Meci dramatic la Clinceni! Academica pierde cele trei puncte

Academica Clinceni a disputat sâmbătă, meciul din cadrul etapei a cincea a Ligii I, împotriva formației ASU Poli Timișoara.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 2, prin reușita lui Mihalcea, iar după 14 minute, Tătaru a majorat diferența pe tabelă, ducând scorul la 2-0 pentru Clinceni.

Pe finalul primei reprize, Stancu a redus din handicap în minutul 45, iar în al doilea minut de prelungiri, Taub a restabilit egalitatea, ducând scorul la 2-2, chiar înainte de fluierul primei părți a jocului.

În a doua repriză, Deaconescu și-a lăsat echipa în zece oameni în minutul 60, iar Academica a rezistat până în minutul 84, când Sorescu l-a învins pe portarul ilfovenilor, întorcând rezultatul și stabilind scorul final, 3-2 pentru ASU Poli.

Academica Clinceni – ASU Poli 2-3

Clinceni: Ureche – Samson, I. Tătaru, Deaconescu, Pulhac – Al. Lazăr, Simion – Gliga, M. Constantinescu (cpt.), Şandru – Vl. Mihalcea
Rezerve: Ispas – Ct. Barbu, Al. Văduva, Balgiu, Găină, M. Ion, C. Mihai
Antrenor: Erik Lincar

ASU Poli: Fişteag – Motreanu, Mera (cpt.), Bilia, Taub – Coadă, Măd. Stancu – Sorescu, C. Predescu, I. Plămadă – M. Staicu
Rezereve: Gakos – Giuricici, Ghinescu, Bădăuţă, Poparadu, Crişanov, Krausz
Antrenor: Bogdan Andone