Bilete Steaua – Rapid pe National Arena

Preturi bilete Steaua – Rapid pe National Arena

Peluza I (1) – 10 lei
Peluza I (2) – 5 lei
Peluza II (1) – 10 lei
Peluza II (2) – 5 lei
Tribuna II (1) – 20 lei
Tribuna II (2) – 15 lei
Tribuna I (1) – 25 lei
VIP 1 – 60 lei
VIP 2 – 40 lei
VIP 3 – 30 lei
Loja – 430 lei (caterning inclus)

Biletele se pot cumpara doar de la casele stadionului National.

Meciul se disputa luni 24 otombrie de la ora 20:00 si este live pe DolceSport

Precizia Breaza fara infrangere in 11 etape

Precizia Breaza fara infrangere in 11 etape disputate in Liga B Prahova , in ultimul meci disputat in deplasare la Targsorul Noul oaspetii s-au impus cu scorul de 3-0.
Au marcat : Justin Șovăială , Bogdan Ionescu , Urdea Valentin

Precizia Breaza a inceput meciul in urmatoarea formula: Herascu – Cîrstei, Cazan, Soreanu, Bădărău – M. Dumitru, Duricu, Negotei , Ionescu – V. Urdea , Șovăială.

Rezultate complete etapa 11
Petrolul Băicoi – AFC II Filipești de Pădure 1-2
Conpet II Ploiești – CS Cornu 3-2
CS Valea Doftanei – Tricolor Varnița 0-5
Unirea Cocorăștii Colț – Gloria Ologeni 6-1
Dalina Bărcănești – AS Târgșorul Vechi 5-1
AS Mislea – CS Brazi-Negoiești 1-2
Prahova Nedelea – Prahovița Măgureni 4-0
Cetatea Coada-Izvor – Viitorul Ariceștii Rahtivani 3-2

CLASAMENT

1. Precizia Breaza  33p
2. Tricolor Varnița  28p
3. Prahova Nedelea  24p

sursa: aspreciziabreaza.blogspot.com

Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova

Unirea Campina 4–1 Tineretea Izvoarele , Liga A Prahova
Arbitri: Bobi Codreanu , Andrei Bobeică , Adrian Stoenoiu
Au marcat: Cernea 31, Filip 50, Dorişor 88, D. Ciobotaru 90 / Miricioiu 75.

Echipe:
Unirea Campina: D. Şandru – A. Stoica, Neagu (c), B. Şandru, Zecheru – Cernea , Lambă, Bărăgan, Filip – Bica , Nichifor

Tinereţea: Zăbrăuţeanu – Panait, Rotaru, Molea, Ianculescu (c), Gaţoi – Ioniţă, Năstase, I. Dumitru – Nistorică, Miricioiu.

Rezultate complete etapa 11 Liga A Prahova:
Unirea Câmpina – Tinereţea Izvoarele 4-1
Petrolul II Ploieşti – Unirea Urlaţi 1-2
Petrolistul Boldeşti – Progresul Drăgăneşti 1-0
Caraimanul Buşteni – CS Vispeşti Blejoi 0-3
Carpaţi Sinaia – AFC Brebu 2-1
Dero Ploieşti – CSM Câmpina 0-5
CS Ceptura – Chimia II Vadu Săpat 4-1
Avântul Măneciu – CS Păuleşti 1-1
Astra III Ploieşti – CS Băneşti 4-2

sursa: fcunirea.blogspot.com

Progresul Cernica si CS Corbeanca neinvinse in Liga 4 Ilfov

Progresul Cernica si CS Corbeanca sunt neinvinse in Liga 4 Ilfov dupa 8 etape disputate, in meciurile disputate astazi Corbeanca a reusit o victorie importanta in fata rivalei Dragomiresti Vale cu scorul de 1-0, Progresul Cernica pierde primele puncte in acest sezon remizand 2-2 cu Stefanesti II.

Rezultate complete etapa 8:
AS GLINA 3-1 VOLUNTARI II
Viitorul GANEASA 0-1 AS CIOROGARLA
Codrii MOARA VLASIEI 2-3 Vointa PERIS
CS DARASTI 0-6 CSO BRAGADIRU
Pescarusul GRADISTEA 3-3 ASC MAGURELE
CS CORBEANCA 1-0 Viitorul DRAGOMIRESTI
Progresul CERNICA 2-2 STEFANESTI II

In clasament conduce Progresul Cernica cu 22p, urmata de CS Corbeanca 21 p (1 joc mai putin disputat) si Viitorul Dragomiresti cu 18p.

Chindia Targoviste 2-1 FC Olt live Liga 2

Chindia Targoviste – FC Olt live Liga 2
Arbitrii: Stănescu Adrian , Ciocănea Ioan Daniel , Peter Joszef
Stadion: Eugen Popescu (Târgovişte – Dâmbovita)

min 90: 2-1 Dobre aduce victoria targovistenilor in ultimul minut de joc.

min 72: 1-1 Băluţă suteaza din 14m la coltul lung si restabileste egalitatea.

min 52: 0-1 Alin Mihai scapa singur cu portarul Perianu si deschide scorul.

0-0 la pauza

min 40: Chindia preseaza mai mult insa atacurile lor sunt blocate la 20 de apararea olteana.

min 15: Gazdele au prima ocazie prin Dragalina care suteaza din 12m insa portarul Chindiei respinge in corner.

Chindia Tîrgovişte: Perianu – Pătru, Mladen, Morariu, C. Dinu – Cherchez, Honciu, C. Anton, S. Rădoi – Verdeş, R. Dobre
Antrenor: Silviu Dumitrescu

FC Olt: Bordea – Bogdanovici, Preda, Lengyel, Giurcă – A. Pavel, Ignat, Huţanu, Dragalina – Vîlcică, A. Mihai
Antrenor: Dan Oprescu

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi

Rapid Dumesti 1–1 Stiinta Miroslava , Liga 4 Iasi
Arbitrii: Baban Vlad , Anitoaiei Ionel , Baraboi Cezar

1-1 Florin Croitoru restabileste egalitatea cu un gol superb din lovitura libera.
0-1 Miron deschide scorul din penalty.

Rapid Dumesti: 21. Bradu Mihai; 2. Cojocaru Andrei; 3. Dragotel Bogdanel; 16. Stafie Alex; 5. Ghinea Daniel; 6. Ionescu Irinel; 7. Catarama Narcis; 8. Balanescu Alex; 9. Despan Andrei; 17. Croitoru Florin; 14. Dediu Andrei;

Stiinta Miroslava: 12. Ioan Grigoras, 5. Manolache Eusebiu; 2. Tacutanu Ovidiu; 6. Miron Ionut; 4. Daniel Grigoras; 16. Barbu Sergiu;10. Chiper Bogdan; 14. Palaghia Alex; 11. Pricop Valentin; 9. Cotovanu Florinel; 19. Branzei Nicu;

In urma acestui rezultat Rapid Dumesti ramane pe primul loc in clasament cu 31 puncte iar Stiinta Miroslava isi pastreaza locul secund acumuland in urma acestui egal 29 de puncte.

sursa: asmagna.info

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III

Dunarea Turris Turnu Măgurele 0-0 CONPET Ploieşti , Liga III
Arbitrii: Pană Catalin Marian , Harbuzariu Nicolae , Baluna Dragos
Scor final 0-0

Echipe:
Turnu Magurele: Neagu – Muşat, C.Mihai, Ardeleanu, Mocanu – Alexandru , Dinu, Chirilă , Radu – Giugiumică, Mincu
Antrenor: Cornel Nica

Conpet Ploiesti: Bica – Maria, Săndei, Voicu , Stanca – Stăncescu, Cioc, Baciu, Dobrinoiu – Ciocâlteu, Ştefan
Antrenor: Mugur Bolohan

In urma acestui egal Compet Ploiesti ramane pe locul 2 in Seria III cu 17p la doar trei puncte in spatele liderului CS Buftea, Turris Turnu Măgurele acumuleaza 15 puncte si ramane tot pe locul 4 in clasament.

Rezultate complete Liga 3 , seria a-III-a , etapa 9:
CS Buftea – Viitorul Domneşti 4-2
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Conpet Ploieşti 0-0
Argeşul Mihăileşti – Concordia II Chiajna 1-2
AFC Filipeştii de Pădure – Chimia Brazi 1-1
FCM Alexandria – CSO Plopeni 1-0
Sportul Studenţesc II Bucureşti – Inter Clinceni, se joaca marti.

Galerie Foto:

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Inter Voluntari 1-4 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti

Inter Voluntari 1-3 Nida Popesti Leordeni , Liga 4 Bucuresti
Arbitrii: Bejan Razvan , Katona Liviu, Chima Cristian. R: Istrate Marin
Stadion ANTILOPA

Scor final 1-4

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Rapid II 0-0 CS Eforie , Liga III

Rapid II – CS Eforie
Arbitrii: Coacă Viorel Constatin , Ionescu Mihai Marian , State Şerban
Stadion: Inter Gaz (Popeşti Leordeni – Ilfov)

Scor final 0-0

Mai multe foto pe facebook.com/bitnews.ro

Visina Noua – FC Oltchim

FC Oltchim va intalnii sambata de la ora 15:00 in deplasare pe CS Visina Noua, pe Stadionul Sportul, Olt. Dupa ce saptamana trecuta chimistii au avut mai multi absenti (accidentati sau suspendati), pentru meciul cu Visina Noua, Costel Gaita nu va putea conta pe serviciile lui Nania care este accidentat. Si capitanul Marinescu este incert pentru jocul de sambata, el insa va face deplasarea cu echipa urmand a vedea pana la ora jocului daca va fi apt sau nu pentru a intra in teren.

Brigada care va oficializa acest meci este formata din:

A: Ionescu Florin Alexandru (Ploieşti – Prahova)

A1: Mateescu Emil Andrei (Ploieşti – Prahova)

A2: Nuţu Robert Gabriel (Ploieşti – Prahova)

Obs: Utica Sorin (Bucureşti – Bucureşti)

Obs: Găman Sorin Sergiu (Târgu Jiu – Gorj)