UTA Arad invinge Poli II Timisoara la penalty-uri

UTA Arad invinge Poli II Timisoara la penalty-uri

Batrana Doamna din Arad traieste mai mult din amintiri insa in acest sezon au o bucurie imensa Poli Timisoara a fost retrogradata si astfel va avea loc eternul derby din banat insa pana la meciul dintre cele doua mari rivale ieri in Cupa Romaniei s-au intalnit Poli II Timisoara si Uta , echipa a doua a timisorenilor s-a descurcat onorabil pe parcursul celor 120 de minute impingand chiar meciul in prelungiri prin Mera care a egalat in min 110.

La penalty-uri este loterie curata iar portarul aradean Smaranda apara primele trei lovituri executate de Zaluschi ,Popovici si Szalkai iar victoria revine aradenilor care au marcat.

Dupa 90 de minute de joc scorul a fost 0-0.
Drăghici deschide scorul pentru UTA in min 96.
Mera egaleaza si impinge meciul la penalty-uri.

Timişoara II: Rusu – Belu, Mera, Fl. Ilie, Sandu – Ad.Popa, Fuchs, Zaluschi (cpt), M. Chiţu – Popovici, Boştină
Rezerve: Triţoiu, C. Toma, Damian, M.Stancu, Dobricean, Szalkai, Silaghi
Antrenor: Adrian Stoicov

FC UTA: Smaranda – I. Bălan, Pocuca, Pascariu (cpt), Siminic – Fl. Gâlcă, Hidişan, Ignea, Purece – Drăghici, Drăgan
Rezerve: R. Gheorghe, Varga, Chindriş, Calvin, Capătă, Neagoe, Gligor
Antrenor: Roland Nagy

CS Metaloglobus București in Liga III seria a-IV-a

Clubul Metaloglobus București a fost acceptat de FRF in Liga III si va evolua in seria a-IV-a , bucurestenii sunt obligati de FRF sa plateasca cazarea echipei adverse daca aceasta efectueaza o deplasare mai lunga de 250km.

Inca nu s-a stabilit ce se intampla cu meciul din prima etapa pe care Metaloglobus l-a ratat , si nici terenul pe care vor juca meciurile de pe teren propriu nu a fost inca anuntat.

Urmatorul meci:
CS METALOGLOBUS Bucureşti – CS Minerul Jilt Mătăsari

Phoenix Ulmu 0-2 Viitorul Constanta , Cupa Romaniei

Phoenix Ulmu – Viitorul Constanta , Cupa Romaniei faza a-IV-a
Arbitrii: Iugulescu Ionuţ Valentin, Cătană Gabriel Ion, Ionescu Adrian
Stadion: Romprim , ora 17:30

Scor final 0-2
Au marcat Rusu si Hertu.

FC Viitorul: Bolboașă – Ninu, Larie, Vajou , Păcuraru – Lazăr, Muscă Cristocea – Albu, Rusu, Simion . Au mai intrat: Mitache, Vînă, Hertu

Mai multe fotografii pe facebook.

Liga IV Calarasi are patru echipe noi

AJF Calarasi a stabilit seriile pentru sezonul competitional 2011-2012 de Liga 4.

Echipele de Liga III Victoria Chirnogi si Phoenix Ulmu si-au creat si echipe satelit care vor evolua in campionatul judetean din Calarasi, Vulturii Olteniţa noua echipa a orasului Oltenita si Libertatea Belciugatele echipa primarului Petre Dinei celebru pentru statuia din fata Complexului Elisa Dinei vor incepe lupta pentru promovare in Liga 4 Calarasi, dar iata si componenta completa a seriilor:

Seria A:

1.CS Budeşti
2.Victoria Chirnogi II
3.Partizan Crivăţ
4.CS Curcani
5. Lumina Frumuşani
6. Avântul Luica
7. Viitorul Mitreni
8. Vulturii Olteniţa
9. Viitorul Plătăreşti
10. Podul Pitarului
11. Steaua Radovanu
12. Viitorul Sohatu
13. Unirea Spanţov
14. Viitorul Şoldanu
15. Rapid Ulmeni
16. Rapid Vasilaţi

Seria B:
1.Viitorul Dâlga
2. Libertatea Belciugatele
3. Progresul Fundulea
4. Petrolul Ileana
5. Victoria Lehliu
6. Steaua Lupşanu
7. Unirea Mânăstirea
8. Dor Mărunt
9. Speranţa Plumbuita
10. Rapid Răzvani
11. Dinamo Săruleşti
12.Unirea Siliştea
13. Fortuna Tămădău
14. Phoenix II

Seria C:
1.Agricola Borcea
2. Dunărea Ciocăneşti
3. Zarea Cuza Vodă
4.Atletic Dorobanţu
5. Unirea Dragalina
6. Dragoş Vodă
7. Venus Independenţa
8. Dunărea Grădiştea
9. Avântul Pietroiu
10. Tricolorul Jegălia
11. Înainte Modelu
12.Victoria Potcoava
13. Spicul Roseţi
14. Conpet
15.Şoimii Unirea

sursa : www.observatorcl.info

Rezultate Liga 4 Iasi etapa a-III-a

In weekendul ce tocmai a trecut in Judetul Iasi a avut loc etapa a -III- a a campionatului judetean de fotbal organizat de AJF IASI, dar iata si rezultatele inregistrate:

CSS Pascani – Stiinta Miroslava 1-3
Viitorul Tg.Frumos – Rapid Dumesti 1-2
Helios Tomesti – AS Magna Holboca 3-4
Foresta Ciurea – Unirea Ruginoasa 4-2
Viitorul Ciortesti – Gloria Baltati 1-4
Stejarul Sinesti – Biruinta Miroslovesti 4-1
Viitorul Lungani – Viitorul Harlau 2-0
Unirea Mircesti – Viitorul Belcesti 4-1
Gloria Bals – Astra Raducaneni , amanat

Chindia Târgovişte 1-1 Gloria Bistrita live Liga a-II-a

Chindia Târgovişte – Gloria Bistrita live Liga a-II-a
Arbitrii: Georgescu Cristian , Velicu Bogdan, Simonis Andrei, Baboia Claudiu Gabriel
Stadion: Eugen Popescu (Târgovişte – Dâmbovita)

Min. 25 1-1 Radu

Min 13 0-1 Predescu

Ambele echipe sunt la debut in Liga a2a, Chindia vine dupa o promovare grea contra celor de la Chimia Brazi iar Bistrita dupa o retrogradare in urma unor restante la bugetul de stat, in ultimii ani multi au fost cei care au dorit sa vada Bistrita in esalonul secund pentru a numai “trage” tata Jan sforile in prima liga iar visul lor a devenit realitate.

Chindia: Perianu – Dr. Pătru, S. Rădoi, Carnariu, R. Dobre – C. Anton, G. Honciu, I. Şerban – Cerchez – I. Radu, Verdeş
Rezerve: Omuţ, Băluţă, C. Dinu, Negoescu, Ov. Morariu, C. Calu, Gavrilă
Antrenor: Silviu Dumitrrescu

Gloria: Albuţ – Al. Tudose, Frăsinescu, V. Năstase, I. Costache – Peteleu, R. Mărginean, P. Anton, Velvovici – Predescu, Silvăşan
Rezerve: I. Irimia, Voinea, Lazăr, Feher, D. Stan, Marcos, Păduraru
Antrenor: Nicolae Manea

0-1
1-1

UTA Arad – CS Juventus Bucureşti live Liga 2

UTA Arad – CS Juventus Bucureşti live Liga 2
Arbitrii: Erdei Zoltan Iosif , Vodă Alexandru, Timar Ovidiu, Omuţ Marius

Cele mai batrane doamne din fotbalul romanesc se intalnesc la Arad in deschiderea Ligii a-II-a de fotbal , aradenii aratandu-si intentia de a trage la promovare in acest sezon vor sa inceapa cu dreptul sezonul competitional.

0-0 scor final

UTA: Smaranda – Pascariu, Pocuca, Varga – Calvin, Chindriş, Purece, Nădăban – Hidişan – Cl. Drăgan, Drăghici
Rezerve: Bodea – I. Bălan, Siminic, Fl. Gâlcă, Capătă, Suslak, Al. Ignea
Antrenor: Roland Nagy.

Juventus: Anghelache – Păun, Amet, Olteanu, Daia – Stănescu, Zaharia, Liuba, Rotaru, Tene – Florică
Rezerve: Cioloca – M. Stoica, Al. Marin, Goşman, Bustea, Ianuşi, Istinie
Antrenor: Constantin Schumacher

Callatis Mangalia – Delta Tulcea live Liga II

Callatis Mangalia – Delta Tulcea live Liga II
Arbitrii: Bocăneală Iuliu Marius , Vatamanu Cosmin, Dănănae Gabriela, Pană Catalin Marian

0-1 Henry
0-2 Henry
1-2 Bardu

Callatis: Dragne – Floricel (cpt.), Ferariu, Damian, Miron – Bolat, Cojenel, I. Florea, Sofronie – Şt. Iordache, Ad. Crăciun
Rezerve: Neagu – Kamara, Kogali, Bardu, Doicaru, Calagi, Răvoiu
Antrenor: Marin Barbu

Delta: Stoicescu – Cârjă, Soporan, D. Munteanu, D. Sânmărtean – Ad. Ionescu (cpt.), Coconaşu, Oae, Ţene – D. Florea, Henry
Rezerve: Olteanu – Postelnicu, C. Neagu, Scarlat, Grigorov, Postolache, R. Răzvan
Antrenor: Cristian Dulca

FC Botoşani 1-0 CF Brăila live Liga II

FC Botoşani – CF Brăila live Liga II
Arbitrii: Sava Găină Cristian, Fridl George Marian, Aruşoaie Ovidiu, Hanceariuc Bogdan

1-0 Patache

FC Botoşani: Rohetki – Patache, Poverlovici, C. Dinu, Acsinte (cpt) – Matiş, Văscan, Vaşvari, V. Bordeanu – Homneac, Chişu
Antrenor: Marius Popescu
Rezerve: Prisacă, Ad. Boroştean, M. Bordeianu, Ed. Sandu, D. David, M. Matei, Atudorei

CF Brăila: Şt. Leu – Bosoi (cpt), L. Ivan, L. Călin, Neacşu – V. Stan, M. Otvos, G. Ion, G. Pungă – Pălimaru, Borbely
Rezerve: I. Budur, S. Moise, E. Moigwe, Vlaicu, M. Voicu, I. Dăniţă
Antrenor: Ion Viorel

Viitorul Constanţa – Dunarea Galaţi , Liga II

Viitorul Constanţa – Dunarea Galaţi , Liga II
Arbitrii: Călin Iulian , Neacşu George Florin, Burlacu Florin Liviu

1-0 Cristocea
2-0 Albu
3-0 Cristocea
4-0 Ninu
4-1

Viitorul: Costea – Ninu, Larie, Onicaş, L. Turcu – Bejan – Albu, Lazăr, Cristocea (cpt), A. Chiţu – Pantelie
Rezerve: Bolboaşă, Hertu, Cureteu, Păcuraru, Vajou, Muscă, V. Simion
Antrenor: Cătălin Anghel

Dunărea: B. Pîrvu – D. Popescu (cpt), Velescu, M. Marin, Cristescu – Al. Avram, S. Cucu, Bîrlădeanu, V. Munteanu – Cîrjan, Cioinac
Rezerve: Măstăcan, Al. Cristea, Bostan, Enache, Chelaru, L. Radu, Ghiocel
Antrenor: Viorel Tănase