LPS Cluj a dat lovitura în minutul 90 la Bucureşti şi a devenit campioană naţională U17. Trofeu special de la Sânmărtean

LPS Cluj-Napoca este noua campioană naţională la U17.

Tinerii jucători pregătiţi de către Alin Albu au câştigat finala cu Academica Clinceni, 3-1, golurile victoriei fiind marcate după minutul 90.

În partida disputată ieri la Mogoşoaia, clujenii au deschis scorul în minutul 20 prin Mureşan, însă Clinceniul a egalat imediat după startul reprizei secunde, datorită unui gol la vinclu al lui Dina.

Meciul se îndrepta spre loviturile de departajare, însă clujenii au dat lovitura în minutul 90. Mar, şi apoi Cora în prelungiri, au stabilit scorul final şi au adus titlul de campioană naţională U17 la Cluj-Napoca. Şeful Comisiei Tehnice din cadrul FRF, Mihai Stoichiţă, le-a înmânat câştigătorilor trofeul, iar Adrian Mar, marcatorul clujenilor din minutul 90, a primit un trofeu special, pentru cel mai bun jucător al finalei, de la Lucian Sânmărtean.

În semifinalele turneului de la Mogoşoaia, LPS Cluj a trecut cu 3-1 de Academia “Gică Popescu”.