Live-text Liga a III-a, ora 15.00: Lipova – Ezeriș, Dumbrăvița – Crișul, Pecica – Becicherecu Mic, Periam – Cermei

Cortina coboară astăzi peste sezonul regular din Liga 3-a, ocazie cu care vom afla campioana, una dintre echipele arădene Șoimii Lipova (38 p) și Crișul Chișineu Criș (36p). Totodată, Pecica are șanse mari la locul 3, iar Cermeiul poate sări peste Periam dacă o bate la cel puțin 3 goluri diferență.  La ora 15 vă vom relata in format live-text aspecte de la toate meciurile arădenelor.

Șoimii Lipova – Progresul Ezeriș 0-0

Formații probabile:

Lipova: Iliescu – Nagy, Polgar, A. Popa, Stoin – Trip, Salhi, D. Pop, Gherasim – Filimon, Paulevici.

Ezeriș: Birăescu – Marius Musteța, Plută, Rimovecz, Mărgan – Jinga, Jula, Derbac, Giurică, Marian Musteța – Străin.

Arbitri: Mihail Sebastian Lastun (Râmnicu Vâlcea), Barna Tamas Biro (Cernat – Covasna), Hunor Bela Recsenyedi (Sfântu Gheorghe)

Observatori: Zaharia Ciev (Timişoara), Ioan Papp (Carei)


Dumbrăvița – Crișul Chișineu-Criș  0-0

Formații probabile:

Dumbrăvița: Popeț – Motreanu, Telescu, David, Coroiu – Udrea, Jichici – Rus, Făgărașanu, Ștefan – Mura.

Crișul: Zamfir – Sabău, Pavel, Nistor – Haloș, Suslak, Susan, Siminic – Clej, Modan, Ciornei.

Arbitri: Ioan Boldea (Ciuguzel – Alba) – Alexandru Turian (Zalău – Sălaj), Lazăr Flavius Seiche (Sânmihaiu Almaşului – Sălaj).

Observatori: Dorin Voina (Reşiţa), Emanoil Popescu (Târgu Jiu)


Progresul Pecica – Fortuna Becicherecu Mic  0-0

Formații probabile:

Pecica: Dagău – Țugulescu, Bilia, Wild, Aldan – Saizu, Rădulescu – A. Iuga, Răchită, Bozian – Capătă.

Fortuna: Toroc – Strati, Stemate, Eperiș, Bot -Al. Prodana, Mintaș, Icma, Kuhn – Periat, Jorza.

Arbitri: Cătălin Aurelian Flonta (Cluj-Napoca), Sergiu Paul Corb (Zalău), Ioan Claudiu Georgiu (Dej).

Observatori: Alexandru Rojneai (Alba Iulia), Petru Boroș (Oradea)


Avântul Periam – Gloria Lunca Teuz Cermei 0-0

Formații probabile:

Periam: Ciui – Moldovan, Artimon, Mureșan, Mihoc – Dobie, Oancia, Mînecan, Mager – Trandu, Tulcan.

Cermei: Gârlea – Stoianovici, Iuga, Al. Sabău, I. Pop – Salka, Lazăr – Mateucă, S. Popa, L. Bodri – R. Popa.

Arbitri: Robert Ciorbea (Sânpetru – Braşov) – Levente Ungvari (Haghig – Covasna), Eniko Biro (Odorheiu Secuiesc).

Observatori: Sorin Ciotlăuș (Deva), Ion Lupșa (Caransebeş)

0
0

Articolul Live-text Liga a III-a, ora 15.00: Lipova – Ezeriș, Dumbrăvița – Crișul, Pecica – Becicherecu Mic, Periam – Cermei apare prima dată în Sportarad.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*