Viitorul Constanţa 5 – 1 Dinamo II live , Liga 2

Viitorul Constanţa – Dinamo II live , Liga 2
Arbitrii: Rusandu Lucian , Teodor Cătălin, Marchidanu Marius Cristian
Stadion: Orasenesc (Ovidiu – Constanţa)

5-1 Valentin Simion

4-1 Valentin Simion

3-1 Dan Bucşă

3-0 Vlad Rusu reuseste dubla.

2-0 Aurelian Chiţu scapa singur spre poarta dinamovista si il executa pe Ciuca cu usurinta.

1-0 Vlad Rusu deschide scorul in min. 7 pentru constanteni.

Viitorul: Costea – D. Ninu, L. Turcu, Fl. Bejan, I. Larie, M. Albu, Al. Lazăr, V. Cristocea (cpt.), A. Chiţu, V. Rusu, Benzar,
Rezerve: Bolboaşă – N. Hertu, V. Păcuraru, Vajou, Călinţaru, V. Simion, Cârstocea
Antrenori: Cătălin Aanghel

Dinamo II: G. Ciucă – P. Crişan, D. Bucşă (cpt.), Al. Albert, Scărlătescu, N. Muşat, V. Bucă, L. Ganea, G. Păun, A. Niţu, M. Mihăescu
Rezerve: Manyur, M. Ioniţă, D. Stanca, Şt. Pahomi, R. Găman, R. Stănescu
Antrenori: Flavius Stoican

CS Otopeni – Farul Constanţa live , LIGA 2

CS Otopeni – Farul Constanţa live , LIGA 2
Arbitrii: Neagu Ionuţ Cătălin , Geambazu Ciprian Petre, Gomoescu – Tepusa Mihaela
Stadion: Otopeni (Otopeni – Ilfov)

4-2 Manea

3-2 Ciobanu

3-1 Serediuc inscrie cu un sut la coltul lung.

2-1 Pătulea reduce din diferenţă pentru Farul.

2-0 Neagoie majoreaza scorul cu un sut superb de la 20m

1-0 Neagoie deschide scorul in minutul 4.

Otopeni: Râmniceanu – M. Dedu, Odoroabă, Perde, G. Ghiţă, Serediuc, Ad. Neagoie, Fl. Manea (cpt.), Ghindeanu, Fl. Anghel, R. Lupu
Rezerve: Oltean – Dragomir, Ursu, Celpan, Cristea, Iuhas, Ene
Antrenor: Tudorel Dumitru

Farul: Cernea – Ivanovici, L. Dobre, Şt. Ciobanu, V. Florea, V. Sandu, L. Ştefan (cpt.), Pătulea, Miţescu, Buzea, Posteucă
Rezerve: Toma – Stegaru, R. Negoie, Gh. Badea, Ştefoi, Al. Paraschiv, Sascău
Antrenor: Marian Pană

FC Botoşani – Săgeata Năvodari live , Liga II

FC Botoşani – Săgeata Năvodari live , Liga II
Arbitrii : Hanceariuc Bogdan , Sârbu Lucian , Aruşoaie Ovidiu
Stadion: Municipal (Botoşani – Botoşani)

2-0 Vasilescu majoreaza diferenta.

1-0 Vali Alexandru deschide scorul.

Botoşani: Prisacă – Patache, C. Dinu, Poverlovici, Acsinte (cpt) – Matiş, Rudac, Vaşvari, V. Bordeanu, Boroştean – Chişu
Rezerve: Rohetki, M. Bordeianu, Atudorei, Văscan, Ed. Sandu, Vrabie, M. Matei
Antrenor: Marius Popescu

Săgeata: Gordin, F. Bold, F. Popa, Gh. Goşa, A. Tosca – Vezan (cpt), A. Vaştag, N. Creţu, Ochiroşii – S. Chiţu, Zaharia
Rezerve: Olteanu, I. Constantin, Costachi, V. Apostol, Gh. Mircea, Sicu, Jianu
Antrenor Constantin Gache

Cote pariuri Liga II , etapa a -2-a

Seria 1

Meci
1
x
2
Pronostic
Vict.Branesti – CF Braila 1.60 3.45 4.80
1
FC Botosani – Sageata Navodari 2.15 3.20 2.90
1x
Astra II Giurgiu – Dun.Galati 1.90 3.25 3.45
1
CS Otopeni – Farul C. 1.60 3.40 4.90
1
Viitorul C. – Dinamo II 1.45 3.80 5.85
1
FCM Bacau – Delta Tulcea 2.60 3.20 2.35
x
CSMS Iasi – Gl.Buzau 1.40 4.10 6.05
1
Callatis Mangalia – FC Snagov 2.00 3.20 3.20
1

Seria 2

Meci
1
x
2
Pronostic
Muresul Deva – Gloria Bistrita 3.10 3.20 2.05
2
Luceafarul Oradea – Juventus B. 2.10 3.20 3.00
x
FC Maramures – Ariesul Turda 2.10 3.20 3.00
1
Unirea A.I. – ALRO Slatina 2.45 3.20 2.45
x
FC Timisoara – FC Olt 1.20 6.00 8.10
1
UTA – CSM Rm.Valcea 1.45 3.80 5.85
1
Chindia Targoviste – FC Arges 1.90 3.20 3.50
x

Rapid II 1-2 CS Balotesti , Liga III

Rapid II – CS Balotesti , Liga III
Arbitrii: Stanciu Robert Ionut , Danciu Florin Mihai ,Paraschiv Ionut
Stadion: Inter Gaz , ora 17:00

Au marcat : Ciolacu (83) / Marinaş (36, 45)

Tinerii rapidisti nu s-au regasit nici astazi si au bifat a treia infrangere consecutiva din acest inceput de sezon, desi meciul cu Balotesti a inceput sub dominare rapidista insa cu mari probleme la finalizare , Ciolacu reusind doua suturi spre poarta oaspetilor insa ambele pe langa , Balotesti deschide scorul in minutul 36 prin Marinas care reuseste sa marcheze in urma unui contra-atac, cand meciul tindea spre 0-1 la pauza o pasa slaba a unui fundas rapidist spre propriul portar este interceptat de acelas Marinas care inscrie pentru a doua oara.
Dupa pauza cei de la Balotesti au tinut de mingie si s-au aparat eroic sub presiunea timida a rapidistilor care nu si-au creat mari ocazii de poarta, Ciolacu reuseste sa reduca din diferenta dupa ce a trecut in viteza pe langa doi fundasi adversi si a sutat sanatos spre poarta, chiar daca mai era timp pentru egalare giulestenii nu au avut forta sa preseze si au parasit terenul infranti.

Galerie Foto:

Mai multe foto pe www.facebook.com/bitnews.ro

Luxemburg – Romania , situatia in grupa D

Desi clasamentul nu ne mai da mari sanse la a prinde locul doi urmatoarele doua meciuri cu Luxemburg si Franta pot clarifica situatia in Grupa D,avem nevoie de victorii dar si de jocul rezultatelor , dubla Belarus – Bosnia este decisiva pentru locul doi echipa ce va aduna mai multe puncte fiind favorita la obtinerea locului doi.

Meciul de asta seara contra celor din Luxemburg nu ar trebui sa ne puna probleme dar atunci cand joaca Romania totul este posibi, Victor Piturca va arunca in lupta urmatorii jucatori : Tatarusanu – Matel, Galamaz, Chiriches , Rat – Tanase, Bourceanu, Cocis – Torje, Gigel Bucur, Marica

Clasament GRUPA D
1. Franţa 6 4 1 1 9-2 13p
2. Belarus 7 3 3 1 6-2 12p
3. Bosnia 6 3 1 2 8-7 10p
4. România 6 2 2 2 8-6 8p
5. Albania 6 2 2 2 4-6 8p
6. Luxemburg 7 0 1 6 1-13 1p

Meciurile de azi:
Belarus – Bosnia
Luxemburg – România
Albania – Franţa

Meciurile de marti:
Luxemburg – Albania
Bosnia – Belarus
România – Franţa

Liga III , etapa 3 program si rezultate

Liga III , etapa 3 program si rezultate , meciurile se vor juca cu incepere de la ora 17:00.

Seria 1
CSM Focşani – Rapid CFR Suceava 1-1
ABC Stoicescu – Aerostar Bacău 3-1
Cetatea Târgu Neamţ – Ceahlăul II Piatra Neamţ 0-0
CS Panciu – Petrotub Roman 1-1
Sporting Suceava – Oţelul II Galaţi 3-1
CSM Râmnicu Sărat – CSM Paşcani 0-1
SC Bacău – FCM Dorohoi 2-0

Seria 2
Dunărea Călăraşi – Comprest GIM Bucureşti 4-2
Conpet Cireşu – ACS Berceni 0-4
CS Afumaţi – CS Tunari 1-0
CS Ştefăneşti – FC Voluntari 1-1
CS Eforie – Eolica Baia 1-2
Rapid II Bucureşti – CS Baloteşti 1-2
Sâmbătă
Viitorul Axintele – Unirea Slobozia 17:00

Seria 3
AFC Filipeştii de Pădure – CS Buftea 1-3
FCM Alexandria – Argeşul Mihăileşti 3-1
Atletic Fieni – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-3
Prahova Tomşani – Viitorul Domneşti 2-0
Sportul Studenţesc II Bucureşti – Conpet Ploieşti 0-3
Rapid Clejani – Chimia Brazi 1-0
ACS Urban Titu – CSO Plopeni 1-0
Sâmbătă
Inter Clinceni – Concordia Chiajna

Seria 4
FCM Târgovişte – Girom Albota 0-0
FC Caracal – Gaz Metan II Mediaş 2-2
FC Cisnădie – Metaloglobus Bucureşti 5-0
Minerul Mătăsari – Minerul Motru 1-0
Oltchim Râmnicu Vâlcea – Atletic Bradu 3-0
Sâmbătă
Ghecon Lăpuşata – Pandurii II Târgu Jiu
CS Vişina Nouă – Prometeu Craiova
Damila Măciuca – Jiul Rovinari

Seria 5
Jiul Petroşani – Millenium Giarmata 0-1
Naţional Sebiş – FC Şcolar Reşiţa 1-1
Gloria Reşiţa – CF Bihorul Beiuş 1-1
CFR Simeria – ACS Recaş 1-2
FC Hunedoara – Gloria CTP Arad 2-1
Sâmbătă
Flacăra Făget – Nova Mama Mia Becicherecu Mic
Unirea Valea lui Mihai – Autocatania Caransebeş
CS Vladimirescu – FC Timişoara II

Seria 6
FCM Avântul Reghin – Unirea Tărlungeni 1-0
Gloria II Bistriţa – CS Zlatna 1-1
Unirea Dej – Sănătatea Cluj 1-1
Unirea Ungheni – Universitatea II Cluj
CFR II Cluj – FC SeSo Câmpia Turzii
Corona Braşov – FCM II Târgu Mureş
Unirea Floreşti – FC Zalău 1-3
Sâmbătă
Olimpia Satu Mare – Voinţa Livezile

CS Corbeanca are website oficial.

O picanterie din Liga IV Ilfov ar fi ca echipa CS Corbeanca are site oficial probabil singurul la acest nivel , puteti accesa siteul la adresa www.cscorbeanca.ro pentru a fi la curent cu cele mai noi informatii despre echipa CS Corbeanca.

Sa vedem totusi cat de des va fi actualizat siteul momentan sunt disponibile date despre actualul lot, clasament la zi in Liga 4 Ilfov , conducerea tehnica si administrativa.

Obiectivul echipei pentru sezonul 2011-2012 este promovarea in Liga III.

SURSA: ILFOV SPORT

Steaua a anuntat pretul biletelor pentru Europa League

Steaua a anuntat pretul biletelor pentru grupele Europa League unde va juca cu Schalke, Maccabi Haifa si AEK Larnaca, meciurile se vor juca pe National Arena, dar iata si pretul biletelor in functie de meci si zona dorita.

15 septembrie, ora 22.05, Steaua – Schalke 04
Peluza 1 si 2 (inel 1) 50 lei
Peluza 1 si 2 (inel 2) 30 lei

Tribuna 1 si 2 (inel 1) 80 lei
Tribuna 1 si 2 (inel 2) 50 lei

VIP 3 150 lei
VIP 2 230 lei
VIP 1 300 lei

3 noiembrie, ora 22.05, Steaua – Maccabi Haifa
Peluza 1 si 2 (inel 1) 20 lei
Peluza 1 si 2 (inel 2) 15 lei

Tribuna 1 si 2 (inel 1) 50 lei
Tribuna 1 si 2 (inel 2) 30 lei

VIP 3 100 lei
VIP 2 150 lei
VIP 1 230 lei

14 decembrie, ora 22.05, Steaua – AEK Larnaca
Peluza 1 si 2 (inel 1) 15 lei
Peluza 1 si 2 (inel 2) 10 lei

Tribuna 1 si 2 (inel 1) 30 lei
Tribuna 1 si 2 (inel 2) 20 lei

VIP 3 60 lei
VIP 2 100 lei
VIP 1 150 lei

Bănel Nicolita a plecat la Saint-Etienne

Bănel Nicolita a semnat cu Saint-Etienne si paraseste Steaua dupa sase ani in care a fost aplaudat sau hulit, printre performantele reusite de Banel la Steaua se numara doua campionate, cupa si supercupa romaniei dar si o semifinala de Europa League sau mai mult de atat trei prezente in Champions League unde a reusit sa inscrie si un gol antologic pe stadionul Santiago Bernabeu. Banel si-a dorit foarte mult un transfer in strainatate si dupa multe incercari chiar in ultima zi de transferuri a fost achizitionat contra sumei de 700.000 Euro de catre francezii de la Saint-Etienne, Nicolita va primii un salariu de 400.000 euro pe an de trei ori mai mult decat la Steaua.

“Sînt foarte fericit că am ajuns la Saint-Etienne. Este un club ambiţios, bine clasat în campionat. Toate persoanele cu care am discutat mi-au vorbit de bine despre această echipă şi despre suporterii ei. Ştiu că au un public minunat aici. Sper că împreună vom reuşi rezultate bune pentru a îndeplini obiectivele clubului” a declarat Banel dupa ce a semnat cu echipa franceza.

sursa foto: www.asse.fr