Tricolorul Alparea 4-1 Cetatea Biharia , Liga 4 Bihor

Tricolorul Alparea 4-1 Cetatea Biharia

4-1 Agiurgioaiei suteaza din voleu de la 20m direct in vinclul portii lui Orban.
3-1 Pop Şerban suteaza violent in bara iar Iova reia din apropiere in plasa.
2-1 Ardelean scapa singur cu portarul Orban pe care il lobeaza in stil de mare atacant.
1-1 Emeric Zadori restabileste egalitatea in minutul 8.
1-0 Pop Şerban deschide scorul cu o lovitura de cap.

Echipe:
Tricolorul: Puşcău – Fitero, Suciu, Pop Şerban, Briciu – Pereţ (83 Lascu), Iova, Raul Ştefan, Ban (62 Bodea) – Morna (62 Agiurgioaiei), Ardelean. Antrenor: Mircea Madar.

Cetatea: Orban – Puşa (71 Pintea), Juca, Cobârzan, Molnar Fr. – Molnar Ls, Zadori S., Zadori E. Molnar, Pandea – E. Kiss, Selegean (46 Muzsnay). Antrenor: E. Zadori.

Autor: Mihai Anghel
Sursa: www.ebihoreanul.ro

Jiul Rovinari lider in Seria 4 din Liga III

Jiul Rovinari invinge in deplasare echipa a doua a Pandurilor cu scorul de 5-1 si ramane lider in Seria 4 din Liga III cu 22 puncte, pentru echipa din Rovinari au marcat: Daviţoiu (minutele 2 şi 70) , Şoşoi (minutele 56 şi 82) si Buca in minutul 90 , pentru echipa gazda a inscris Avramescu din penalty in minutul 45.

Echipe:
Pandurii II: Mutu – Dobroiu, Frunză, Chibulcutean, Petrache (min. 54 Unguru) – Găman, Avramescu (min. 78 Frăţilescu), Gavrilescu (min. 61 R. Dumitru) – Fărcăşanu, Bucur (min. 61 Golea), Săulescu. Antrenor: Florin Bejinariu.

Jiul Rovinari: Nicolae – Traşcă, Cârciumaru, Amzucu, Trofin – Stanciu, N. Popescu (min. 80 Ahriţculesei), Stoian (min. 65 Tudorache), Daviţoiu – Şoşoi (min. 75 Bugă), Lăcătuşu (min. 65 Văcaru). Antrenori: Cătălin Trofin şi Gabi Răscol.

Rezultate etapa 9 , Seria 4 din Liga III

Pandurii II Târgu Jiu – Jiul Rovinari 1-5
FCM Târgovişte – Atletic Bradu 2-0
FC Caracal – FC Cisnădie 0-0
Prometeu Craiova – Gaz Metan II Mediaş 0-1
Girom Albota – Metaloglobus Bucureşti 5-2
Ghecon Lăpuşata – Minerul Motru 0-3
CS Vişina Nouă – Oltchim Râmnicu Vâlcea 1-0
Damila Măciuca – Minerul Mătăsari

sursa:  www.sportingorj.ro
foto: Alin Peptan

Bilete Steaua – Rapid pe National Arena

Preturi bilete Steaua – Rapid pe National Arena

Peluza I (1) – 10 lei
Peluza I (2) – 5 lei
Peluza II (1) – 10 lei
Peluza II (2) – 5 lei
Tribuna II (1) – 20 lei
Tribuna II (2) – 15 lei
Tribuna I (1) – 25 lei
VIP 1 – 60 lei
VIP 2 – 40 lei
VIP 3 – 30 lei
Loja – 430 lei (caterning inclus)

Biletele se pot cumpara doar de la casele stadionului National.

Meciul se disputa luni 24 otombrie de la ora 20:00 si este live pe DolceSport

Precizia Breaza fara infrangere in 11 etape

Precizia Breaza fara infrangere in 11 etape disputate in Liga B Prahova , in ultimul meci disputat in deplasare la Targsorul Noul oaspetii s-au impus cu scorul de 3-0.
Au marcat : Justin Șovăială , Bogdan Ionescu , Urdea Valentin

Precizia Breaza a inceput meciul in urmatoarea formula: Herascu – Cîrstei, Cazan, Soreanu, Bădărău – M. Dumitru, Duricu, Negotei , Ionescu – V. Urdea , Șovăială.

Rezultate complete etapa 11
Petrolul Băicoi – AFC II Filipești de Pădure 1-2
Conpet II Ploiești – CS Cornu 3-2
CS Valea Doftanei – Tricolor Varnița 0-5
Unirea Cocorăștii Colț – Gloria Ologeni 6-1
Dalina Bărcănești – AS Târgșorul Vechi 5-1
AS Mislea – CS Brazi-Negoiești 1-2
Prahova Nedelea – Prahovița Măgureni 4-0
Cetatea Coada-Izvor – Viitorul Ariceștii Rahtivani 3-2

CLASAMENT

1. Precizia Breaza  33p
2. Tricolor Varnița  28p
3. Prahova Nedelea  24p

sursa: aspreciziabreaza.blogspot.com

Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova

Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova
Arbitri: Bobi Codreanu , Andrei Bobeică , Adrian Stoenoiu
Au marcat: Cernea 31, Filip 50, Dorişor 88, D. Ciobotaru 90 / Miricioiu 75.

Echipe:
Unirea Campina: D. Şandru – A. Stoica, Neagu (c), B. Şandru, Zecheru – Cernea , Lambă, Bărăgan, Filip – Bica , Nichifor

Tinereţea: Zăbrăuţeanu – Panait, Rotaru, Molea, Ianculescu (c), Gaţoi – Ioniţă, Năstase, I. Dumitru – Nistorică, Miricioiu.

Rezultate complete etapa 11 Liga A Prahova:
Unirea Câmpina – Tinereţea Izvoarele 4-1
Petrolul II Ploieşti – Unirea Urlaţi 1-2
Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti 1-0
Caraimanul Buşteni – CS Vispeşti Blejoi 0-3
Carpaţi Sinaia – AFC Brebu 2-1
Dero Ploieşti – CSM Câmpina 0-5
CS Ceptura – Chimia II Vadu Săpat 4-1
Avântul Măneciu – CS Păuleşti 1-1
Astra III Ploieşti – CS Băneşti 4-2

sursa: fcunirea.blogspot.com

Progresul Cernica si CS Corbeanca neinvinse in Liga 4 Ilfov

Progresul Cernica si CS Corbeanca sunt neinvinse in Liga 4 Ilfov dupa 8 etape disputate, in meciurile disputate astazi Corbeanca a reusit o victorie importanta in fata rivalei Dragomiresti Vale cu scorul de 1-0, Progresul Cernica pierde primele puncte in acest sezon remizand 2-2 cu Stefanesti II.

Rezultate complete etapa 8:
AS GLINA 3-1 VOLUNTARI II
Viitorul GANEASA 0-1 AS CIOROGARLA
Codrii MOARA VLASIEI 2-3 Vointa PERIS
CS DARASTI 0-6 CSO BRAGADIRU
Pescarusul GRADISTEA 3-3 ASC MAGURELE
CS CORBEANCA 1-0 Viitorul DRAGOMIRESTI
Progresul CERNICA 2-2 STEFANESTI II

In clasament conduce Progresul Cernica cu 22p, urmata de CS Corbeanca 21 p (1 joc mai putin disputat) si Viitorul Dragomiresti cu 18p.

Chindia Targoviste 2-1 FC Olt live Liga 2

Chindia Targoviste – FC Olt live Liga 2
Arbitrii: Stănescu Adrian , Ciocănea Ioan Daniel , Peter Joszef
Stadion: Eugen Popescu (Târgovişte – Dâmbovita)

min 90: 2-1 Dobre aduce victoria targovistenilor in ultimul minut de joc.

min 72: 1-1 Băluţă suteaza din 14m la coltul lung si restabileste egalitatea.

min 52: 0-1 Alin Mihai scapa singur cu portarul Perianu si deschide scorul.

0-0 la pauza

min 40: Chindia preseaza mai mult insa atacurile lor sunt blocate la 20 de apararea olteana.

min 15: Gazdele au prima ocazie prin Dragalina care suteaza din 12m insa portarul Chindiei respinge in corner.

Chindia Tîrgovişte: Perianu – Pătru, Mladen, Morariu, C. Dinu – Cherchez, Honciu, C. Anton, S. Rădoi – Verdeş, R. Dobre
Antrenor: Silviu Dumitrescu

FC Olt: Bordea – Bogdanovici, Preda, Lengyel, Giurcă – A. Pavel, Ignat, Huţanu, Dragalina – Vîlcică, A. Mihai
Antrenor: Dan Oprescu

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi
Arbitrii: Baban Vlad , Anitoaiei Ionel , Baraboi Cezar

1-1 Florin Croitoru restabileste egalitatea cu un gol superb din lovitura libera.
0-1 Miron deschide scorul din penalty.

Rapid Dumesti: 21. Bradu Mihai; 2. Cojocaru Andrei; 3. Dragotel Bogdanel; 16. Stafie Alex; 5. Ghinea Daniel; 6. Ionescu Irinel; 7. Catarama Narcis; 8. Balanescu Alex; 9. Despan Andrei; 17. Croitoru Florin; 14. Dediu Andrei;

Stiinta Miroslava: 12. Ioan Grigoras, 5. Manolache Eusebiu; 2. Tacutanu Ovidiu; 6. Miron Ionut; 4. Daniel Grigoras; 16. Barbu Sergiu;10. Chiper Bogdan; 14. Palaghia Alex; 11. Pricop Valentin; 9. Cotovanu Florinel; 19. Branzei Nicu;

In urma acestui rezultat Rapid Dumesti ramane pe primul loc in clasament cu 31 puncte iar Stiinta Miroslava isi pastreaza locul secund acumuland in urma acestui egal 29 de puncte.

sursa: asmagna.info

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III
Arbitrii: Pană Catalin Marian , Harbuzariu Nicolae , Baluna Dragos
Scor final 0-0

Echipe:
Turnu Magurele: Neagu – Muşat, C.Mihai, Ardeleanu, Mocanu – Alexandru , Dinu, Chirilă , Radu – Giugiumică, Mincu
Antrenor: Cornel Nica

Conpet Ploiesti: Bica – Maria, Săndei, Voicu , Stanca – Stăncescu, Cioc, Baciu, Dobrinoiu – Ciocâlteu, Ştefan
Antrenor: Mugur Bolohan

In urma acestui egal Compet Ploiesti ramane pe locul 2 in Seria III cu 17p la doar trei puncte in spatele liderului CS Buftea, Turris Turnu Măgurele acumuleaza 15 puncte si ramane tot pe locul 4 in clasament.

Rezultate complete Liga 3 , seria a-III-a , etapa 9:
CS Buftea – Viitorul Domneşti 4-2
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Conpet Ploieşti 0-0
Argeşul Mihăileşti – Concordia II Chiajna 1-2
AFC Filipeştii de Pădure – Chimia Brazi 1-1
FCM Alexandria – CSO Plopeni 1-0
Sportul Studenţesc II Bucureşti – Inter Clinceni, se joaca marti.

Galerie Foto:

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Inter Voluntari 1-4 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti

Inter Voluntari 1-3 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti
Arbitrii: Bejan Razvan , Katona Liviu, Chima Cristian. R: Istrate Marin
Stadion ANTILOPA

Scor final 1-4

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro