Steaua – CSKA Sofia in playoff Europa League

Steaua – CSKA Sofia in playoff Europa League

Steaua va juca play-offul Europa League contra bulgarilor de la CSKA Sofia , primul meci se ca juca la bucuresti pe 15 august , meciul se anunta unul foarte interesant insa patronul Gigi Becali a declarat in premiera la SportRo ca nu se va pune problema calificarii in aceasta partida.

18.08.2011 Steaua Bucureşti – CSKA Sofia

25.08.2011 CSKA Sofia – Steaua Bucureşti

Dinamo vs Vorskla Poltava in play-offul Europa League

Dinamo vs Vorskla Poltava in play-offul Europa League

Dinamo va juca in play-offul Europa League contra ucrainienilor de la Vorskla Poltava , o echipe de pluton din prima liga ucrainiana , majoritatea jucatorilor sunt ucrainieni insa fara nume cunoscute.

Dinamo are prima sansa in dubla mansa ce sa disputa in a doua jumatate a lunii august.

18.08.2011 Vorskla Poltava – FC Dinamo Bucureşti

25.08.2011 FC Dinamo Bucureşti – Vorskla Poltava

Program Cupa Romaniei faza a-II-a 9.08.2011

Meciurile din faza a-II-a a Cupei Romaniei Timisoreana se vor disputa pe 9 august cu incepere de la ora 17:30 , dar iata si programul:

Rezultatele vor fi live text de la ora 17:30

CS Minerul Motru – CS CFR Simeria ,
CS Ralbex Turcineşti – CS Minerul Jilt Mătăsari ,
AS Somesul Oar Loc vacant ,
AS Europa Alba Iulia – CS FC Zalău ,
CS Luceafărul 2 Oradea – CS Atletic Club Universitatea Vasile Goldis Arad ,
CS Electrosid Titu – CSM Brasov ,
CS Vladimirescu 2003 – CS National Sebiş ,
CS Armata Aurul Brad – FC Cisnădie ,
FC Moldoforest Moldova Noua – FC Scolar Resita ,
CS Recolta Danceu – CS Prometeu Craiova ,
Millenium Giarmata – CS Autocatania Caransebes ,
FC Oltchim Râmnicu Vâlcea – SC CS FC Piatra Olt SA ,
CS Buftea – SC FCM Targoviste SA ,
AS FC GLORIA 1922 Bistriţa 2 – FCM Avantul Reghin ,
AF CS Voinţa Livezile – FC ASA Unirea Ungheni ,
CS Unirea Floresti – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj ,
FC Unirea Dej – FC Seso Campia Turzii ,
FC Hunedoara Loc vacant1 ,
CS Unirea Sânnicolau Mare CS FC Timişoara SA II ,
AS NOVA MAMA MIA Becicherecul Mic – ACS Recaş ,
FC Curciu – CS Gaz Metan II Mediaş ,
CS Pandurii Lignitul II Târgu Jiu – CS Jiul Rovinari ,
CS Viitorul Domneşti – SC FC Voluntari SA ,
CS Energia Craiova – FC Caracal ,
CS Dunarea Turris Turnu Măgurele – CS Baloteşti ,
AS Fortino Ianca SC CF Brăila SA ,
Viticultorul Breaza – CS Panciu ,
CS Eforie – FC Dunarea Călăraşi ,
CS Naţional Goleşti – SC FC Otelul Galaţi II ,
CSM Focşani – FC Politehnica Galaţi ,
CSM Moinesti CS FCM Onesti ,
FC Zagon – ASC Bacău ,
AS Vointa Ion Creanga – SC Municipal Petrotub Roman ,
FC Girceni – CSM Paşcani ,
AS Minerul Iacobeni – SC FC Ceahlaul Piatra Neamţ II ,
CS Viitorul Chirnogi – CS Phoenix Ulmu ,
CS Viteazul Sinoe – FC UNIREA 2004 Slobozia ,
FCM Alexandria – CS Atletic Bradu ,
AS Damila Măciuca – CS Vişina Nouă ,
CS Tunari CS Juventus Bucureşti ,
AS Zmeii Ogrezeni – SC FC Rapid Bucureşti II ,
CS Concordia Chiajna FC Steaua Bucuresti II ,
CS Gloria Cornesti – ACS Berceni ,
AS Olimpia San Petru – CS Unirea Tărlungeni ,
CS Prahova Tomşani 2010 – CS Chimia Brazi ,
CSO Plopeni – CS CONPET Ploieşti ,
CS Inter Clinceni – AFC Filipeştii de Pădure ,
Rapid Dumeşti – CS LUCEAFĂRUL Mihai Eminescu ,

Concordia 2 Chiajna promoveaza in Liga 3 la “masa rotunda”

Astazi au fost stabilite seriile pentru Liga 3 iar surpriza a fost ca pe locurile ramase libere sa fie acceptate cateva echipe care nu au obtinut dreptul de joc in Liga 3 pe teren , printre ele se numara Concordia 2 Chiajna si Sportul Studentesc 2 care vor juca sezonul urmator in Liga 3.

Ieri erau anuntate grupele de cate 14 echipe pentru reformarea fotbalului la nivel inferior insa astazi subit s-au format grupe de cate 16 echipe.

Seria a II-a

Unirea Slobozia
ASC Berceni
Dunărea Călăraşi
Rapid II
FC Voluntari
CS Tunari
CS Baloteşti
Phoenix Ulmu
Comprest GIM
CS Eforie
Lindab Ştefăneşti
CS Viitorul Axintele
Conpet Cireşu
Eolica 2010 Dobrogea Baia
Viitorul Chirnogi
Concordia II Chiajna

Seria a III-a

Chimia Brazi
AFC Filipeştii de Pădure
FCM Târgovişte
Electrosid Titu
Viitorul Domneşti
Conpet Ploieşti
Inter Clinceni
CS Buftea
CSO Plopeni
Dunărea Turris Tr. Măgurele
Rapid Clejani
Prahova Tomşani
Atletic Fieni
Argeşul Mihăileşti
FCM Alexandria
Sportul II Bucureşti

Liga 4 Arad prima etapa 6.08.2011

AJF Arad da startul in Liga 4 in acest weekend , meciurile se vor disputa cu incepere de la ora 18, dar iata si programul primei etape:

CS VOINŢA MAILAT – AS SEMLECANA SEMLAC

CS INEU – CS VIITORUL SATU NOU

PROGRESUL PECICA – CS ŞOIMII TAUŢ

ŞOIMII PÎNCOTA – FRONTIERA CURTICI 2004

VICTORIA ZĂBRANI – FC SÎNLEANI

BANATUL SÎNICOLAU MIC – CS PĂULIŞANA PĂULIŞ

UNIREA ŞEITIN – CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ

ŞIRIANA ŞIRIA – UNIREA SÎNTANA

FC UTA II – AQUA VEST ARAD

Liga a V-a Iasi sezonul 2011-2012

AJF Iasi a facut publica lista echipelor inscrise in Liga V sezonul 2011-2012 , campionatul incepe in data de 14 august 2011 si este format din 3 serii.

Seria I: Prutul Prisacani, Fulgerul Tibanesti, Unirea Scanteia, Vointa Bosia, Unirea Tibana, Fortza Costuleni, Avantul Golaesti, Viitorul Mironeasa, Vointa Voinesti, As Aviatia Iasi.

Seria II: Forta Podu Iloaiei, Gloria Romanesti, Vointa Bivolari, Metalul Vladeni, Com-Val V.Lupului, Viitorul I.Neculce, Podgoria Cotnari, Biruinta Movileni, Constr.Press Gropnita, Viitorul Braesti, Spicul Sipote si Letcani.

Seria III: Siretul Lespezi, Siretul Halaucesti, Vointa Motca, Recolta Contesti, CSM II Pascani, Moldova Cristesti, Spicul Helesteni, Viitorul Muncel, Romwatt Harmanesti, Avantul Siretel, Noua Generatie Topile, Viitorul Ciohorani, Noua Generatie Blagesti, Viitorul Harmanesti si Avantul Todiresti.

sursa: www.ajfiasi.ro

Program prima etapa Liga 4 Iasi

Liga 4 Iasi are programata in acest weekend prima etapa , meciurile se vor disputa cu incepere de la ora 12 duminica 7 august.

Program prima etapa:

HELIOS TOMESTI – RAPID DUMESTI ,
FORESTA CIUREA – VIITORUL TG.FRUMOS,
VIITORUL CIORTESTI – AS MAGNA HOLBOCA ,
CSS PASCANI – UNIREA RUGINOASA ,
STEJARUL SINESTI – GLORIA BALTATI,
VIITORUL LUNGANI – STIINTA MIROSLAVA ,
UNIREA MIRCESTI – BIRUINTA MIROSLOVESTI ,
GLORIA BALS – VIITORUL HARLAU ,
ASTRA RADUCANENI – VIITORUL BELCESTI,

Amical: Viitorul Constanta 2-1 AZ Alkmaar II

Amical: Viitorul Constanta 2-1 AZ Alkmaar II

In turneul de pregatire din Olanda echipa antrenata de Catalin Anghel a intalnit formatia secunda a celor de la AZ Alkmaar, meciul s-a incheiat cu victoria constantenilor scor 2-1 , la pauza erau condusi de olandezi prin golul marcat de Jody Altidore insa in repriza secunda ex-stelistul Vlad Rusu restabileste egalitatea din penalty iar 10 minute mai tarziu isi readuce echipa in avantaj dupa o pasa primita de la Onicas.

Au evoluat pentru FC Viitorul: Costea (79 Buzbuchi) – Ninu (79 Nazîru), Larie (74 Tudorache), Bejan (46 Vajou), Asan (46 Păcuraru) – Lazăr (62 Cârstocea), Onicaş (74 Muscă), Iancu (46 Benzar) – Albu (62 Pantelie), Hertu (25 Rusu; 74 Gavra), Chiţu (46 Călinţaru; 72 Simion).

sursa : www.academiahagi.ro

Vaslui – Twente pronostic pariuri

Vaslui – Twente , ora 20:45 , live Digi Sport 1
Teren : Ceahlaul – Piatra Neamt
Arbitru: Fredy Fautrel din Franta

Cote bet365

1 – 3.75
x – 3.40
2 – 2.00

Desi olandezii sunt favoriti la casele de pariuri in aceasta seara sub pietricica Vasluiul se va folosii de zicala “Raul, ramul, Vantu… mi-e prieten numai mie” si v-a incerca sa rastoarne rezultatul de saptamana trecuta cand au fost invinsi cu 2-0, pronosticul meu ar fi ca Vaslui castiga acest meci insa nu stiu daca vor reusii sa treaca mai departe.

Moraes marcheaza doua goluri pentru CSKA Sofia

Moraes marcheaza doua goluri pentru CSKA Sofia in amicalul cu Atromitos incheiat 2-1 pentru echipa bulgara.

Moraes a egalat in minutul 21 printr-o executie de exceptie de la 16m, iar 15 minute mai tarziu isi aduce echipa in avantaj marcand cu capul dupa o lovitura de colt.

Moraes este ultimul jucator dorit de Steaua in aceasta perioada de transferari insa transferul este momentan incert.