Steaua – U Cluj, derby la Ploiesti

Steaua – U Cluj, derby la Ploiesti
Stadion: Astra din Ploieşti , Ora: 20:30 , TV: DigiSport

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu – Martinovic, Galamaz, Iliev, Latovlevici – Nicolita, Brandan, Bourceanu, Tanase – Tatu , Mihai Costea

U Cluj: Popa – Grecu, Pele, Szukala, Achim – Adrian Cristea, Bostina, Nasser, Cojocnean – Tony, Niculescu

Scor final 2-1
1-0 Mihai Costea (15)
2-0 Rusescu (74)
2-1 Pele (76)

Petrolul – Rapid , derby pentru eternitate

Petrolul Ploiesti – RAPID , rivalitatea dintre cele doua echipa dateaza din 1995 cand echipa condusa atunci din teren de Vivi Rachita a invins rapidul la penalty in finala cupei romaniei, de atunci fiecare meci dintre cele doua echipe a nascut pasiune si rivalitate. Capitanul de atunci si antrenorul de acum Valeriu Rachita spera intr-un rezultat bun in aceasta seara contra rapidistilor.

Meciul se disputa pe stadionul Gloria din Buzau de la ora 20:15 si este televizat de DolceSport.

Arbitrii meciului: Colţescu Sebastian , Radu Iulian , Avram Valentin.

Scor final 0-1 , a marcat Pancu in minutul 87 , video

Dinamo – Panduri Targu Jiu , cainii cauta a treia victorie din acest sezon

Dinamo – Panduri Targu Jiu , cainii cauta a treia victorie din acest sezon chiar in etapa a-3-a de Liga 1 si au toate atuurile pentru a ramane lideri.

Meciul incepe la ora ora: 19:00 si este televizat de DigiSport 1.

ArbitriiA: Illyeş Adrian, Gaspar Petru Marian, Constantinescu Andrei

Scor final: 2-0

1-0 Dănciulescu (48)
2-0 Niculae (71)

Poze de la nunta lui Cristi Borcea cu Alina Vidican

Poze de la nunta lui Cristi Borcea cu Alina Vidican

Inregistreaza-te acum la BET365 si vei primi bonus 200 ron la prima depunere, click pe bannerul de mai jos

CFR Cluj 0-2 GAZ METAN Mediaş , Liga 1 etapa a-III-a

CFR Cluj – GAZ METAN Mediaş , Liga 1 etapa a-III-a
Arbitrii: Avram Marius, Nica Cristian, Gheorghe Sebastian Eugen , Dorcioman Cristina
Stadion: Gruia (Cluj) , TV: GSP TV

Surpriza mare in Gruia desi CFR pornea favorita inaintea partidei cu Gaz Metan la sfarsit a trebuit sa se recunoasca invinsa, mediesenii au jucat pragmatic ca in Europa League si au reusit sa adune primele trei puncte din acest sezon.

0-1 Petre (39)
0-2 Markovici (53)

sursa foto: www.cfr1907.ro

Program Cupa Romania faza a-III-a

Program Cupa Romania faza a-III-a , meciurile se vor disputa pe 16.08.2011 de la ora 17:300

Minerul Iacobeni – Gloria Bistriţa 2 0-2
Prometeu Craiova – Minerul Jilt Mătăsari 2-1
CSO Plopeni – Unirea Tărlungeni 3-1
Electrosid Titu – Chimia Brazi 0-1
Nova Mama Mia Becicherecul Mic – FC Şcolar Reşiţa 0-2
Millenium Giarmata – FC Timişoara II 4-5
Pandurii II Târgu Jiu – CFR Simeria 1-0
Naţional Sebiş – FC Hunedoara 2-0
Luceafărul 2 Oradea – Unirea Dej 0-2
Someşul Oar – Sănătatea Cluj 1-2
Europa Alba Iulia – FC Cisnădie 2-0
FC Oltchim Râmnicu Vâlcea – FC Caracal 1-0
FCM Alexandria – Vişina Nouă 3-5
Rapid Dumeşti – Petrotub Roman 0-2
CSM Moineşti – ASC Bacău 0-7
FC Girceni – Oţelul Galaţi II 0-6
Viticultorul Breaza – CSM Focşani 2-0
Fortino Ianca – Unirea Slobozia 0-3
Phoenix Ulmu – ACS Berceni : 3-2
FC Voluntari – Dunărea Călăraşi 0-3
Dunărea Turris Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti II 2-1 , pentru Rapid a marcat tanarul jucator Ciolacu.
Concordia II Chiajna – CS Buftea 0-2
Inter Clinceni – CS Tunari 1-3
Voinţa Livezile – Gaz Metan II Mediaş 1-0

Echipele calificate in faza urmatoare vor intalnii si echipe de Liga a2a.

Metaloglobus prinde un loc de Liga a-III-a

Fuziunea dintre Dinamo III si Prahova Tomsani a picat iar prahovenii renunta la locul de Liga a-III-a in aceste conditii Metaloglobus si-a anuntat disponibilitatea pentru a evolua sezonul viitor in Liga a-III-a pe locul ramas vacant.

Concordia 2 Chiajna va evolua tot in Liga a-III-a conducerea reusind sa inscrie echipa tot pe un loc vacant.

Lot arbitrii AJF Constanta AJF

Lot arbitrii AJF Constanta

Lotul National de arbitrii “Liga I”
Oniţa Aurel (Constanţa )
Stoianof Sebastian Florin (Constanţa )
Lotul National “Liga a II-a”
Burca Dan (Constanta )
Teodor Dragos (Constanta )
Dimancea Paul (Constanţa )
Lotul National “Liga a III-a”
Costache Fernando Lucian (Constanţa )
Ionita Eduard (Constanta )
Marcu Claudiu (Constanta )
Georgescu Gabriel (Constanţa )
Menlivuap Genin (Constanţa )
Paduraru Sorin (Constanta )
Stoian Cosmin Ştefan (Constanţa )
Szoke Bela (Constanta )
Trandafir Adrian (Murfatlar )

Arbitrii Categoria I
Abdulgani Levis (Medgidia )
Barbulescu Cornel (Constanta )
Belciu Bogdan George (Tulcea )
Bodnar Gabriel (Constanta )
Ciuchita Laurentiu (Constanta )
Coseru Ionut (Constanta )
Dache Emilian (Constanța )
Dima Alexandru (Teleorman )
Dimaca Gelu (Constanţa )
Florescu Catalin (Constanta )
Gheorghe Valentin (Constanta )
Gherasim Sorin (Constanta )
Lazer George Marian (Constanta )
Marinica Cristian (Nisipari )
Nae Ionel (Navodari )
Popescu Florentina (Constanta )
Stanga Adrian (Agigea )
Stefanescu Marian (Constanta )
Stefanescu Eugen (Constanta )
Toader Catalin (Navodari )
Tudor Vasilica (Constanta )
Turnea Adriana (Constanta )
Veli Aihan (Constanta )
Zelca Constantin (Ovidiu )
Ana Costel (Constanta )
Baciu Florentin Cosmin (Medgidia )
Baschir Adrian (Eforie Sud )
Bercea Bogdan Marian (Constanta )
Birsan Mihai (Constanta )
Blanda Daniel (Constanta )
Burlacu Voicu Lilian (Eforie Nord )
Calin Catalin Cristian (Poarta Alba )
Carbunaru Marius (Constanta )
Chitu George (Constanta )
Cicio Stere (Constanta )
Cioiu Marian Daniel (Agigea )
Cioroaba Adrian (Constanta )
Cirstocea Vasile Stefan (Constanta )
Ciupala Mihai (Constanta )
Coiciu Mihai (Constanta )
Cotofana Sebastian (Constanta )
Craciuneanu Valentin (Constanta )
Cristea Claudiu (Constanta )
Despina Alexandru (Constanta )
Furtuna Sorin Andrei (Ovidiu )
Galusca Radu (Constanta )
Gavriluc Georgian Virgil (Constanta )
Gavriluc Florian Maxim (Constanta )
Gheorghe Ionut Silviu (Constanta )
Giuran Bianca (Constanta )
Gogozeanu Bogdan (Mangalia )
Hangan Sorin (Constanta )
Iacob Florin (Constanta )
Ionescu Emil Andrei (Constanta )
Ionus Erchian (Medgidia )
Iordache Andrei Catalin (Constanta )
Lepadatu Cristian (Mangalia )
Marinica Cristian (Nisipari )
Menagi Daniel (Seimeni )
Midisan Adrian (Constanta )
Mihal Dumitru (Constanta )
Mihalache Vlad (Cumpana )
Mircea Alexandru Emilian (Constanta )
Miu Catalin (Constanta )
Nae Ovidiu (Constanta )
Nae Mircea (Constanta )
Nae Florin (Navodari )
Nedelciu Alin Ionut (Tulcea )
Nedelcu Alexandru George (Constanta )
Nita Radu (Constanta )
Ofiteru Bogdan (Constanta )
Pericleanu Octavian Mihai (Constanta )
Rof Alexandra (Constanta )
Sarbu Tudor (Constanta )
Sima Claudiu (Medgidia )
Simedre Stefan (Seimenii Mici )
Simion Mircea (Constanta )
Simion Marian (Constanta )
Sivriu Dan (Constanta )
Sofronie Alexandru (Constanta )
Stan Raul Adrian (Constanta )
Stere Sorin (Constanta )
Sutu Andrei George (Constanta )
Tasica Andreea (Constanta )
Ticamuca Ionut (Constanta )
Tus Eduard (Constanta )
Vasilateanu Sorin (Valu Lui Traian )
Veli Semra (Constanta )
Veli Selda (Constanta )

Arbitrii categoria a II-a
Abdula Ilmaz (Constanta )
Abibula Ferdy (Constanta )
Ablachim Hakan (Constanta )
Achim Raul Sebastian (Constanta )
Atodiresei Dan George (Ef. Nord )
Badiceanu Gabriel (Constanta )
Banu Cristian (Constanta )
Barbatos Tiberiu Sergiu (Constanta )
Barbu Iulian (Constanta )
Boboc Vlad Nicolae (Constanta )
Bounegru Marius Antonio (Constanta )
Brasoveanu Florin Radu (Constanta )
Burcea George Mihai (Constanta )
Butnariu Marian Ionut (Constanta )
Calu Marius (Constanta )
Carabulea Ionut Laurentiu (Constanta )
Carson Marian (Vaslui )
Chiriac Dan Valentin (Medgidia )
Chirvase Bogdan (Poarta Alba )
Ciobanu George (Constanta )
Ciocan Catalin (Constanta )
Closcaru Mihai (Constanta )
Culetu Nicola (Constanta )
Curtmemet Erhan (Valul Lui Traian )
David Iliuta Mirel (Constanta )
Dimulescu Daniel Georgel (Constanta )
Dinoglu Albert (Constanta )
Dobrinas Florin Daniel (Constanta )
Draghici Sorin Alexandru (Constanta )
Draghici C-tin Claudiu (Agigea )
Dumitru Marius Claudiu (Navodari )
Dumitru Marius (Constanta )
Dutu Bogdan (Mangalia )
Echim Andrei (Constanta )
Ene Marian (Ostrov )
Enula Bogdan Cristian (Constanta )
Fulea Nicusor (Mangalia )
Gargaianu Alexandru Ciprian (Medgidia )
Gherghescu Serhan (Constanta )
Gherghi Mirela Madalina (Poarta Alba )
Grindeanu Alin Ion (Mangalia )
Grosu Dumitru Cristian (Constanta )
Iamandi Manuel (Poarta Alba )
Ianusi George Daniel (Constanta )
Ilie Valentin Alin (Constanta )
Ionica Claudiu Nicusor (Murfatlar )
Itu Vasilica (Poarta Alba )
Lica Iurgen Cristian (Constanta )
Manole Eduard Ionut (Lumina )
Miclescu Costel Sorin (Constanta )
Mihai Adela Georgiana (Medgidia )
Moldoveanu Mircea C-tin (Constanta )
Mosneagu Mihai Alexandru (Constanta )
Neagu Alexandru Iulian (Constanta )
Necula Andrei (Constanta )
Nica Andrei Nicolae (Constanta )
Nichiforescu Mario (Constanta )
Nicolae Claudiu Cristian (Constanta )
Niculescu Ricardo (Constanta )
Niculescu Matthias Bogdan (Constanta )
Nitu AnaMaria (Constanta )
Pascu Cristian Antonio (Constanta )
Pelican George (Constanta )
Sirb Daniel Catalin (Medgidia )
Stoian Vlad (Constanta )
Szoke Eduard Bela (Constanta )
Tanase Cristian (Constanta )
Toma Paul Sebastian (Constanta )
Ungureanu Vladut (Constanta )
Zelenschi Vlad (Constanta )

Arbitrii Stagiari
Adamut Alexandru (Constanta )
Adascalitei Sebastian Gabriel (Constanţa )
Alexe Adrian (Constanta )
Balan Vladut (Mangalia )
Balaur Andrei (Constanţa )
Bobeica Florin Cristian (Constanta )
Bozoaga Robert (Constanţa )
Brasoveanu Marius (Constanţa )
Budu Cristian (Medgidia )
Burghelia Andrei (Constanţa )
Buru Laurentiu (Constanţa )
Calin Cosmin (Costinesti )
Capitanu Marius Stefanut (Constanţa )
Ciorobea Sebastian Marian (Medgidia )
Ciulei Catalin (Valul Lui Traian )
Constantin Andrei Paul (Constanţa )
Covrig Bogdan (Constanţa )
Crasovski Emanuel (Tulcea )
Cretu George (Mangalia )
Dogaru Radu (Poarta Alba )
Dudescu Paul Alexandru (Constanţa )
Duma Constantin Nicu (Nicolae Balcescu )
Erimia Nicoleta (Mangalia )
Frantujan Alina (Constanţa )
Fucigi Feuzi (Valul Lui Traian )
Gheldiagi Servin (Constanţa )
Ghita Ionut Cristian (Constanţa )
Gospodin Maria (Constanţa )
Gurita Bogdan (Constanta )
Hogea Ahmed (Valul Lui Traian )
Hrisca Florin Cristian (Constanţa )
Iacobescu Claudiu (Valul Lui Traian )
Iacobici Cosmin Gheorghe (Constanţa )
Imbria Sorin (Constanta )
Lovin Adrian (Constanţa )
Martinescu Andrei (Constanţa )
Mihailov Fabian (Constanţa )
Nedelcu Daniel (Constanta )
Nicola Mihai (Constanţa )
Osman Erkan (Constanţa )
Peiu Marcel (Constanta )
Petrache Ionut Catalin (N. Balcescu )
Preda George (Lanurile )
Prodan Daniel (Constanţa )
Saven Romeo Daniel (Constanţa )
Sora Vasile Alexe (Constanţa )
Spinoche Marian (Constanţa )
Stanciu Eduard Alexandru (Lazu )
Stanciu Gabriela (Tulcea )
Stercu Georges (Constanţa )
Tanase Aurelia Madalina (Poarta Alba )
Timisoaie Florentina (Medgidia )
Tudor Ionut (Constanţa )
Tudorache Andrei Eduard (Cumpana )
Turcuman Dumitru Adrian (Constanta )
Vasile Andrei (Constanţa )
Zanguropol Antonio (Constanţa )
Ziadin Elvir (Constanţa )

sursa: frf-ajf.ro

San Marino – Romania pe DigiSport

10 august 2011 o zi pe care microbistii o asteptau cu sufletul la gura , entuziazmati de National Arena si Argentina romanasii si-au achizitionat zeci de mii de bilete la marele meci insa vor sfarsii delectandu-se cu San Marino – Romania in direct la DigiSport.

Meciul se va juca in orasul Serravalle din San Marino cu incepere de la ora 21:30.

Echipa de start:
Tătăruşanu – Nicoliţă, Gardoş, Chiricheş, Şt. Radu – T.Bălan, G.Mureşan, Tănase – Torje, Curelea, Chipciu
Rezerve: Pantilimon, Luchin, Nicoară, Pintilii, Cociş, Cristescu, Strătilă, Herea

La pauza scorul este 0-0 si San Marino este in grafic pentru a obtine un rezultate mare.

min 75 : 0-1 : Herea deschide scorul cu un sut sec ca vinul consumat de Mutu si Tamas

Rezultat final de senzatie San Marino 0-1 Romania

Adrian Mutu si Gabriel Tamas au fost exclusi din lot pentru aceasta partida dupa ce seara trecuta au venit beti la hotelul unde erau cazati.

Chimia Brazi face instructie cu Prahova Tomsani 11-0

In turul II al Cupei Romaniei s-au intalnit Prahova Tomsani si Chimia Brazi cei din urma impunandu-se cu un scor demn de curtea scolii 11-0.

Au marcat pentru Chimia Brazi: Arnăutu 5, Minciună 2, I. Neagu, M. Dinu, Ct. Vlad, Vişan

Arbitrii partidei au fost: Marius Cristian Georgescu, Florin Stănescu şi Dan Lucian Ilieş