LISTA TRANSFERURILOR DIN LIGA 2

LISTA TRANSFERURILOR

U CRAIOVA 1948 SA – antrenor Ovidiu Stângă (nou)
Sosiri: Ad. Voicu, D. Ispas (ambii Turris-Oltul), Luboya (Comuna Recea)
Plecări: –

VIITORUL PANDURII – antrenor Flavius Stoican
Sosiri: –
Plecări: –

FOTBAL CLUB RAPID – antrenor Nicolae Grigore
Sosiri: Bg. Barbu* (AS Natandi), Oct. Ursu, H. Moldovan, Al. Ioniţă (toţi UTA), Devenish-Meares (Bucharest United), Žunić (CFR Cluj), Florică*, Cip. Popescu*, Val. Mărgărit* (toţi Metropolitan Estudiantes)
Plecări: Fică (CFR Cluj, revenit), Ţîră (FK Suduva), Al. Pop (Minaur)

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – antrenor Cristian Pustai
Sosiri: Cr. Puşcaş (Turris-Oltul)
Plecări: –

ASU POLI TIMIŞOARA – antrenor Dan Alexa
Sosiri: R. Rus (Comuna Recea)
Plecări: Bg. Vasile (Unirea 04 Slobozia), Al. Popescu (Aerostar), R. Toader (FCSB, revenit)

AS FC U CLUJ – antrenor Constantin Enache
Sosiri: D. Açka, Chacana (ambii Poli Iaşi)
Plecări: Bg. Barbu (AS Natandi), Segev* (Aerostar)

METALOGLOBUS – antrenor Gabriel Manu
Sosiri: Potecea (Tunari)
Plecări: Kassabji (FC Voluntari, revenit)

AFK CSIKSZEREDA – antrenor Valentin Suciu
Sosiri: A. Mészáros (SKF Sered – definitiv), K. Pal, Simo (ambii ZTE, reveniţi)
Plecări: Eder González (Sepsi), Haberkon (FC Rieti)

FC PETROLUL PLOIEŞTI – antrenor Viorel Moldovan
Sosiri: Slv. Pană, Bărboianu (ambii Turris-Oltul), Vl. Mitrea* (Sepsi), Arnăutu* (Concordia Chiajna), V. Lică (AFC Farul), R. Moise* (AFC Astra)
Plecări: R. Matiş (FC Viitorul, revenit)

SCM GLORIA BUZĂU – antrenor Ilie Stan
Sosiri: –
Plecări: Piftor (Ripensia)

CS MIOVENI – antrenor Alexandru Pelici
Sosiri: –
Plecări: Traşcu* (Unirea 04 Slobozia), Velblum (Bnei Yehuda Tel Aviv FC, revenit)

AFC FARUL – antrenor Daniel Florea
Sosiri: Damaşcan, Liv. Mihai (ambii Turris-Oltul), M. Savu* (Star Sport Argeş)
Plecări: V. Lică (FC Petrolul Ploieşti)

TURRIS-OLTUL – antrenor Eugen Trică
Sosiri: –
Plecări: Damaşcan, Liv. Mihai (ambii AFC Farul), Al. Nicola, Ad. Niţă (ambii FCSB, reveniţi), Haită (FC Viitorul, revenit), Fl. Mitrea (Campionii FC Argeş), Cr. Puşcaş (Dunărea Călăraşi), Ad. Voicu, D. Ispas (ambii U Craiova 1948 SA), Slv. Pană, Bărboianu (ambii FC Petrolul Ploieşti), Bg. Matei (Minaur), Sălcianu (CSM Reşiţa), Al. Sima (CSM Reşiţa via FC Viitorul)

CSM REŞIŢA – antrenor Alin Minteuan
Sosiri: Cl. Matiş (ACS Poli), Sg. Borz* (Viitorul Cluj), Al. Sima* (FC Viitorul), Veca (SG Bornheim 1945 Grün-Weiss)
Plecări: Vasiu (CSM Deva), Luc. Costache (Condal CF)

RIPENSIA TIMIŞOARA – antrenor Cosmin Petruescu
Sosiri: Piftor (SCM Gloria Buzău)
Plecări: Mociu (AFC UTA)

CSM SLATINA – antrenor Dinu Todoran (nou)
Sosiri: –
Plecări: –

CONCORDIA CHIAJNA – antrenor Claudiu Niculescu (nou)
Sosiri: Gab. Deac (Campionii FC Argeş)
Plecări: Arnăutu* (FC Petrolul Ploieşti), Isvoranu* (CS Tunari), Şt. Cîrjan (FC Romania)

COMUNA RECEA – antrenor Florin Fabian (nou)
Sosiri: –
Plecări: Luboya (U Craiova 1948 SA), R. Rus (ASU Poli)

UNIREA 04 SLOBOZIA – antrenor Adrian Mihalcea (nou)
Sosiri: Ciobanu-Vanghele (Academica Clinceni), Bg. Vasile (ASU Poli), Traşcu* (CS Mioveni), Ciofu* (Poli Iaşi)
Plecări: G. Tudor (Dacia Unirea Brăila via Victoria Traian)

AEROSTAR BACĂU – antrenor Daniel Munteanu
Sosiri: D. Munteanu (CSM Focşani 2007), Al. Popescu (ASU Poli), Segev* (U Cluj)
Plecări: Al. Iul. Zaharia (Poli Iaşi, revenit)

PANDURII LIGNITUL – antrenor Călin Cojocaru
Sosiri: –

SURSA:FRF.RO

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*