Brazi 15 7 0 8 35-31 21
8. Podgoria Vadu Săpat 15 6 2 7 26-30 20
9. AS T.Vechi Stăncești 15 6 1 8 27-37 19
10. AS Gorgota 15 5 2 8 33-43 17
11. Progresul B.Grădiştea 14 5 0 9 19-55 15
12. Olimpia G.Cricov 15 3 2 10 29-47 11
13. AS Pleaşa 15 3 1 11 35-64 10
14. Akademika Ploiești 15 2 2 11 25-50 8
Etapa viitoare (7 aprilie): Olimpia Cireșanu – CS Brazi Negoiești, CS Mănești Băltița – Progresul Puchenii Moșneni, Avântul Iordăcheanu – Podgoria Vadu Săpat, AS Gorgota – Olimpia Gornet Cricov, AS Pleașa – AS Gherghița, CS Brazi – Progresul Boldești Grădiștea.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*