Rusoaica s-a calificat in turul trei al ultimului turneu de Grand Slam al anului, dupa ce a trecut de maghiara Timea Babos (59 WTA), in trei seturi, partida ce a durat doua ore si 22 de minute de joc.

Scorul final a fost 6-7 (4), 6-4, 6-1 in favoarea Mariei, o revenire de mare efect a rusoicei, dupa ce a pierdut primul set.

Pentru Sharapova urmeaza cel mai usor meci de pana acum la Flushing Meadows, impotriva Sofiei Kenin, o jucatoare de pe locul 139 WTA.

In primul tur, Sharapova a trecut de compatrioata noastra, Simona Halep, dupa un meci ce a durat doua ore si 44 de minute.

Rusoaica a revenit in circuit dupa suspendarea pentru dopaj si o accidentare in luna mai a.c.

The post Maria Sharapova, revenire spectaculoasa in fata Timeei Babos, in turul doi de la US Open 2017! appeared first on Sport Total FM.