Live-text Liga I (play-out), ora 15: UTA – Chindia Târgoviște 0-0

În Sâmbăta Mare, pe arena „Francisc Neuman”, începând cu ora 15, UTA (25 de puncte) dă piept cu liderul play-outului Ligii I, Chindia Târgoviște (30 de puncte).

Formații probabile:

UTA: Iacob – Peteleu, Erico, Ilie, Roumpoulakou – Roger, Albu, Vorobjovas, D. Rusu – Ad. Petre, Voinea. Pe bancă: Balauru – Melinte, Shlyakov, Bustea,  Antal, Miculescu, Hora, Buhăcianu, Rus. Antrenor: Laszlo Balint

Chindia: Aioani – Martac, Pițian,  Celea, Kocic – Neguț, Dulca, Iacob, Dumitrașcu –  Yameogo, Berisha. Pe bancă: B. Moldovan – D. Florea, Rață, D. Popa,  Corbu, C. Dinu, Neicuțescu, M. Costea. Antrenor: Emil Săndoi

Arbitri: Horațiu Feșnic (Cluj) – Mihai Marica (Bistriţa), Alexandru Vodă (Alba Iulia – Alba). Rezervă: Florin Marcu (Oradea)

Observator FRF: Zoltan Szekely (Baia Mare)

Observator LPF: Marian Ivan (Brașov)

Min. 1: A început partida de pe „Francisc Neuman”, cu gazdele în alb-roșu și oaspeții în albastru-bleumarin. Sunt 25 de grade Celsius la Arad

Min. 8: UTA are inițiativa în aceste prime minute, construiește mai mult, dar fără a pune probleme în careul advers

Min, 14: Yameogo primește în stînga, pătrunde în careu, e întâmpinat de Ilie, iar apoi trage în blocajul lui Erico

Min. 15: După lovitura de colț rezultată, mingea ajunge în dreapta la același Yameogo, care centrează la colțul lung, de unde Iacob reia din cădere pe lângă poartă

Min. 17: O nouă contră a oaspeților, finalizată de Berisha în blocajul lui Erico, din 14 metri, poziție centrală

Min. 26: Un prim corner și pentru UTA, centrează Roger, Erico retrimite cu capul în centrul careului, de unde Dumitrașcu respinge din a doua încercare, niciun utist nu a fost pe fază să reia în plasă

Min. 27: Galben pentru Rusu, care-l ține din spate pe Neguț plecat pe o contră

Min, 39: Acțiune în drepta a lui Voinea, care pasează din cădere pentru Albu, acesta trage puternic în blocaj. Din cornerul rezultat, Erico nu ajunge la întâlnirea cu balonul pe colțul lung

Min. 43: Galben pentru Pițian, după un fault asupra lui Voinea

Min. 44: Petre execută puternic o lovitură liberă de la 33 de metri, Aioani scoate de la rădăcina barei din dreapta

Min. 45+1: Fluier final al primei reprize, nimic la nimic, după o primă repriză modestă

Min. 46: S-a reluat meciul la Arad, fără schimbări în cele două echipe

Min. 48: Roger centrează puternic din dreapta, Aioani respinge cu pumnii din fața lui Voinea

Min. 53: Neguț pătrunde în dreapta, șutează din unghi, dar Voinea, repliat în apărare, respinge în corner. Lovitura de colț rămâne fără rezultat pe tabelă

3
0

Articolul Live-text Liga I (play-out), ora 15: UTA – Chindia Târgoviște 0-0 apare prima dată în Sportarad.