CS Mioveni – Universitatea Cluj

CS Mioveni – SC FC Universitatea Cluj SA
A: Petrescu Radu , Constantinescu Andrei , Avram Valentin
Ora: 22:00 Stadion: Dacia (Mioveni – Argeş) , TV: DigiSport 1

Mioveni redebuteaza in Liga 1 contra studentilor din Cluj o echipa care a facut investitii masive in aceasta pauza competitionala si isi anunta pretentiile la un loc de cupa europeana, Mioveni a promovat in Liga 1 datorita nelicentieri celor de la FC Bihor si s-a intarnit cu stelistii Dica si Neaga dar si alti jucatori ce au activat in Liga 1 obiectivul lor fiind ramanerea in Liga 1

Rapid – FC Vaslui in deschiderea campionatului

Rapid – FC Vaslui in deschiderea campionatului
Arbitrii: Haţegan Ovidiu, Nica Cristian, Oniţă Aurel
Ora: 18:30 , Stadion: Regie , TV : DigiSport 1

Echipe probabile:

Rapid: Coman – Cretu, Antonio, Burca, Bozovici – Herea, Alexa, Apostol – Deac, Sburlea, Roman.

Vaslui: Cerniauskas – Balace, Papp, Cinu, Milanov – Neagu, Pavlovici, Wesley, Sanmartean – Adailton, Yero Bello

Simona Halep castiga meciul cu Alexandra Cadantu dupa 3 ore de tenis intens.

Simona Halep castiga meciul cu Alexandra Cadantu dupa 3 ore de tenis intens.

Cele doua romance au oferit astazi cel mai bun tenis vazut pana astazi la Bcr Open Tenis, dupa un meci in care Cadantu a fost la un pas de victorie avand doua mingii de meci insa serviciul slab i-a dat sansa Simonei Halep sa impinga meciul in tie-break unde a castigat fara emotii

Simona Halep castiga primul set scor 6-3 dupa un set destul de echilibrat.

Alexandra Cadantu castiga setul doi fara emotii scor 6-1.

In setul decisiv Cadantu si Halep au jucat incredibil, meciul intra in tie-break dupa ce Alexandru a avut doua mingii de meci insa serviciul i-a jucat feste.

In tie-break Halep se impune greu si merge in semifinale.

Felicitari ambelor jucatoare pentru spectacolul creat in aceasta partida.

sursa foto : frt.ro

Irina Begu in semifinale la BCR OPEN LADIES

Irina Begu in semifinale la BCR OPEN LADIES

Irina Begu este prima semi-finalista de la BCR Open Romania 2011 dupa ce in aceasta dimineata a invins-o in trei seturi pe italianca Maria Elena Camerin. Camerin incepe bine primul set pe care il si castiga scor 6-2, urmatoarele doua seturi sunt castigate de Irina Begu la 0 si Irina este in semifinale.

Set 1 : 6-2

Set 2 :  0-6

Set 3 :  0-6

sursa foto: bcropen.ro

Program sferturi de finala BCR Open Ladies Romania 2011

Program sferturi de finala BCR Open Ladies Romania 2011

Simona Halep vs Alexandra Cadantu

Maria Elena Camerin vs Irina Begu

Sorana Cirstea vs Laura Pous – Tio

Carla Suarez Navarro vs Kiki Bertens

Program Tv Liga 1 prima etapa

Programul televizarilor din prima etapa de Liga 1

ETAPA 1
Vineri, 22 iulie 2011
Ceahlăul – Pandurii 18:30 live video pe DigiSport
Dinamo – FCM Tg. Mureş 20:20 live video pe Antena 1
Mioveni – U Cluj 22:00 live video pe DigiSport

Sîmbătă, 23 iulie 2011
Voinţa Sibiu – Steaua 17:00 live video pe DigiSport

Duminică, 24 iulie 2011
Rapid – Vaslui 18:30 live video pe DigiSport
CFR Cluj – Astra 21:30 live video pe DigiSport

Luni, 25 iulie 2011
Braşov – Gaz Metan 18:30 live video pe DigiSport
Concordia Chijna – Sportul 19:00 live video pe DolceSport
Petrolul – Oţelul 21:30 live video pe DigiSport

RIP Universitatea Craiova (1948 – 2011)

RIP Universitatea Craiova (1948 – 2011)

Astazi este una din zilele in care poetul Adrian Paunescu s-a rasucit in mormant , este ziua cand campioana unei mari iubiri spune la revedere fotbalului , Universitatea Craiova a murit in registrul FRF dar NU si in inimile suporterilor.

Astept renasterea din propria cenusa intr-un final.

Program Optimi de finala BCR Ladies Open Romania 20.07.2011

Program Optimi de finala BCR Ladies Open Romania 20.07.2011

Terenul 1
Alexandra Cadantu vs Renata Voracova ,Ora 09:30
Simona Halep vs Lenka Jurikova ,Ora 10:00
Cristina – Andreea Mitu vs Irina Begu , Ora 11:30
Sorana Cirstea vs Madalina Gojnea , Ora 16:00

Terenul 2
Carla Suarez Navarro vs Annalisa Bona ,Ora 11:00

Terenul 3
Maria Elena Camerin vs Erika Sema ,Ora 09:30
Estrella Cabeza Candela vs Laura Pous – Tio, Ora 11:00

Terenul 4
Kiki Bertens vs Stefanie Voegele , Ora 09:30

Incepe Euro 2011 Under19

Incepe Euro 2011 Under19

Meciurile echipei nationale a Romaniei vor fi televizate de Sport.Ro , iar Eurosport 1 va transmite live cate un meci pe etapa. Finala se disputa pe 1 august la Chiajna si va fi televizata tat de SportRo cat si de Eurosport.

20 iulie
B: Spania – Belgia, ora 19:00, Mogoşoaia
B: Serbia – Turcia, ora 19:00, Berceni
A: România – Cehia, ora 21:00, Chiajna
A: Grecia – Irlanda, ora 21:00, Buftea

23 iulie
A: Cehia – Irlanda, ora 19:00, Mogoşoaia
B: Turcia – Belgia, ora 19:00, Buftea
A: România – Grecia, ora 21:00, Berceni
B: Serbia – Spania, ora 21:00, Chiajna

26 iulie
A: Irlanda – România, ora 19:00, Berceni
A: Cehia – Grecia, ora 19:00, Mogoşoaia
B: Turcia – Spania, ora 21:00, Chiajna
B: Belgia – Serbia, ora 21:00, Buftea

29 iulie
Semifinala 1: ora 18:45, Mogoşoaia
Semifinala 2: ora 20:45, Chiajna

1 august
Finala: ora 20:00, Chiajna

Cupa Romaniei – Turul 1 live 20.07.2011

Cupa Romaniei – Turul 1 live 20.07.2011

CS Concordia Chiajna – CS Argeşul Mihaileşti 1-0
CS Armata Aurul Brad FC Drobeta Turnu Severin
FC Moldoforest Moldova Noua CS Termo Dr. Tr. Severin
CS Recolta Danceu – CS Triumf Bârca
CS Energia Craiova – CS PETROLUL Videle
AS Flacara Talpa – FCM Alexandria Info
AS Recolta Stoicăneşti – CS Dunarea Turris Turnu Măgurele
CS Juventus Pischia – AS NOVA MAMA MIA Becicherecul Mic
CS Luceafărul 2 Oradea – CS Gloria CTP Arad
FC GAZ METAN Târgu Mureş – AF CS Voinţa Livezile
FC Curciu – CSU Vointa 2 Sibiu
FC Zagon – AFC Odorheiu Secuiesc
AS Spicul Ardusat – AS FC GLORIA 1922 Bistriţa 2
AS LEII Tritenii de Jos – CS Unirea Floresti
AS Venus Maieriste – FC Unirea Dej
AS Somesul Oar – CF Bihorul Beiuş
AS Europa Alba Iulia – CS Zlatna
AS Damila Măciuca – CFC Ghecon Lăpuşata
CS Rucăr Argeş – FC Oltchim Râmnicu Vâlcea
AS FC LINDAB Stefanesti – CSO Plopeni
CS Naţional Goleşti – CSM Râmnicu Sărat
CS Gloria Ivesti – CSM Focşani
FC Girceni – CS Aerostar Bacău
AS Vointa Ion Creanga – CS Cetatea Târgu Neamţ
AS Roma Botosani – CS LUCEAFĂRUL Mihai Eminescu
AS Minerul Iacobeni – ACS Rapid CFR Suceava
Viticultorul Breaza – ABC Stoicescu
AS Fortino Ianca – CS Partizanul Merei
CS Gloria Cornesti – Comprest GIM
AS Olimpia San Petru – FC GIROM Albota
CS Prahova Tomşani 2010 CS Spicul Mopan
Venus Independenta – CS Inter Clinceni
AS Viitorul Axintele – CS Viitorul Chirnogi
AS Granitul Babadag – CS Eforie
Rapid Dumeşti FC Cetatea Suceava
CS METALUL Vlahita – CS Gaz Metan 2 Mediaş