FC Stefanesti campioana judetului Ilfov 2011

FC Stefanesti campioana judetului Ilfov 2011

FC Stefanesti a reusit sa castige playoff-ul judetului Ilfov chiar daca la inceputul competitiei avea 3 puncte in minus fata de FC Afumati insa cei de la Stefanesti condusi impecabil din teren de Ionel Ganea au reusit FC Afumati si astfel au reusit sa castige titlul de campioni in ilfov.

La barajul de promovare pentru liga 3 FC Stefanesti ii va intalnii pe campionii judetului Teleorman , Viata Nouă Olteni este o echipa de “old boys” unde primarul comunei este capitanul echipei.

Petrolul Ploiesti a promovat in Liga 1

Petrolul Ploiesti a promovat in Liga 1

In urma victoriei de pe teren propriu contra celor de la Ramnicu Valcea scor 2-0 , echipa lui Vivi Rachita revine in Liga 1 dupa o pauza de 10 ani.

In sezonul viitor Petrolul va evolua pe noua arena Ilie Oana.

Echipe care au promovat in Liga 2

Echipe care au promovat in Liga 2


Ieri s-a disputat ultima etapa in Liga 3, echipele clasate la finalul sezonului pe locul 1 au promovat direct in Liga 2.

FCM Bacău a promovat dupa ce a castigat la pas meciurile din Seria C1.

Callatis Mangalia a reusit promovarea dupa ce s-a batut tot sezonul umar la urmar cu Unirea Slobozia

Chimia Brazi promoveaza desi s-a clasat pe locul 2 in Seria C3 insa echipe de pe primul loc Chindia Targoviste nu are drept de promovare.

CSM Slatina a promovat in Liga 2 dupa un sezon de exceptie.

Luceafarul Oradea promoveaza fara drept de apel avand doar trei infrangeri in acest sezon

Seso Campia Turzii clasata pe locu 2 in C6 promoveaza in Liga 2 deoarece FC Maramures nu are drept de promovare.

Rezultate Liga 2 Romania utima etapa

Rezultate Liga 2 Romania utima etapa

Seria 1

Viitorul Constanţa – FC Snagov 2-1
FC Botoşani – Delta Tulcea 3-7
Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua 2 0-1
CS Otopeni – Concordia Chiajna 1-1
Juventus Bucureşti – Gloria Buzău 3-1
Dunărea Galaţi – Săgeata Năvodari 3-0
CF Brăila – Dinamo 2 5-2

Seria 2

FC UTA Arad – Politehnica Iaşi 2-2
FC Argeş Piteşti – Unirea Alba Iulia 0-2
Petrolul Ploieşti – CSM Râmnicu Vâlcea 2-0
Gaz Metan CFR Craiova – FC Bihor Oradea 2-4
Arieşul Turda – CS Mioveni 3-5
Voinţa Sibiu – ACU Arad 4-0

Biletul zilei pariuri 4.06.2011

Biletul zilei pariuri 4.06.2011

Anglia vs Elveţia , pronostic : 1 : cota : 1.43
Portugalia vs Norvegia , pronostic 1 : cota : 1.43
Grecia vs Malta , pronostic 1 : cota : 1.13
Rusia vs Armenia , pronostic 1 : cota : 1.28
Francesca Schiavone vs Na Li , pronostic 1 : cota : 2.08

Program meciuri Liga 4 AJF Arges – 4.06.2011

Program meciuri Liga 4 AJF Arges – 4.06.2011

RAPID PITESTI – STILPENI RADESTI 2007
Teren: Arpechim Pitesti

SPORTING PITESTI – A.S. MIROSI
Teren: Municipal Campulung

STEAUA NEGRASI – DINAMIC MIOVENI
Teren: Negrasi

DLR PITESTI – TOP ARENA TOPOLOVENI
Teren: D.L.R Pitesti – Bascov

C.S. RUCAR – A.S. BASCOV
Teren: Rucar

OLIMPIA SUSENI – VIITORUL STEFANESTI 2007
Teren: Suseni

C.S. DOMNESTI-A.S. UNIREA COSTESTI
Teren: Domnesti

F.C. DANUT COMAN – F.C. ARGES S.A.
Teren: Nicolae Dobrin Pitesti

Petrolul Ploieşti 2-0 CSM Râmnicu Vâlcea live Liga 2 – ultima etapa

Petrolul Ploieşti – CSM Râmnicu Vâlcea live Liga 2 – ultima etapa
Arbitrii: Istrate Dragoş , Ghinguleac Adrian Radu , Constantinescu Andrei

2-0 Buhăescu reuseste dubla pentru Petrolul
1-0 Buhăescu deschide scorul si Petrolul este in Liga 1.

Petrolul promoveaza in Liga 1 !!!

Petrolul: Zimmermann – Cârjă, Benga, Ljubinkovic (cpt.), P. Stoica – Duru – Fl. Dumitru, Buhuşi, Cataramă, Opriţa – Buhăescu
Rezerve: Campar – M. Tudor, Plecanciuc, R. Barbu, Cr. Vlad, L. Mihai, Moroşan
Antrenor: Vivi Răchită

CSM Rm. Vâlcea: Chiriţă – Tomozei, Dandea, Posteucă, Odoroabă – O. Vasile, Fl. Pârvu, G. Roşca, I. Popescu, Ad. Ganea (cpt.) – Geantă
Rezerve: Iorga – Bucuroaia, Mitu, Balauru, D. Rădoi, M. Rădulescu, Gogoşoiu
Antrenor: Sorin Bucuroaia

Gaz Metan CFR Craiova 2-4 FC Bihor Oradea live Liga 2

Gaz Metan CFR Craiova – FC Bihor Oradea live Liga 2
Arbitrii: Balaj Pavel Cristian, Szekely Zoltan , Szabo Gero

In urma acestei victorii Bihor Oradea a promovat in Liga 1.

0-1 Chiş
0-2 Selagea
0-3 Chiş
0-4 Chiş reuseste un hattrick
1-4 Boroiban
2-4 Oprea

Gaz Metan: Iordan – Roşianu, O. Nicola, Cruşoveanu (cpt.), C. Bogdan – Chirea, Mitic, Pârvu, Neacşa – Boroiban, Trifu
Rezerve: Neagoe – Oprea, Firoiu, Voicu, Niţă, Neacşu, Pătrana
Antrenor: Ionel Gane

FC BIhor: Pogacsics – Muscă (cpt.), Sg. Oltean, Chis, Florean – Diaconescu, R.Lupu, M. Popa, Cigan – Selagea, Bârză
Rezerve: Fildan – Moraru, Markus, Sorian, Petrache, Pop, Iuhas
Antrenor: Gheorghe Ghiţ

Ariesul Turda 3-4 CS Mioveni live Liga 2

Ariesul Turda – CS Mioveni live Liga 2
Arbitrii: Colţescu Sebastian , Gheorghe Sebastian Eugen , Popa Ionel

CS Mioveni poate promova in Liga 1 daca se pastreaza decizia FRF de retrogradare a celor de la Timisoara si Bistrita.

3-4 Ayza reuseste dubla si aduce victoria celor de la Mioveni
3-3 Lekic scapa singur cu portarul Popescu si egaleaza.
2-3 Cătălin Bucur
1-3 Nilă
1-2 Şaim
0-2 Ayza
0-1 Nilă

Turda: Pampea (cpt.) – Ţârcă, Pocian, Timar, Tegzeş – Cr. Pop, Lupuţ, C. Bucur, Şaim – Tilincă, Hadăr.
Rezerve: M. Moldovan – Pedro, Vanca, Lecic, Bier, Pecarov, Chirciu
Antrenor: Florin Fabian.

Mioveni: O. Popescu – Ciucur, Miulescu, M. Olteanu (cpt.), I. Baicu – G. Enache, Săndulescu, Huzuneanu, Coşereanu – Ayza, Nilă.
Rezerve: Cobrea – Bumbac, Lircă, Sfârlea, Vladu, D. Stan, Năuiu
Antrenor: Ionuţ Popa.

Vointa Sibiu 4-0 ACU Arad live Liga 2

Vointa Sibiu – ACU Arad live Liga 2
Arbitrii: Monea Dan ,Dumitru Ionel Valentin , Tunyogi Ferencz
Stadion: Municipal (Sibiu – Sibiu)

Vointa Sibiu a avut cota 4.00 pentru o victorie in acest meci si au obtinut-o lejer.