Grupele Euro 2012

In aceasta seara la Kiev s-au stabilit grupele pentru Campionatul European de anul viitor ce va avea loc in Polonia si Ucraina.

Grupa A: Polonia, Grecia, Rusia, Cehia

Grupa B: Olanda, Danemarca, Germania, Portugalia

Grupa C: Spania, Italia, Rep.Irlanda, Croaţia

Grupa D: Ucraina, Suedia, Franţa, Anglia

Viitorul Jilava 2-3 Termo I , Cupa Romaniei

Viitorul Jilava – Termo I , Cupa Romaniei faza III Bucuresti
Arbitrii: Toma Adrian, Neagu Mihai, Militaru Mihaela

Scor final 2-3 , (2-0 la pauza)

Galerie Foto

Mai multe foto pe : faceebook.com/bitnews.ro

Cupa Romaniei Bucuresti, faza III

Program Cupa Romaniei faza III pe Bucuresti, meciurile se vor juca in data de 02.12.2011 de la ora 13:00.

VIITORUL JILAVA – AS TERMO ,2-3 , galerie foto
AS CORESI – PROGRESUL Bucuresti, 2-0
ELECTRO-APARATAJ 2 – UNIREA TRICOLOR , 2-0
DINAMO – CHITILA , 8-3

Unirea Campina campioana de toamna in Liga A Prahova

Unirea Câmpina – Avântul Măneciu 1-0
Arbitrii: Ionuţ Neagu , Irinel Georgescu , Vasile Tiron ,
A marcat: Cernea in minutul 80.

Echipe:
Unirea: Şandru – Filip, Neagu (c), B. Şandru, Zecheru – Dorişor , Lambă, Bărăgan, Cernea – Bica, Nichifor
Antrenor: Ion Cojocaru

Avântul: Costache – Miroiu, Militaru, Fl. Savu, M. Savu – Cârstocea, M. Stanciu , D. Stoian (c), C. Stoian – Mâinea, Manole.
Antrenor : Dorinel Beznea.

 

Rezultate complete Liga A Prahova , etapa 17
Unirea Câmpina – Avântul Măneciu 1-0
Petrolul II Ploieşti – AFC Brebu 4-3
CS Băneşti – CSM Câmpina 2-0
Caraimanul Buşteni – Petrolistul Boldeşti 0-4
Unirea Urlaţi – CS Vispeşti Blejoi 2-2
Chimia II Vadu Săpat – Tinereţea Izvoarele 7-1
Dero Ploieşti – Carpaţi Sinaia 7-0
Astra III Ploieşti – CS Păuleşti 1-2
CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1

In clasament pe locul 1 se afla Unirea Campina cu 47 de puncte , locul 2: Vispesti Blejoi 38 de puncte iar pe pozitia a treia se claseaza CSM Campina cu 36 de puncte.

sursa: www.fcunirea.blogspot.com

Am reusit, avem bilete la finala Europa League 2012

Dupa lupte seculare ce au durat aproximativ 1h am reusit sa cumpar 3 bilete pentru finala Europa League de anul viitor de pe National Arena.

Bineinteles dupa aproximativ 20 de minute de la startul vanzarii biletelor siteul biletefotbalonline.ro a picat pentru aproximativ 25 de minute, cu chiu cu vai am reusit sa comand 3 bilete dupa ce in prealabil am sters cosul de cumparaturi de vro 3 ori, dupa ce selectai persoanele cu care mergi la meci apasai Comanda Bilete moment in care nu se intampla nimic si mai apasai inca odata si brusc aveai 6 bilete comandate , fie daca apasai de 5 ori aveai 15 bilete si tot asa…deci comanda se dubla tripa…in functie de numarul clicurilor date.

Sfat, dupa ce ati introdus numele si prenumele pt biletele cumparate, da-ti click o singura data pe comanda si asteptati cca 1-2 minute, altfel ve-ti fi nevoiti sa o luati de la capat.

Bilete la finala Europa League din 2012

Biletele pentru finala Europa League ce se va disputa pe 9 mai 2012 la Bucuresti pe National Arena vor fi puse la vanzare saptamana viitoare pe 28 noiembrie.

20.000 de bilete vor fi destinate fanilor din Romania iar aceste bilete au urmatoarele preturi:

categoria 1 – 500 lei
categoria 2 – 250 lei
categoria 3 – 150 lei
categoria 4 – 100 lei

Biletele se vor vinde in exclusivitate prin intermediul siteului www.frf.ro

Liga 4 Bucuresti , etapa 16

Seria I
CLINCENI 2 – VIITORUL JILAVA
AVERSA – CHITILA
SPORTUL 3 – ELECTROAPARATAJ 1
TERMO 1 – DINAMO
JUNIORUL – VOINTA
PROGRESUL – MARIUS Lacatus , meci amanat
AS CALCIO – CS PANTELIMON , meci amanat

Seria II
CORESI – LICEUL MIRCEA Eliade 2-6
CS ELECTRICA – ROMPRIM 1-1
METALOGLOBUS 2 – SABARELU Ciocoveni 5-0
FC 1 DECEMBRIE – ILIE OANA 3-0
INTER VOLUNTARI – AS FRATIA 4-2
SPIC DE GRAU – EL-APARATAJ
AS TERMO 2 – FC VIITORUL 3-0
NIDA Popesti Leordeni – CSAT MIRCEA Eliade , meci amanat

Liga III, etapa 15

Programul meciurilor de Liga III din 25.11.2011, toate partidele vor incepe la ora 14:00, pentru rezultate live urmariti bitnews.ro

Seria I
Rapid CFR Suceava – CSM Paşcani 4-2
FC Otelul Galaţi II – FCM Dorohoi 4-1
Petrotub Roman – Sport Club Bacau 2-0
Ceahlaul Piatra Neamţ II – CSM Râmnicu Sărat 0-1
Aerostar Bacău – CS Panciu 0-1
CSM Focşani – Cetatea Târgu Neamţ 0-0
ABC Stoicescu – Politehnica Galaţi 0-3

Seria II
CS Tunari – FC Unirea 04 Slobozia 0-1
CS Viitorul Chirnogi – CS Eolica Baia 0-0
FC Voluntari SA – CS Eforie 2-0
ACS Berceni – CS Viitorul Axintele 2-1
AFC Comprest GIM – CS Stefanesti 0-2
CS Afumati – CONPET Cireşu 3-1
Dunarea Călăraşi – Rapid II 0-1

Seria III
CS Buftea – CS Chimia Brazi 0-4
Concordia Chiajna – CSO Plopeni 2-1
CONPET Ploieşti – ACS URBAN Titu 3-1
Dunarea Turris Turnu Măgurele – CS Inter Clinceni 0-1
Argeşul Mihaileşti – Sportul Studentesc II 3-1
Filipeştii de Pădure – CS Prahova Tomşani  1-0

Seria IV
Pandurii Lignitul 2 Târgu Jiu – Minerul Motru 1-1
METALOGLOBUS Bucureşti – Atletic Bradu 2-1
Gaz Metan 2 Mediaş – Oltchim Râmnicu Vâlcea 1-0
Jiul Rovinari – Minerul Jilt Mătăsari 1-2
Prometeu Craiova – FC Cisnădie 0-0
GIROM Albota – FC Caracal 1-3
FCM Targoviste – Vişina Nouă 2-0
Ghecon Lăpuşata – Damila Măciuca

Seria V
CF Bihorul Beiuş – FC Hunedoara 0-1
FC Scolar Resita – CS Vladimirescu 1-0
CS Jiul Petroşani – CS National Sebiş 1-0
CS Flacăra Făget – CS Unirea Valea lui Mihai 0-2
CS Millenium Giarmata – CS FC Timişoara SA II
ACS Recaş – CS Gloria CTP Arad
CS Autocatania Caransebes – CS CFR Simeria
CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic – CS Gloria Reşiţa

Seria VI
Unirea Tărlungeni – CS FC Zalău 2-1
FCM Targu Mures II – AF CS Voinţa Livezile 3-2
FC Seso Campia Turzii – FC Olimpia 2010 Satu Mare 0-1
SC FC Universitatea Cluj SA II – CS Unirea Floresti  1-2
Sanatatea   Cluj – ASC Corona  0-2
CS Zlatna – SCS FC CFR 1907 Cluj SA II 4-2
FCM Avantul Reghin – FC ASA Unirea Ungheni 1-3
AS FC GLORIA 1922 Bistriţa 2 – FC Unirea Dej 0-3

Rezultate Champions League 22.11.2011

In aceasta penultima etapa de Champions League nu s-au inregistrat surprize foarte mari iar pariori pot fi linistiti ca biletele lor au iesit bine, dar iata si rezultatele inregistrate in aceasta seara.

CSKA Moscow 0 – 2 Lille
Bayern Munich 3 – 1 Villarreal
Lyon 0 – 0 Ajax
Manchester United 2 – 2 Benfica
Napoli 2 – 1 Manchester City
Otelul Galati 2 – 3 Basel
Real Madrid 6 – 2 Dinamo Zagreb
Trabzonspor 1 – 1 Inter

Liga 3 etapa 14, rezultate live

Seria I

CSM Paşcani – Oţelul II Galaţi 3-1
FCM Dorohoi – Petrotub Roman 1-1
SC Bacău – Ceahlăul II Piatra Neamţ 2-0
Sporting Suceava – Aerostar Bacău 2-0
CS Panciu – CSM Focşani 1-0
Cetatea Târgu Neamţ – ABC Stoicescu 1-0
Politehnica Galaţi – Rapid CFR Suceava 2-5

Seria II

Unirea Slobozia – Viitorul Chirnogi 2-0
Au marcat: Macare (9), R. Soare (73)
Eolica Baia – FC Voluntari 0-1
A marcat: Ghirie (55)
CS Eforie – ACS Berceni 0-1
A marcat: Pivniceru (62)
CS Ştefăneşti – CS Afumaţi 1-1
Au marcat: Mircea Gheorghe si Vincene
Conpet Cireşu – Dunărea Călăraşi 1-0
Au marcat:  Nicolita (49), Puscasu (90) /  Balan (5)
Rapid II Bucureşti – CS Tunari 0-4
Dumitru (15, 33), Becali (55), Popescu (80)
Viitorul Axintele – CS Baloteşti

Seria III

Chimia Brazi – Concordia II Chiajna 6-0
CSO Plopeni – Conpet Ploieşti
ACS Urban Titu – Viitorul Domneşti 1-0
Inter Clinceni – Argeşul Mihăileşti
Sportul Studenţesc II Bucureşti – AFC Filipeştii de Pădure
Prahova Tomşani – FCM Alexandria

Seria IV

Minerul Motru – Metaloglobus Bucureşti 1-0
Atletic Bradu – Gaz Metan II Mediaş 0-1
Oltchim Râmnicu Vâlcea – Jiul Rovinari 1-1
Minerul Mătăsari – Prometeu Craiova 0-0
FC Cisnădie – Girom Albota 1-0
FC Caracal – Ghecon Lăpuşata 2-0
Damila Măciuca – FCM Târgovişte
CS Vişina Nouă – Pandurii II Târgu Jiu

Seria V

FC Timişoara II – ACS Recaş 0-2
Gloria CTP Arad – CF Bihorul Beiuş 1-2
CFR Simeria – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
Gloria Reşiţa – Jiul Petroşani 1-1
Naţional Sebiş – Flacăra Făget 0-0
FC Hunedoara – FC Şcolar Reşiţa
CS Vladimirescu – Autocatania Caransebeş
Unirea Valea lui Mihai – Millenium Giarmata

Seria VI

FC Zalău – FCM II Târgu Mureş 2-2
Unirea Floreşti – Sănătatea Cluj 1-3
Corona Braşov – CS Zlatna 4-0
CFR II Cluj – FCM Avântul Reghin 3-0
Unirea Ungheni – Gloria II Bistriţa 2-1
Unirea Dej – Unirea Tărlungeni 1-3
Voinţa Livezile – FC SeSo Câmpia Turzii
Olimpia Satu Mare – Universitatea II Cluj

Pariaza pe LIGA 3 la BET365, singura agentie din Romania ce ofera cote pentru aceasta liga, Inregisteaza-te acum.