Sănătatea Cluj a câştigat la limită, 1-0, meciul cu CS Iernut, după o partidă decisă abia pe final.

Clujenii au ratat multe ocazii până când Dan Roman să marcheze cu capul, în minutul 85, golul de trei puncte. Portarul Iernutului, imprecizia din faţa porţii şi bara s-au opus deschiderii mai repede a scorului, dar totul s-a terminat cu bine până la urmă pentru Sănătatea.

Mai jos puteţi vedea înregistrarea partidei, însă ne cerem scuze pentru calitatea primei reprize, pe toată durata meciului având probleme cu internetul.

Sănătatea Cluj

Rezerve: 12. Grămadă, 86. Szekely, 94. Lupu, 8. Paşca, 18. Ciupe,14. Chivu, 11.Pintea. Antrenori: Csaba Kis, Dan Matei

CS Iernut

Rezerve: 1. Ştefemir, 8. Moldovan,6. Ghirca, 29. Ştef, 19. Maftei, 9. Stoica. Antrenor: Nicolae Ghira