Livetext Liga a III-a, etapa a 9-a, ora 14: Crișul Chișineu Criș – ACS Dumbrăvița, Progresul Ezeriș – Șoimii Lipova, Gloria L.T. Cermei – Avântul Periam

Începând cu ora 14, vă vom relata  în format livetext principale aspecte de la partidele din Liga 3-a în care sunt implicate trei echipe arădene: Crisul Chisineu Criș, Soimii Lipova, Gloria Lunca Teuz Cermei, după cum urmează:

Crișul Chișineu Criș – ACS Dumbravița

Formații probabile:

Crișul: Zamfir – Pătlăgică, Sabău, Nistor, Siminic – Sulea, Al. Pavel, Suslak, Susan – Teședan, Modan.

Dumbrăvița: Miklos – Motreanu, Telescu, B. David, Podină – Făgărășanu, Udrea – -Moraru, Mura, Ad. Ștefan – O. Drăghici.

Arbitri: Octavian Ciucanu (Braşov) – Cristian Nicolae Lucaci (Baia Mare), Marian Tunsoiu (Sinca Noua – Braşov).

Observatori: Cornel Pantea (Oradea), Marius Claudiu Ștefan (Orăştie).


Progresul Ezeriș – Șoimii Lipova

Formații probabile:

Ezeriș: Birăescu – Margan, Zamfir, Marian Musteța, Marius Musteța – Ciurea, Jivan, Lolea, Beloescu – Rimovecz , Cheda.

Lipova : Iliescu – Nagy, Bercu, A. Popa, Filimon – Prună, Polgar, M. Popa, F. Trip – Simon, Codoban.

Arbitri: Dan Ștefan Buzărnescu (Craiova), Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea), Călin Cimponeriu (Lugoj)

Observatori: Ciprian Tranca și Florin Mierea (ambii din Timişoara).

Gloria Lunca Teuz Cermei – Avântul Periam

Formații probabile:

Cermei: Cristea – Filip, R. Iuga, A. Sabău, E. Pașcu – Salka, Werner, M. Ivan – Șimăndan, Ciubotariu, L. Bodri.

Periam: Ciui – Tismonar, Artimon, Bobu, Mager  – Gavruţă, Mânecan, Muscă – Stănilă, Galătan, Dobie.

Arbitri: Marius Omuţ (Satu Mare) – Zoltan Tamasi, Eniko Biro (Ambii din Odorheiu Secuiesc – Harghita)

Observatori: Sorin Ciotlăusși Cristian Gîţ (ambii din Deva).

0
0

Articolul Livetext Liga a III-a, etapa a 9-a, ora 14: Crișul Chișineu Criș – ACS Dumbrăvița, Progresul Ezeriș – Șoimii Lipova, Gloria L.T. Cermei – Avântul Periam apare prima dată în sportarad.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*