LIVE SCORE / Liga a III-a, etapa a 7-a. Petrolul Ploiesti castiga la masa verde, Otelul, Farul si U Cluj joaca in deplasare

Liga a III-a a ajuns la etapa a saptea ce se va disputa incepand de vineri, cand satelitul FCSB-ului intalneste echipa care a eliminat-o din Cupa Romaniei pe divizionara secunda Dunarea Calarasi, va continua sambata cu toate celelalte meciuri si se va incheia marti, cand a fost programat meciul dintre satelitul echipei CS U Craiova si formatia CNS Cetate Deva.

Petrolul Ploiesti va lua o pauza in aceasta etapa, castigand la masa verde partida cu Urban Titu, dupa ce dambovitenii s-au retras din campionat.

Incepand cu aceasta etapa, ora de desfasurare a partidelor se va schimba. Meciurile se vor disputa de la ora 15:00.

Programul etapei

Seria I

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CSM Pascani – AFC Odorheiu Secuiesc 3-2
CSM Roman – CS Aerostar Bacau 1-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
CSM Bucovina Radauti – AFC Metalosport Galati
CS Avantul Valea Marului – ACS Suporter Club Otelul Galati
ACS KSE Targu Secuiesc – AFC Harman
ACS Olimpic Cetate Rasnov – CS Sporting Liesti
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc sta.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CSM Ramnicu Sarat – CSA Axiopolis Sport Cernavoda 0-5
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – ACS Victoria Traian 2-1
ACS Inainte Modelu – SC FC Voluntari SA 2 2-4
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – AFC Unirea 04 Slobozia 1-3

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
AFC Progresul 1944 Spartac – ASSCS Farul Constanta
AFC Metalul Buzau – AS FC Agricola Borcea
ACSM Oltenita – ACS Sportul Chiscani

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
AFCM Alexandria – CS Concordia Chiajna 2 2-1
CS Atletic Bradu – CS Tunari 0-2
CS Mioveni 2 – AS FC Aninoasa 2-3
AFC Astra 2 – CS Sporting Rosiori 2008 1-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
ACSF Vointa Turnu Magurele – CSM Flacara Moreni
SC Popesti-Leordeni – ACS Viitorul Domnesti
ACS Petrolul 52 – ACS Urban Titu 3-0 la masa verde, dambovitenii s-au retras din campionat

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CS Millenium Giarmata – ACSO Filiasi 2-2
CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Gloria Lunca Teuz Cermei 1-4
Centrul National de Pregatire Timisoara – CSM Lugoj 0-3

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00

CS Soimii Lipova – ACS Sirineasa
ACS Ghiroda – CS International Balesti
CSM Scolar Resita – CS National Sebis
AFC Hermannstadt 2 sta.

Marti, 10 octombrie, ora 15:00
Club Sportiv U Craiova SA 2 – CNS Cetate Deva

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 6 octombrie, ora 15:00
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj-Napoca – AS FC Universitatea Cluj 0-0
AFC Unirea 1924 Alba Iulia – FC Unirea Dej 2-0
CS Gaz Metan Medias 2 – FC CFR 1907 Cluj SA 2 3-2
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CSM Avantul Reghin 3-1

Sambata, 7 octombrie, ora 15:00
ACS Viitorul Ghimbav – ACS Performanta Ighiu
ACS FC Avrig – AFC Unirea Tasnad
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS Industria Galda
CS Iernut sta.

CLASAMENT

The post LIVE SCORE / Liga a III-a, etapa a 7-a. Petrolul Ploiesti castiga la masa verde, Otelul, Farul si U Cluj joaca in deplasare appeared first on Sport Total FM.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*