Petrolul Ploieşti 2-0 CSM Râmnicu Vâlcea live Liga 2 – ultima etapa

Petrolul Ploieşti – CSM Râmnicu Vâlcea live Liga 2 – ultima etapa
Arbitrii: Istrate Dragoş , Ghinguleac Adrian Radu , Constantinescu Andrei

2-0 Buhăescu reuseste dubla pentru Petrolul
1-0 Buhăescu deschide scorul si Petrolul este in Liga 1.

Petrolul promoveaza in Liga 1 !!!

Petrolul: Zimmermann – Cârjă, Benga, Ljubinkovic (cpt.), P. Stoica – Duru – Fl. Dumitru, Buhuşi, Cataramă, Opriţa – Buhăescu
Rezerve: Campar – M. Tudor, Plecanciuc, R. Barbu, Cr. Vlad, L. Mihai, Moroşan
Antrenor: Vivi Răchită

CSM Rm. Vâlcea: Chiriţă – Tomozei, Dandea, Posteucă, Odoroabă – O. Vasile, Fl. Pârvu, G. Roşca, I. Popescu, Ad. Ganea (cpt.) – Geantă
Rezerve: Iorga – Bucuroaia, Mitu, Balauru, D. Rădoi, M. Rădulescu, Gogoşoiu
Antrenor: Sorin Bucuroaia

Gaz Metan CFR Craiova 2-4 FC Bihor Oradea live Liga 2

Gaz Metan CFR Craiova – FC Bihor Oradea live Liga 2
Arbitrii: Balaj Pavel Cristian, Szekely Zoltan , Szabo Gero

In urma acestei victorii Bihor Oradea a promovat in Liga 1.

0-1 Chiş
0-2 Selagea
0-3 Chiş
0-4 Chiş reuseste un hattrick
1-4 Boroiban
2-4 Oprea

Gaz Metan: Iordan – Roşianu, O. Nicola, Cruşoveanu (cpt.), C. Bogdan – Chirea, Mitic, Pârvu, Neacşa – Boroiban, Trifu
Rezerve: Neagoe – Oprea, Firoiu, Voicu, Niţă, Neacşu, Pătrana
Antrenor: Ionel Gane

FC BIhor: Pogacsics – Muscă (cpt.), Sg. Oltean, Chis, Florean – Diaconescu, R.Lupu, M. Popa, Cigan – Selagea, Bârză
Rezerve: Fildan – Moraru, Markus, Sorian, Petrache, Pop, Iuhas
Antrenor: Gheorghe Ghiţ

Ariesul Turda 3-4 CS Mioveni live Liga 2

Ariesul Turda – CS Mioveni live Liga 2
Arbitrii: Colţescu Sebastian , Gheorghe Sebastian Eugen , Popa Ionel

CS Mioveni poate promova in Liga 1 daca se pastreaza decizia FRF de retrogradare a celor de la Timisoara si Bistrita.

3-4 Ayza reuseste dubla si aduce victoria celor de la Mioveni
3-3 Lekic scapa singur cu portarul Popescu si egaleaza.
2-3 Cătălin Bucur
1-3 Nilă
1-2 Şaim
0-2 Ayza
0-1 Nilă

Turda: Pampea (cpt.) – Ţârcă, Pocian, Timar, Tegzeş – Cr. Pop, Lupuţ, C. Bucur, Şaim – Tilincă, Hadăr.
Rezerve: M. Moldovan – Pedro, Vanca, Lecic, Bier, Pecarov, Chirciu
Antrenor: Florin Fabian.

Mioveni: O. Popescu – Ciucur, Miulescu, M. Olteanu (cpt.), I. Baicu – G. Enache, Săndulescu, Huzuneanu, Coşereanu – Ayza, Nilă.
Rezerve: Cobrea – Bumbac, Lircă, Sfârlea, Vladu, D. Stan, Năuiu
Antrenor: Ionuţ Popa.

Vointa Sibiu 4-0 ACU Arad live Liga 2

Vointa Sibiu – ACU Arad live Liga 2
Arbitrii: Monea Dan ,Dumitru Ionel Valentin , Tunyogi Ferencz
Stadion: Municipal (Sibiu – Sibiu)

Vointa Sibiu a avut cota 4.00 pentru o victorie in acest meci si au obtinut-o lejer.

FC Argeş 2-2 UNIREA Alba Iulia live liga 2

FC Argeş – UNIREA Alba Iulia live liga 2
Arbitrii: Chilom Marius , Haramuz Silviu Cătălin , Florescu Costin

Scor final 2-2

UTA Arad 2-2 Poli Iaşi live Liga 2

UTA Arad – Poli Iaşi live Liga 2
Arbitrii: Bordean Marian Nicolae , Rigo Monica , Neagu Carmen

Scor final 2-2

FC Braila 5 – 2 Dinamo 2 live Liga 2

FC Braila – Dinamo 2 live Liga 2
Arbitrii: Burcă Dan , Szoke Bela ,Sârbu Lucian

FC Braila retrogradeaza in Liga 3 cu fruntea sus dupa ce a invins in ultima etapa pe Dinamo2 cu 5-2.

Dunarea Galati 3-0 Sageata Navodari live Liga 2

Dunarea Galati – Sageata Navodari live Liga 2
Arbitrii: Voicu Emil , Fridl George Marian , Iovu Ciprian

1-0 Cârjan
2-0 Antohi
3-0 Pribac

Juventus Bucureşti – Gloria Buzau live Liga 2

Juventus Bucureşti – Gloria Buzau live Liga 2
Arbitrii: Marodin Ion Marius , Bârleanu Vlad , Simonis Andrei

CS Otopeni 1-1 Concordia Chiajna live Liga 2 – ultima etapa

CS Otopeni – Concordia Chiajna live Liga 2 – ultima etapa
Arbitrii: Smeu Ionut , Velicu Bogdan , Crângaşu Eduard

Concordia Chiajna a promovat dupa acest sezon in Liga 1.

1-1 Pârvu eagaleaza in min 89
0-1 Dinita deschide scorul in minutul 24

Otopeni: V. Tănase – Cl. Dumitrescu, Vătavu, Al. Dragomir, Vitinha (cpt.) – Serediuc, N. Cristea, Neagoie, G. Ghiţă – Drăghici, L. Pârvu
Rezerve: Oltean – Plămadă, Fl. Manea, Ad. Iordache, Niţulescu, Corcoveanu, Mug. Dedu
Antrenor: Tudorel Dumitru

Chiajna: Fl. Niţă – V. Dima, Mamele, A. Stoica, Cosic – V. Creţu, Sorin Pană, Silviu Pană, Ad. Popa – Diniţă (cpt.), Trică
Rezerve: V. Constantin – A. Creţu, S. Cucu, I. Nae, P. Marin, C. Iliescu, Al. Radu
Antrenor: Cristian Niţă