FCSB a disputat miercuri, pe Arena Nationala, meciul impotriva formatiei CSM Poli Iasi, din cadrul etapei a cincea a Ligii I.

Partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa ce Platini a deschis scorul in primele minute, iar Gnohere a restabilit egalitatea printr-un penalty transformat in minutul 56.

Catalin Gologfca a debutat ca titular in tricoul FCSB-ului, s-a zbatut pe teren, dar nu a reusit sa marcheze. Acesta a fost inlocuit din cauza unor probleme medicale.

Echipele de start:

FCSB: Fl. Niță – G. Enache, Bălașa, Larie, Momcilovici – Pintilii, J. Morais – Man, Fl. Tănase, Golofca – Alibec
Rezerve: Stăncioiu, Gnohere, V. Achim, Ov. Popescu, D. Benzar, R. Grecu, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dica

Poli Iași: Kelava – Almeida, Frăsinescu, Cioinac, Sin – Qaka, Chelaru – Bădic, Pedro Mendes, Platini – A. Cristea
Rezerve: Koselev, Kizito, Spătaru, Danale, Vremea, Moisi, Panțîru
Antrenor: Flavius Stoican

The post FINAL / FC FCSB – CSM Poli Iasi 1-1! Debut cu ghinion pentru Catalin Golofca in tricoul ros-albastru appeared first on Sport Total FM.