Unirea Campina – CS Banesti 3-1 , Liga 4 Prahova

Unirea Campina – CS Banesti 3-1 , Liga 4 Prahova
Au marcat: Bogdan Şandru , Nichifor , Bica / Cristache
Arbitrii: Ionescu Florin , Dumitru Valentin ,Banu Bogdan

Echipe:
Unirea: B. Şandru – A. Stoica, Neagu (cpt), B. Şandru, Zecheru – Cernea Bărăgan, Lambă , Filip – Bica, Nichifor

CS Băneşti: Veselu – Vl. Burlacu , Gorgan, Basma, Mitu – Dincă, Lungu , Iancu, Creţu ) – Cristache (cpt), Ene.

Rezultate complete Liga A Prahova etapa 10

Progresul Drăgăneşti 6 – 0 Carpaţi Sinaia
Unirea Câmpina 3 – 1 C.S. Băneşti-Urleta
Unirea Urlaţi 2 – 3 FC Astra III Ploieşti
Vispeşti Blejoi 1 – 0 Petrolistul Boldeşti
AFC Brebu 1 – 1 Avântul Măneciu
Chimia II Vadu Săpat 0 – 2 CS Păuleşti
Tinereţea Izvoarele 1 – 0 Dero Ploieşti
CS Ceptura 4 – 0 FC Petrolul II Ploieşti
CSM Câmpina 3 – 1 Caraimanul Buşteni

In clasament conduce Unirea Campina cu 30p urmata de Avantul Maneciu 23p si CSM Campina 22p.

sursa: www.fcunirea.blogspot.com

Under 19: Romania 3-0 Azerbaijan

Under 19: Romania – Azerbaijan Stadion: Falkenbergs , Suedia
Arbitru: Mark Steven Whitby

Scor final: 3-0 , Gavra a reusit primul sau hattrick la echipa nationala.

In urma acestei victorii de senzatie Romania U19 s-a calificat la Turneul de Elită Euro 2012 Under 19.

România U19: Buzbuchi – Nica, Puţanu, Vaştag, Vătăjelu – Stănescu, Ţîru (cpt.), Filip, Ioniţă – Gavra, Popovici
Antrenor: Ovidiu Stîngă
Rezerve: Şerban, Ene, Cucui, Margină, Bumba, Fl. Matei, Marc

Azerbaidjan U19: Sadigli – Gurbanov, Yusifov, Mansurov, Hajiyev – Umarov, Agaev, Daniyev, Ahmadov (cpt.) – Teymurov, Qurbatov
Antrenor: Velli Kasumov
Rezerve: Azizov, Novruzov, Taghiyev, Abdullayev, Zamanov, Bayramov, Yunanov

TERMO Longevity 6-0 CLINCENI II

TERMO Longevity – CLINCENI II , Teren Antilopa
Arbitrii: Guşiţă Stelian, Radu Costin , Mitroi Cristian , R: Lucan Liliana
Scor final 6-0

Au marcat: Mitrea Levente (3) , Slav Remus (2), Dumitru Ionut (1)

Mai multe foto aici : http://www.facebook.com/bitnews.ro

AVERSA – AS CALCIO , galerie foto

AVERSA – AS CALCIO , teren Aversa
Arbitrii: Toma Adrian, Neagu Mihai , Militaru Mihaela , R: Ifrosa Sorin

Mai multe foto aici : http://www.facebook.com/bitnews.ro

Under 19: Romania 2-1 Italia

Echipa nationala a Romaniei Under 19 a castigat partida contra nationalei similare a Italiei intr-un meci ce conteaza pentru calificarile Euro Under 19 ce va avea loc anul viitor in Turcia.

Golurile noastre au fost marcate de: Rafael Stănescu si Cristian Gavra.

Antrenorul Ovidiu Stanga a trimis in teren urmatorul 11: Buzbuchi – Nica, Ene, Rares Cucui, Vătăjelu, Ţîru, Stănescu , Gavra, Alexandru Ioniţă, Margina, Bumba
Au mai intrat: Vaştag , Florin Matei si Popovici

Romania U19 mai are de jucat cu Suedia şi Azerbaidjan.

Atletic Fieni s-a retras din Liga a-III-a

Atletic Fieni s-a retras din Liga a-III-a dupa ce in aceasta vara reusise promovarea in dauna celor de la Forex Brasov , se pare ca la baza retragerii echipei dambovitene din campionat ar sta problemele financiare, consiliul local renuntand la sprijinul financiar pe care il oferea echipei locale.

Atletic Fieni reusise sa obtina in cele sapte partide disputate in Liga III-a doar 3 puncte.

FULGERUL SMULTI punctaj maxim in Liga 4 Galati dupa 5 etape

FULGERUL SMULTIare punctaj maxim in Liga 4 Galati dupa 5 etape disputate, in ultima etapa disputata Fulgerul s-a impus in deplasare la Metalosport cu scorul de 3-0.

Rezultatele complete alte etapei a-5-a din Liga 4 Galati

UNIREA BRANISTEA 2 – 0 AVANTUL MATCA
MUNCITORUL GHIDIGENI 1 – 3 SPORTING V. LIESTI
JUVENTUS 2007 TOFLEA 1 – 1 CSS TECUCI
GLORIA IVESTI 4 – 3 VICTORIA INDEPENDENTA
METALOSPORT GALATI 0 – 3 FULGERUL SMULTI
UNIREA H. CONACHI 0 – 0 VIITORUL C. NEGRI
BUJORII TG. BUJOR 1 – 0 AVANTUL VANATORI

 

Clasament actualizat dupa 5 etape disputate in Liga 4 Galati

Loc Echipa M V E I Gol +/- Pct
1 FULGERUL SMULTI 5 5 0 0 15 – 5 9 15
2 BUJORII TG. BUJOR 5 4 0 1 10 – 5 6 12
3 SPORTING V. LIESTI 5 3 2 0 12 – 6 2 11
4 UNIREA BRANISTEA 5 3 0 2 9 – 7 0 9
5 GLORIA IVESTI 5 3 0 2 12 – 14 0 9
6 VIITORUL C. NEGRI 5 2 2 1 12 – 9 2 8
7 AVANTUL VANATORI 5 2 1 2 9 – 6 1 7
8 AVANTUL MATCA 5 1 2 2 7 – 8 -1 5
9 CSS TECUCI 5 0 4 1 8 – 9 -5 4
10 METALOSPORT GALATI 5 1 1 3 5 – 9 -5 4
11 UNIREA H. CONACHI 5 1 1 3 5 – 9 -2 4
12 VICTORIA INDEPENDENTA 5 1 1 3 7 – 12 -2 4
13 MUNCITORUL GHIDIGENI 5 0 3 2 8 – 12 -6 3
14 JUVENTUS 2007 TOFLEA 5 0 1 4 5 – 13 -8 1

Olimpia Pogoanele 4 – 3 Tricolorul Galbinasi, Liga 4 Buzau

Olimpia Pogoanele invinge greu pe Tricolorul Galbinasi cu scorul de 4-3 si se mentine pe locul 1 in Liga 4 Buzau.

Rezultatele complete din Liga 4 Buzau , etapa 5

LUCEAFARUL MAXENU 1 – 4 PESCARUSUL LUCIU
PROGRESUL M. BANULUI 4 – 0 CEREANIM SMEENI
OLIMPIA POGOANELE 4 – 3 TRICOLORUL GALBINASI
UNIREA STILPU 4 – 1 VOINTA FLORICA
LOCOMOTIVA-L.P.S. BUZAU 2 – 0 VOINTA LIMPEZIS
STEAUA SAHATENI 7 – 4 SOIMII COSTESTI

Clasament:

1 OLIMPIA POGOANELE 5j 13 p
2 PESCARUSUL LUCIU 4j 12 p
3 PROGRESUL M. BANULUI 5j 10 p
4 LUCEAFARUL MAXENU 5j 10 p
5 VOINTA CALDARASTI 4j 9 p
6 STEAUA SAHATENI 4j 7 p
7 VOINTA LIMPEZIS 5j 7 p
8 LOCOMOTIVA-L.P.S. BUZAU 4j 7 p
9 UNIREA STILPU 5j 7 p
10 VOINTA FLORICA 5j 2 p
11 SOIMII COSTESTI 5j 1 p
12 TRICOLORUL GALBINASI 5j 0 p
13 CEREANIM SMEENI 4j 0 p

Liga 4 Bucuresti etapa a-VII-a

Seria 1

TERMO I – CLINCENI II 6-0 , galerie foto
AVERSA – AS CALCIO 2-4, galerie foto
VIITORUL JILAVA – JUNIORUL 5-0
FC CHITILA – PROGRESUL 2-0
EL-APARATAJ 1 – MARIUS Lacatus
DINAMO – VOINTA 3-2
UNIREA TRICOLOR – CS PANTELIMON 1-2

Seria 2
CS ELECTRICA – FC 1 DECEMBRIE 1-5
NIDA POPESTI Leordeni  – CORESI 5-0
METALOGLOBUS 2 – INTER VOLUNTARI 2-0
ILIE OANA – AS TERMO II  1-1
AS SABARELU – SPICUL ROMPAN 2-0
CSAT MIRCEA Eliade – EL-APARATAJ 2
ROMPRIM – FC VIITORUL 1-2
LIC MIRCEA Eliade  – AS FRATIA 9-3

 

Postati rezultatele si marcatorii in comentarii !!

FCM Targoviste 1-0 Metaloglobus Bucuresti , Liga 3

FCM Targoviste 1-0 Metaloglobus Bucuresti , Liga 3
Stadion „Alpan”. Spectatori: 250.
Arbitrii: Robert Avram – Sorin Ghiberdel , Dragoş Radu

A marcat: Iliescu in minutul 48 cu o lovitura de cap.

Statistici:
suturi spre poartă: 18-8.
suturi pe poartă: 7-3.
cornere: 3-6.

Echipe:
FCM Targoviste: Zegheru – B. Dinu, Gâldău, A. Mihai, D. Cernea – Csiki (46 B. Matei), Penescu, Iliescu (53 R. Filip), B. Popescu – Petculescu (90 Zgâmbău), Leţu (64 Onea). Antrenor: Remus Gâlmencea.

Metaloglobus: Mărunţelu – Lupşanu, Goga, Stan, Niţu – Barbu (46 Stângă), Vlad, Simion (70 Iordache), Anghelini – Potecea (86 Orăşanu), Papuc (90+1 Constantin). Antrenor: Octavian Ştefan.