Livetext Liga a III-a, ora 14: Progresul Pecica – Gloria LT Cermei, Șoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbunești, ACS Poli – Crișul Chișineu-Criș, Național Sebiș – ACSO Filiași

Toată etapa de Liga 3-a se dispută astăzi și asta pentru că în țară sunt preparative pentru turul doi al elegerilor rezidențiale. Începând cu ora 14 vă vom relata cele mai importante aspecte de la partidele din seria a IV-a, în care evoluează echipele arădene, după cum urmează:

Progresul Pecica – Gloria LT Cermei  0-0

Formații probabile:

Pecica: Gârlea – Ilan, Gabor, Wild, Aldan – Tamaș, Arsene – Morar, Bozian, Tiric – Puie.

Cermei: Dagău – Udrea, R. Iuga, Burlă, Rosenblum – D. Lazăr, Ciubotariu – Gruiescu, M. Călin, Todoran – Matiș.

Arbitri: Sorin Vădana – Csaba Antal (ambii din Cluj Napoca), Eniko Biro ( Odorheiu Secuiesc)

Observatori: Cosmin Danciu (Hunedoara), Ion Lupșa (Caransebeș).


Șoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbunești  0-0

Formații probabile:

Lipova: Iliescu – Polgar, Lazea, Bercu, Filimon – Istrate, Prună, Simion,  D. Rusu – Sulea, Banyoi.

Gilortul: Jianu – Buzurin, Dolcescu, M. Ion, Paștiu – Avramescu, Gîlceavă – Codin, Bubuioc, Almăjanu – Sorea.

Arbitri: Alexandru Nicolae – Vasile Duță, Alina Voaidea (toți din Sibiu)

Observatori: Ioan Mureșan, Florin Mierea (ambii din Timiș).


ACS Poli – Crișul Chișineu-Criș  0-0

Formații probabile:

ACS Poli: Mosoarcă– Dincă, Oprea, Podină, Chiriac – Popa, Sporin – Românu, Velcotă, Iseini – Daminescu.

Crișul: Pașcalău – Onuțan, Sabău, Calvin, Suslak – Clej, Pavel, Ember – Piț, Modan, Cocian.

Arbitri: Victor Hurducaș (Cluj) – Ioan Cozorici (Zalău), elena Mazilu (Cluj).

Observatori: Dan Miholcea ( Bocșa), Marius Ștefan ( Orăștie).


Național Sebiș – ACSO Filiași  0-0

Formații probabile:

Sebiș: Moroz – Musea, Forisz, Hojda, Cornea – Pop, Chitaș – Susan, Chiș-Toie, Vereș – Balha.

Filiași: Munteanu – Almic, Moț, Vulpe, Crușoveanu – Calu, Lupu – Kovari, Crețu, Ștefan – Ghighilicea.

Arbitri: Mihai Domșa (Aiud) – Adrian Drăgan, Emeric Tocai (ambii din Sibiu)

Observatori: Lucian Glogoviceanu (Reșița), Viorel Vancea (Oradea)

0
0

Articolul Livetext Liga a III-a, ora 14: Progresul Pecica – Gloria LT Cermei, Șoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbunești, ACS Poli – Crișul Chișineu-Criș, Național Sebiș – ACSO Filiași apare prima dată în sportarad.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*