Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova

Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova
Arbitri: Bobi Codreanu , Andrei Bobeică , Adrian Stoenoiu
Au marcat: Cernea 31, Filip 50, Dorişor 88, D. Ciobotaru 90 / Miricioiu 75.

Echipe:
Unirea Campina: D. Şandru – A. Stoica, Neagu (c), B. Şandru, Zecheru – Cernea , Lambă, Bărăgan, Filip – Bica , Nichifor

Tinereţea: Zăbrăuţeanu – Panait, Rotaru, Molea, Ianculescu (c), Gaţoi – Ioniţă, Năstase, I. Dumitru – Nistorică, Miricioiu.

Rezultate complete etapa 11 Liga A Prahova:
Unirea Câmpina – Tinereţea Izvoarele 4-1
Petrolul II Ploieşti – Unirea Urlaţi 1-2
Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti 1-0
Caraimanul Buşteni – CS Vispeşti Blejoi 0-3
Carpaţi Sinaia – AFC Brebu 2-1
Dero Ploieşti – CSM Câmpina 0-5
CS Ceptura – Chimia II Vadu Săpat 4-1
Avântul Măneciu – CS Păuleşti 1-1
Astra III Ploieşti – CS Băneşti 4-2

sursa: fcunirea.blogspot.com

Progresul Cernica si CS Corbeanca neinvinse in Liga 4 Ilfov

Progresul Cernica si CS Corbeanca sunt neinvinse in Liga 4 Ilfov dupa 8 etape disputate, in meciurile disputate astazi Corbeanca a reusit o victorie importanta in fata rivalei Dragomiresti Vale cu scorul de 1-0, Progresul Cernica pierde primele puncte in acest sezon remizand 2-2 cu Stefanesti II.

Rezultate complete etapa 8:
AS GLINA 3-1 VOLUNTARI II
Viitorul GANEASA 0-1 AS CIOROGARLA
Codrii MOARA VLASIEI 2-3 Vointa PERIS
CS DARASTI 0-6 CSO BRAGADIRU
Pescarusul GRADISTEA 3-3 ASC MAGURELE
CS CORBEANCA 1-0 Viitorul DRAGOMIRESTI
Progresul CERNICA 2-2 STEFANESTI II

In clasament conduce Progresul Cernica cu 22p, urmata de CS Corbeanca 21 p (1 joc mai putin disputat) si Viitorul Dragomiresti cu 18p.

Chindia Targoviste 2-1 FC Olt live Liga 2

Chindia Targoviste – FC Olt live Liga 2
Arbitrii: Stănescu Adrian , Ciocănea Ioan Daniel , Peter Joszef
Stadion: Eugen Popescu (Târgovişte – Dâmbovita)

min 90: 2-1 Dobre aduce victoria targovistenilor in ultimul minut de joc.

min 72: 1-1 Băluţă suteaza din 14m la coltul lung si restabileste egalitatea.

min 52: 0-1 Alin Mihai scapa singur cu portarul Perianu si deschide scorul.

0-0 la pauza

min 40: Chindia preseaza mai mult insa atacurile lor sunt blocate la 20 de apararea olteana.

min 15: Gazdele au prima ocazie prin Dragalina care suteaza din 12m insa portarul Chindiei respinge in corner.

Chindia Tîrgovişte: Perianu – Pătru, Mladen, Morariu, C. Dinu – Cherchez, Honciu, C. Anton, S. Rădoi – Verdeş, R. Dobre
Antrenor: Silviu Dumitrescu

FC Olt: Bordea – Bogdanovici, Preda, Lengyel, Giurcă – A. Pavel, Ignat, Huţanu, Dragalina – Vîlcică, A. Mihai
Antrenor: Dan Oprescu

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi
Arbitrii: Baban Vlad , Anitoaiei Ionel , Baraboi Cezar

1-1 Florin Croitoru restabileste egalitatea cu un gol superb din lovitura libera.
0-1 Miron deschide scorul din penalty.

Rapid Dumesti: 21. Bradu Mihai; 2. Cojocaru Andrei; 3. Dragotel Bogdanel; 16. Stafie Alex; 5. Ghinea Daniel; 6. Ionescu Irinel; 7. Catarama Narcis; 8. Balanescu Alex; 9. Despan Andrei; 17. Croitoru Florin; 14. Dediu Andrei;

Stiinta Miroslava: 12. Ioan Grigoras, 5. Manolache Eusebiu; 2. Tacutanu Ovidiu; 6. Miron Ionut; 4. Daniel Grigoras; 16. Barbu Sergiu;10. Chiper Bogdan; 14. Palaghia Alex; 11. Pricop Valentin; 9. Cotovanu Florinel; 19. Branzei Nicu;

In urma acestui rezultat Rapid Dumesti ramane pe primul loc in clasament cu 31 puncte iar Stiinta Miroslava isi pastreaza locul secund acumuland in urma acestui egal 29 de puncte.

sursa: asmagna.info

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III
Arbitrii: Pană Catalin Marian , Harbuzariu Nicolae , Baluna Dragos
Scor final 0-0

Echipe:
Turnu Magurele: Neagu – Muşat, C.Mihai, Ardeleanu, Mocanu – Alexandru , Dinu, Chirilă , Radu – Giugiumică, Mincu
Antrenor: Cornel Nica

Conpet Ploiesti: Bica – Maria, Săndei, Voicu , Stanca – Stăncescu, Cioc, Baciu, Dobrinoiu – Ciocâlteu, Ştefan
Antrenor: Mugur Bolohan

In urma acestui egal Compet Ploiesti ramane pe locul 2 in Seria III cu 17p la doar trei puncte in spatele liderului CS Buftea, Turris Turnu Măgurele acumuleaza 15 puncte si ramane tot pe locul 4 in clasament.

Rezultate complete Liga 3 , seria a-III-a , etapa 9:
CS Buftea – Viitorul Domneşti 4-2
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Conpet Ploieşti 0-0
Argeşul Mihăileşti – Concordia II Chiajna 1-2
AFC Filipeştii de Pădure – Chimia Brazi 1-1
FCM Alexandria – CSO Plopeni 1-0
Sportul Studenţesc II Bucureşti – Inter Clinceni, se joaca marti.

Galerie Foto:

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Inter Voluntari 1-4 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti

Inter Voluntari 1-3 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti
Arbitrii: Bejan Razvan , Katona Liviu, Chima Cristian. R: Istrate Marin
Stadion ANTILOPA

Scor final 1-4

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Rapid II 0-0 CS Eforie , Liga III

Rapid II – CS Eforie
Arbitrii: Coacă Viorel Constatin , Ionescu Mihai Marian , State Şerban
Stadion: Inter Gaz (Popeşti Leordeni – Ilfov)

Scor final 0-0

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Visina Noua – FC Oltchim

FC Oltchim va intalnii sambata de la ora 15:00 in deplasare pe CS Visina Noua, pe Stadionul Sportul, Olt. Dupa ce saptamana trecuta chimistii au avut mai multi absenti (accidentati sau suspendati), pentru meciul cu Visina Noua, Costel Gaita nu va putea conta pe serviciile lui Nania care este accidentat. Si capitanul Marinescu este incert pentru jocul de sambata, el insa va face deplasarea cu echipa urmand a vedea pana la ora jocului daca va fi apt sau nu pentru a intra in teren.

Brigada care va oficializa acest meci este formata din:

A: Ionescu Florin Alexandru (Ploieşti – Prahova)

A1: Mateescu Emil Andrei (Ploieşti – Prahova)

A2: Nuţu Robert Gabriel (Ploieşti – Prahova)

Obs: Utica Sorin (Bucureşti – Bucureşti)

Obs: Găman Sorin Sergiu (Târgu Jiu – Gorj)

Derby Liga III : CS Afumati 1-1 Unirea Slobozia

Derby Liga III : CS Afumati – Unirea Slobozia
Arbitrii: Georgescu Cristian , Iordache Cristian , Teodorescu Tom. R:
Stadion: Comunal (Afumati – Ilfov)

Derby-ul Seriei 2 din Liga III dintre CS Afumati si Unirea Slobozia s-a terminat indecis 1-1 , oaspetii au deschis scorul in minutul 50 prin Cristian, gazdele au presat tot mai mult si cu doar 5 minute inainte de final Zaharia restabileste egalitatea.

CS Afumati ramane lider avand 22 de puncte urmata de Unirea Slobozia 20 puncte insa un joc mai putin disputat, pe locul 3 se situeaza ACS Berceni care a remizat in deplasare la CS Tunari 0-0.

UTA Arad – Gaz Metan Severin live , Liga 2

UTA Arad – Gaz Metan Severin live , Liga 2
Arbitrii: Dumitrică Omar Cristian , Tunyogi Ferencz , Timar Ovidiu. R: Gaman George Catalin
Stadion: Francisc Neumann (Arad – Arad)

Min 77 3-1 Purece majoreaza scorul cu o lovitura de cap.

Min 52 2-1 Gligor marcheaza cu o lovitura de cap in urma unui corner.

Min 47 1-1 Neacşa restabilete egalitatea in urma unei lovituri libere executate perfect.

Min 19 1-0 Drăghici deschide scorul din penalty.

UTA: Smaranda – Calvin, Pocuca (cpt.), Gligor, Siminic – J. Nicolae, Ignea, Hidişan, Nădăban, Capătă, Drăghici
Rezerve: Amadio – Bălan, Pascariu, Neagoe, Suslak, Purece, Drăgan
Antrenor: Roland Nagy

Gaz Metan Severin: Şteţca – Vigariu (cpt.), Bălău, Cruşoveanu, Rusu – Neacşa, Vârtic, Olah, Şaim – Trifu, Mitic
Rezerve: Iordan – Irimescu, Mirescu, Hugo, Boroiban, Biţiş, Firoiu
Antrenor: Cosmin Bodea