Rezultate Liga 4 Ilfov – etapa 26

Rezultate Liga 4 Ilfov – etapa 26

ASC Magurele – ACS Inter Voluntari 3-4
AS Gloria Islaz – ACS Bragadiru 0-3
AS Victoria Tanganu – FC Lindab Stefanesti 0-3
AS Codrii Moara Vlasiei – AS Glina 0-0
AS Pescarusul Gradistea – AS Olimpia Ciolpani 9-2
CS Viitorul Dragomiresti Vale – CS Balotesti II 3-2
CS Corbeanca – AS Vointa Peris 1-0
AFC Sinesti – CS Afumati 0-7

CS Afumati si Lindab Stefanesti lupta in continuare pentru locul 1 .

Clasament Liga 4 ILFOV
1 CS AFUMATI 26 25 0 1 168-10 75p +36
2 AS FC Lindab STEFANESTI 26 24 1 1 166-19 73p +34
3 CS CORBEANCA 26 22 0 4 81-14 66p +27
4 CS Viitorul DRAGOMIRESTI VALE 26 17 3 6 77-51 54p +15
5 AS GLINA 26 15 3 8 56-68 48p +9
6 AS Vointa PERIS 26 11 4 11 51-50 37p -2
7 AFC SINESTI 26 11 3 12 70-63 36p -3
8 AS Codrii Vlasiei MOARA VLASIEI 26 10 4 12 51-73 34p -5
9 CS BALOTESTI II 26 10 2 14 48-61 32p -7
10 AS Pescarusul GRADISTEA 26 10 1 15 43-63 31p -8
11 CS BRAGADIRU 26 9 2 15 43-69 29p -10
12 ACS Inter VOLUNTARI 26 8 1 17 28-80 25p -14
13 ASC MAGURELE 26 7 2 17 43-79 23p -16
14 AS Olimpia CIOLPANI 26 6 1 19 27-95 19p -20
15 AS Gloria ISLAZ 26 6 0 20 24-108 18p -21
16 AS Victoria TINGANU 26 3 1 22 15-88 10p -29

Liga 1 in sistem Pay-per-view si pay-tv

Liga 1 in sistem Pay-per-view si pay-tv

Dumitru Dragomir a anuntat in aceasta dimineata ca se discuta ca Liga Profesionista sa isi faca propriul post tv si sa transmita meciurile in sistem Pay Per View si Pay TV.

Pentru realizarea acestui sistem sustine ca sunt necesare 50 mil Euro si ca o banca ar fi disponibila sa acorde acest imprumut pentru realizarea acestui proiect.

Rezultate Liga a IV-a. Iasi – Etapa 26 din 01.05.2011

Rezultate Liga a IV-a. Iasi – Etapa 26 din 01.05.2011

AS Magna Holboca – Biruinta Miroslovesti 2-2
Astra Raducaneni – Rapid Dumesti 0-9
Viitorul Harlau – Stejarul Sinesti 1-1
Vointa Voinesti – Stiinta Miroslava 1-2
Viitorul Lungani – Viitorul Belcesti 1-1
Foresta Ciurea – Viitorul Tg.Frumos 2-2
Helios Tomesti – ACSMU Poli II Iasi 2-2
Unirea Ruginoasa – Gloria Baltati 3-1

Delegari arbitrii Liga 2 – etapa 25

Delegari arbitrii Liga 2 – etapa 25 2011-05-04

Seria 1

AFC Săgeata Năvodari – SC FC Viitorul Constanţa SA
A: Pană Catalin Marian (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Iliescu Dragoş Mihai (Craiova – Dolj)
A2: Velicu Bogdan (Bucureşti – Bucureşti)

FC Steaua Bucuresti II – FC Delta Tulcea
A: Găman George Catalin (Craiova – Dolj)
A1: Vişan Florin Alexandru (Galaţi – Galaţi)
A2: Burlacu Florin Liviu (Urziceni – Ialomiţa)

Dinamo 2 – AS FC Botoşani
A: Călin Iulian (Ştefăneşti – Argeş)
A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel – Argeş)
A2: Bobe Ionuţ (Videle – Teleorman)

CS Concordia Chiajna – FC Snagov
A: Amoraritei Mihai (Câmpina – Prahova)
A1: Marchidanu Marius Cristian (Brăila – Brăila)
A2: Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ – Neamţ)

FC Gloria Buzău – CS FC Farul Constanţa
A: Erdei Zoltan Iosif (Slatina – Olt)
A1: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe – Covasna)
A2: Mîrţ Irina (Bucureşti – Bucureşti)

SC CF Brăila SA – SC FC CEAHLĂUL SA Piatra Neamţ
A: Voicu Emil (Bacău – Bacău)
A1: Szanto Lorant (Târgu Mureş – Mureş)
A2: Marica Mihai Marius (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)

FCM Dunarea Galaţi – CS Otopeni
A: Dumitrică Omar Cristian (Craiova – Dolj)
A1: Babadac Ionuţ (Alexandria – Teleorman)
A2: Geambazu Ciprian Petre (Buşteni – Prahova)

FC Astra 2 – CS Juventus Bucureşti
A: Ţiţii Andrei Lucian (Sibiu – Sibiu)
A1: Nistoran Răzvan Constantin (Reşiţa – Caraş Severin)
A2: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj – Timiş)

Seria 2

CSM Râmnicu Vâlcea – SC FC UNIREA Alba Iulia SA
A: Albon Teodora (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Ciocănea Ioan Daniel (Sibiu – Sibiu)
A2: Ilieş Dan Lucian (Braşov – Braşov)

Stadion: 1 Mai (Municipal) (Ramnicu Valcea – Vâlcea)


CS FC Bihor Oradea – SC FC UTA SA Arad

A: Uihelyi Ludovic Cristian (Lugoj – Timiş)
A1: Fodor Joszef (Odorheiu Secuiesc – Harghita)
A2: Mitruţi Daniel (Craiova – Dolj)

Stadion: Municipal (Oradea – Bihor)

CS Mioveni – FC Argeş
A: Dan Florin Costin (Olteniţa – Călăraşi)
A1: Drula Ionel Caius (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi)
A2: Vatamanu Cosmin (Bucureşti – Bucureşti)

Stadion: Dacia (Mioveni – Argeş)

CS Atletic Club Universitatea Vasile Goldis Arad – CS ALRO Slatina
A: Făniţă Cornel Constantin (Timişoara – Timiş)
A1: Szekely Iulian (Cluj-Napoca – Cluj)
A2: Bălan Marius (Dej – Cluj)

Stadion: Motorul (Arad – Arad)

Vointa Sibiu – CS MUREŞUL Deva
A: Stănescu Adrian (Popeşti Leordeni – Ilfov)
A1: Ionescu Adrian (Târgovişte – Dâmbovita)
A2: Hiticas Andra Simona (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)

Obs: Ristache Cristinel (Reşiţa – Caraş Severin)

FC Ariesul Turda – SC FC Petrolul SA Ploieşti
A: Sava Găină Cristian (Bacău – Bacău)
A1: Cristea Emil Ioan (Arad – Arad)
A2: Medrea Bogdan (Ramnicu Valcea – Vâlcea)

Stadion: Municipal (Turda – Cluj)

Municipal Universitatea Politehnica Iaşi – CS Gaz Metan CFR Craiova
A: Amarandei Ciprian (Vaslui – Vaslui)
A1: Guloiu Cătălin Liviu (Tisău – Buzău)
A2: Popescu Vasile Dan (Buzău – Buzău)

Stadion: Emil Alexandrescu (Iaşi – Iaşi)

Delegari arbitrii Liga 3 – etapa 25 (3.05.2011)

Delegari arbitrii Liga 3 – etapa 25 (3.05.2011)

Seria 1 :

FC Municipal Bacău – SC FC Otelul Galaţi II
A: Hîrlab Mihai Adrian (Braşov – Braşov)
A1: Oprescu Louis George (Ploieşti – Prahova)
A2: Diaconu Marius Petru (Ploieşti – Prahova)

CSM Paşcani – CS Aerostar Bacău
A: Andronache Iulian (Bârlad – Vaslui)
A1: Paraschiv Ionut (Focşani – Vrancea)
A2: Grigoraş Lucian (Fălticeni – Suceava)

ACS Rapid CFR Suceava – SC FC Ceahlaul Piatra Neamţ II
A: Ciobanu Vlad (Suceava – Suceava)
A1: Ştefănescu Daniel Ionut (Iaşi – Iaşi)
A2: Dută George Bogdan (Bacău – Bacău)

ASC Bacău – CS Cetatea Târgu Neamţ
A: Samoilă Alexandru (Focşani – Vrancea)
A1: Titirişcă Marius Lucian (Brăila – Brăila)
A2: Perianu Cătălin Raul (Brăila – Brăila)

FC Politehnica Galaţi – CS FCM Onesti
A: Marcu Claudiu (Constanţa – Constanţa)
A1: Stoian Cosmin Ştefan (Constanţa – Constanţa)
A2: Menlivuap Genin (Constanţa – Constanţa)

SC Municipal Petrotub Roman – CS Panciu
A: Harabagiu Mihai (Bacău – Bacău)
A1: Fridl George Marian (Comăneşti – Bacău)
A2: Apostu Alexandra Theodora (Bacău – Bacău)

Seria 2 :

CS FC Callatis Mangalia – FC Dunarea Călăraşi
A: Paraschiv Adrian (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Harbuzariu Nicolae (Bucureşti – Bucureşti)
A2: Țoie Aurelian (Bucureşti – Bucureşti)

CS Buftea – CS Tunari
A: Roşu Flavius Alin (Timişoara – Timiş)
A1: Timar Ovidiu (Marghita – Bihor)
A2: Radosav Calin Flavius (Timişoara – Timiş)

CS Phoenix Ulmu – ACS Berceni
A: Kovacs Szabolcs (Carei – Satu Mare)
A1: Andrei Florin (Târgu Mureş – Mureş)
A2: Filip Vlad Andrei (Zalău – Sălaj)

SC FC Rapid Bucureşti II – ABC Stoicescu
A: Avram Robert (Piteşti – Argeş)
A1: Cosma Florin (Piatra Neamţ – Neamţ)
A2: Cătană Gabriel Ion (Târgovişte – Dâmbovita)

CSM Râmnicu Sărat – AFC Comprest GIM
A: Ionescu Florin Alexandru (Ploieşti – Prahova)
A1: Mateescu Emil Andrei (Ploieşti – Prahova)
A2: Pascu Emil Petre (Măgureni – Prahova)

FC Unirea 04 Slobozia – SC FC Voluntari SA
A: Ochea Florin (Turnu Măgurele – Teleorman)
A1: Teleasa Claudiu (Roşiori de Vede – Teleorman)
A2: Ionescu Mihai Marian (Piteşti – Argeş)

Seria 3

FC GIROM Albota – CS PETROLUL Videle
A: Haidiner Denis (Hunedoara – Hunedoara)
A1: Brînză Iulian Cătălin (Botoşani – Botoşani)
A2: Mătăoanu Nicolae (Bucureşti – Bucureşti)

FC Chindia Târgovişte – CS Viitorul Domneşti
A: Ionita Eduard (Constanţa – Constanţa)
A1: Ilie Constantin (Giurgiu – Giurgiu)
A2: Brandusa Silviu (Călăraşi – Călăraşi)

CS Inter Clinceni – CS Chimia Brazi
A: Lungu Valentin (Iaşi – Iaşi)
A1: Itco Andrei (Suceava – Suceava)
A2: Iacob Florin (Constanţa – Constanţa)

SC FCM Targoviste SA – AFC Filipeştii de Pădure
A: Baban Vlad (Iaşi – Iaşi)
A1: Terente Bogdan (Bacău – Bacău)
A2: Noroc Mihaita Adrian (Botoşani – Botoşani)

CS Baloteşti – CS Electrosid Titu
A: Gulei Silviu Ilie (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi)
A1: Paval Marius (Simeria – Hunedoara)
A2: Boncs Gabriel (Braşov – Braşov)

CS CONPET Ploieşti – CS Atletic Bradu
A: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Lucaciu Doru Claudiu (Cluj-Napoca – Cluj)
A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba)

CS Argeşul Mihaileşti – CSO Plopeni
A: David Cristian Petrisor (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Badea Marius Florin (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
A2: Necula Mihaita (1 Decembrie – Ilfov)

FCM Alexandria – CS Viitorul Chirnogi
A: Omuţ Marius (Oradea – Bihor)
A1: Costea Danut Vasile (Satu Mare – Satu Mare)
A2: Pantilimonescu Constantin (Ploieşti – Prahova)

Seria 4

CS Prometeu Craiova – CS Minerul Jilt Mătăsari
A: Miruţă Constantin (Alexandria – Teleorman)
A1: Teodorescu Tomi (Roşiori de Vede – Teleorman)
A2: Nan Catalina (Alexandria – Teleorman)

CS Minerul Motru – CSM Slatina
A: Trandafir George (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Moldovanu Lucian (Oneşti – Bacău)
A2: Ungureanu Mihai (Bucureşti – Bucureşti)

CS Triumf Bârca – CFC Ghecon Lăpuşata
A: Ciuruş Emanoil Ionel (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Niculescu Dan Florin (Bucureşti – Bucureşti)
A2: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş)

FC Caracal – CS Vişina Nouă
A: Croitoru Nicolae Alin (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
A1: Constantin Marius (Bucureşti – Bucureşti)
A2: Stamanichi Lucian (Bucureşti – Bucureşti)

SC CS FC Piatra Olt SA – CS Jiul Rovinari
A: Pop Daniel Vasile (Piteşti – Argeş)
A1: Ciuciu Andrei (Piteşti – Argeş)
A2: State Şerban (Piteşti – Argeş)

Seria 5

CS Unirea Sânnicolau Mare – Millenium Giarmata
A: Hristea Sergiu (Timişoara – Timiş)
A1: Nicolae Chiţoiu Andrei (Timişoara – Timiş)
A2: Cimponeriu Calin (Lugoj – Timiş)

CF Bihorul Beiuş – CS FC Timişoara SA II
A: Demian Valeriu Ciprian (Zalău – Sălaj)
A1: Jivan Mihai Adrian (Arad – Arad)
A2: Pantiş Robert Cătălin (Arad – Arad)

ACS Recaş – CS National Sebiş
A: Vărzan Aurel (Reşiţa – Caraş Severin)
A1: Cicu Emanuel (Caransebeş – Caraş Severin)
A2: Radu Nicolae Cristian (Anina – Caraş Severin)

FC Scolar Resita – CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic
A: Vîlceanu Vasile Cristian (Drobeta Turnu Severin – Mehedinţi)
A1: Băla Casian (Arad – Arad)
A2: Rotaru Sorin Tudor (Arad – Arad)

CS Luceafărul Oradea – CS Autocatania Caransebes
A: Botaş Nicolae Cătălin (Timişoara – Timiş)
A1: Parlea Florin (Timişoara – Timiş)
A2: Tranca Ciprian Dan (Timişoara – Timiş)

CS Gloria CTP Arad – FC Hunedoara
A: Drăgoi Răzvan Nicolae (Timişoara – Timiş)
A1: Drăguţ Cristian Gabriel (Timişoara – Timiş)
A2: Aloman Andrada (Timişoara – Timiş)

Seria 6

FC ASA Unirea Ungheni – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj
A: Maghiar Dănuţ Vasile (Baia Mare – Maramureş)
A1: Maghiar Marius Romeo (Baia Mare – Maramureş)
A2: Sava Ionuţ (Baia Mare – Maramureş)

CS Unirea Tărlungeni – AFC Odorheiu Secuiesc
A: Chilom Marius (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Banu Lucian Gabriel (Ploieşti – Prahova)
A2: Banu Adrian Bogdan (Ploieşti – Prahova)

CS Zlatna – AS FC GLORIA 1922 Bistriţa 2
A: Braşovean Cristian Cosmin (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Joiţa Marian (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
A2: Balteanu Ioana (Ramnicu Valcea – Vâlcea)

FCM Avantul Reghin – CS Gaz Metan II Mediaş
A: Sângeorzan Călin (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)
A1: Rosca Mircea (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)
A2: Tamaş Paul (Bistriţa – Bistriţa Năsăud)

FC Unirea Dej – CSM Brasov
A: Dumuţă Daniel (Stânceşti – Bihor)
A1: Ieran Drăghici Cosmin (Băiţa – Bihor)
A2: Tarba Gheorghe Vasile (Baia Mare – Maramureş)

CS Unirea Floresti – FC Cisnădie
A: Vidican Rares George (Oradea – Bihor)
A1: Bologan Gheorghe Cristian (Ştei – Bihor)
A2: Toderas Gabriela Ioana (Suncuius – Bihor)

FC Seso Campia Turzii – CS FC Zalău
A: Popa Sergiu (Aiud – Alba)
A1: Danciu Cosmin Horatiu (Deva – Hunedoara)
A2: Saraol Alin Gabriel (Deva – Hunedoara)

Clasament fotba Ucraina

Clasament fotba Ucraina

1 Shakhtar Donetsk 27 22 1 4 50:15 67
2 Dynamo Kiev 27 18 5 4 51:19 59
3 Metalist Kharkiv 27 15 6 6 49:25 51
4 Dnipro 27 14 8 5 44:20 50
5 Karpaty 27 13 8 6 37:26 47
6 Vorskla 27 9 7 11 33:29 34
7 Arsenal Kiev 27 9 7 11 35:36 34
8 Obolon Kiev 27 9 7 11 24:30 34
9 Volyn 27 9 7 11 24:37 34
10 Tavria 27 8 9 10 39:40 33
11 Met. Donetsk 27 9 5 13 29:41 32
12 Zorya 27 6 9 12 26:37 27
13 Kryvbas 27 5 11 11 25:41 26
14 Sevastopol 27 6 6 15 23:45 24
15 Illichivets 27 5 8 14 37:61 23
16 Met. Zaporizhia 27 4 6 17 14:38 18

Clasament fotbal Turcia

Clasament fotbal Turcia

1 Fenerbahce 31 23 4 4 73:31 73
2 Trabzonspor 31 22 7 2 60:21 73
3 Bursaspor 31 15 10 6 46:26 55
4 Gaziantepspor 31 15 7 9 41:32 52
5 Besiktas 31 13 8 10 47:35 47
6 Kayserispor 31 13 8 10 40:38 47
7 Eskisehirspor 31 11 11 9 35:35 44
8 Karabukspor 30 11 7 12 44:47 40
9 Istanbul Buyuksehir 31 12 4 15 38:41 40
10 Ankaragucu 30 10 9 11 49:52 39
11 Manisaspor 31 12 3 16 45:49 39
12 Antalyaspor 31 9 11 11 36:43 38
13 Genclerbirligi 31 9 10 12 39:46 37
14 Galatasaray 31 11 4 16 33:43 37
15 Sivasspor 31 8 9 14 38:51 33
16 Bucaspor 31 6 7 18 31:56 25
17 Konyaspor 31 4 11 16 26:44 23
18 Kasimpasa 31 5 8 18 30:61 23

Clasament fotbal Scotia

Clasament fotbal Scotia

1 Rangers 35 27 3 5 77:28 84
2 Celtic 34 26 5 3 74:19 83
3 Hearts 35 18 9 8 52:36 63
4 Dundee U. 35 15 10 10 49:47 55
5 Kilmarnock 35 13 9 13 51:47 48
6 Motherwell 35 13 6 16 39:51 45
7 Inverness 34 10 11 13 44:41 41
8 Hibernian 35 10 7 18 38:55 37
9 St.Johnstone 35 9 10 16 20:43 37
10 Aberdeen 35 10 5 20 36:55 35
11 St. Mirren 34 7 8 19 32:55 29
12 Hamilton 34 3 11 20 21:56 20

Clasament fotbal Polonia

Clasament fotbal Polonia

1 Wisla Krakow 24 13 5 6 36:25 44
2 Jagiellonia Bialystok 24 12 5 7 31:23 41
3 Slask 24 9 9 6 33:28 36
4 Lechia Gdansk 24 10 6 8 31:27 36
5 Legia 24 11 2 11 30:34 35
6 Gornik 24 10 5 9 26:34 35
7 Belchatow 24 9 7 8 26:25 34
8 Ruch Chorzow 24 9 7 8 23:22 34
9 Polonia Warszaw 24 9 6 9 33:23 33
10 Lech Poznan 24 9 6 9 27:19 33
11 Zaglebie 24 8 8 8 24:29 32
12 Korona Kielce 24 8 7 9 29:34 31
13 Widzew 24 7 9 8 32:26 30
14 Polonia Bytom 24 6 8 10 25:33 26
15 Arka Gdynia 24 5 9 10 17:28 24
16 Cracovia Krakow 24 5 5 14 28:41 20

Clasament fotbal Grecia

Clasament fotbal Grecia

1 Olympiakos 30 24 1 5 65:18 73
2 Panathinaikos 30 18 6 6 47:26 60
3 AEK Athens 30 15 5 10 46:37 50
4 PAOK Saloniki 30 14 6 10 32:29 48
5 Olymp. Volou 30 12 11 7 40:28 47
6 Aris Thessaloniki FC 30 13 6 11 29:29 45
7 Kavala 30 10 10 10 29:27 40
8 Ergotelis 30 11 6 13 32:38 39
9 Xanthi 30 9 9 12 29:35 36
10 Panionios 30 8 11 11 25:35 35
11 Iraklis 30 7 14 9 22:28 35
12 Atromitos 30 7 13 10 30:34 34
13 Kerkyra 30 9 6 15 30:40 33
14 Asteras Tripolis 30 7 10 13 21:29 31
15 Larisa 30 5 10 15 29:47 25
16 Panserraikos FC 30 6 6 18 22:48 24