Liga 3 – etapa 20 : program si rezultate

Serie C1
Rapid CFR Suceava – Aerostar Bacău 2-0
Ceahlăul II Piatra Neamţ – ABC Stoicescu 5-0
Petrotub Roman – Politehnica Galaţi 3-1
Oţelul II Galaţi – Cetatea Târgu Neamţ 1-1
CSM Paşcani – CS Panciu 1-0
FCM Dorohoi – Sporting Suceava 2-1
SC Bacău – CSM Râmnicu Sărat

Serie C2
CS Tunari – Comprest GIM Bucureşti 4-0
CS Baloteşti – CS Afumaţi 1-0
ACS Berceni – Dunărea Călăraşi 3-2
Victoria Chirnogi – Conpet Cireşu 2-4
Unirea Slobozia – CS Ştefăneşti 1-0
CS Eforie – Viitorul Axintele 0-3
FC Voluntari – Rapid II Bucureşti

Serie C3
CS Buftea – Argeşul Mihăileşti 3-0
Dunărea Turris Turnu Măgurele – AFC Filipeştii de Pădure 0-3
Viitorul Domneşti – FCM Alexandria 1-0
Concordia II Chiajna – Prahova Tomşani 0-0
Chimia Brazi – Sportul Studenţesc II 1-0
CSO Plopeni – Inter Clinceni 2-1

Serie C4
Pandurii II Târgu Jiu – Girom Albota 0-0
Prometeu Craiova – Ghecon Lăpuşata 2-1
Jiul Rovinari – FCM Târgovişte 3-1
Gaz Metan II Mediaş – CS Vişina Nouă 0-1
Metaloglobus Bucureşti – Damila Măciuca 1-1
Minerul Motru – FC Caracal 1-0
Atletic Bradu – FC Cisnădie 4-0
Oltchim Râmnicu Vâlcea – Minerul Mătăsari 0-0

Serie C5
FC Şcolar Reşita – Flacăra Făget 1-0
CF Bihorul Beiuş – Unirea Valea lui Mihai 5-0
FC Timişoara II – Gloria Reşiţa 5-1
Gloria CTP Arad – CFR Simeria 1-1

Millenium Giarmata – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1
Autocatania Caransebeş – Jiul Petroşani
ACS Recaş – CS Naţional Sebiş
FC Hunedoara – CS Vladimirescu

Serie C6
Unirea Tărlungeni – CS Zlatna 5-1
Sănătatea Cluj – FCM Avântul Reghin 2-0
Universitatea II Cluj – Gloria II Bistriţa 3-1
FC SeSo Câmpia Turzii – Unirea Dej 0-0
FC Zalău – CFR II Cluj 4-1
FCM II Târgu Mureş – Unirea Ungheni
Voinţa Livezile – Corona Braşov
Olimpia Satu Mare – Unirea Floreşti

Termo I 5-1 Aversa , Liga 4 Bucuresti

Mai multe foto pe : http://www.facebook.com/bitnews.ro

Juventus Bucuresti 1-1 Luceafarul Oradea

JUVENTUS BUCUREŞTI – LUCEAFĂRUL ORADEA 1-1 FINAL
Au arbitrat : Eduard Ioniţă – Bogdan Dragoş si Constantin Cantemir
Au marcat: Tene (min 82 din penalty) / Florin Neaga (min 48)

Echipe:
Juventus Bucuresti: Sardescu – Crişan, Bârsănel, Ianuşi, F. Amet (c) – Bustea, Slobozeanu, Cruceru, G. Tene – Ţăran, Damaschin
Rezerve: Bobariu – Sava, Daia, Stănică, Goşman, Mokengue
Antrenor: Dumitru Grigore

Luceafărul Oradea: Miron – G. Bogdan, Pocian, D. Mureşan, Achim – Lupuţ – C. Roşu, S. Ianc, Bundea (c), Neaga – Moldovan
Rezerve: Samoilă – Blănaru, Konyeha, D. Muntean, Ghe. Popescu, Codoban, Schwartzkopf
Antrenor: Leo Grozavu

In urma acestei remize Juventus acumuleaza 13 puncte si ramane pe penultima pozitie in clasament cu sanse destul de mici de evitare a retrogradarii, Luceafarul Oradea acumuleaza 24 de puncte si pare lipsita de griji momentan.

Galerie Foto:

Mai multe foto pe www.facebook.com/bitnews.ro

Liga 2 Romania, etapa 18

Seria I
Gloria Buzău – CS Municipal Studenţesc Iaşi 0-1
Farul Constanţa – CS Otopeni 3-2

Săgeata Năvodari – FC Botoşani 0-5
Delta Tulcea – FCM Bacău 3-2
FC Snagov – Callatis Mangalia 1-3
Dinamo II Bucureşti – Viitorul Constanţa 0-1

Dunărea Galaţi – Astra II Giurgiu 11:00

Seria II

FC Argeş Piteşti – Chindia Târgovişte 0-0

Gloria Bistriţa – Mureşul Deva 4-0
Juventus Bucureşti – Luceafărul Oradea 1-1
CSM Râmnicu Vâlcea – FC UTA Arad 0-0
FC Bihor Oradea – Gaz Metan Severin 1-0
ALRO Slatina – Unirea Alba Iulia 2-1
FC Olt – FC Timişoara 1-2
Arieşul Turda – FC Maramureş Universitar Baia Mare

Program si rezultate Liga 3 / Etapa 18

Program si rezultate Liga 3 / Etapa 18 din 30-31 martie 2012

Seria I
Rapid CFR Suceava – CSM Focşani 2-0
Aerostar Bacău – ABC Stoicescu 2-0
Ceahlăul II Piatra Neamţ – Cetatea Târgu Neamţ 2-0
Petrotub Roman – CS Panciu 3-0
Oţelul II Galaţi – Sporting Suceava 1-1
CSM Paşcani – CSM Râmnicu Sărat 0-2
FCM Dorohoi – SC Bacău 1-1

Seria II
CS Tunari – CS Afumaţi 0-1
Comprest GIM Bucureşti – Dunărea Călăraşi 0-2
CS Baloteşti – Rapid II Bucureşti 4-1
ACS Berceni – Conpet Cireşu 2-1
FC Voluntari – CS Ştefăneşti 1-1
Unirea Slobozia – Viitorul Axintele 3-2
Eolica Baia – CS Eforie 3-0 la masa verde

Seria III
CS Buftea – AFC Filipeştii de Pădure 3-0
Argeşul Mihăileşti – FCM Alexandria 0-3 la masa verde
Viitorul Domneşti – Prahova Tomşani 1-2
Conpet Ploieşti – Sportul Studenţesc II Bucureşti 6-1
Concordia II Chiajna – Inter Clinceni 3-1
CSO Plopeni – ACS Urban Titu 1-3

Seria IV
Pandurii II Târgu Jiu – Ghecon Lăpuşata 3-2
Girom Albota – FCM Târgovişte 0-0
Prometeu Craiova – CS Vişina Nouă 1-1
Jiul Rovinari – Damila Măciuca 1-2
Gaz Metan II Mediaş – FC Caracal 0-0
Metaloglobus Bucureşti – FC Cisnădie 0-0
Minerul Motru – Minerul Mătăsari 2-0
Atletic Bradu – Oltchim Râmnicu Vâlcea 2-1

Seria V
FC Şcolar Reşiţa – CS Naţional Sebiş 2-0
Bihorul Beiuş – Gloria Reşiţa 9-0
FC Timişoara II – CS Vladimirescu 2-3
Gloria CTP Arad – FC Hunedoara 0-1
Millenium Giarmata – Jiul Petroşani
Nova Mama Mia Becicherecu Mic – Flacăra Făget
Autocatania Caransebeş – Unirea Valea lui Mihai
ACS Recaş – CFR Simeria

Seria VI
Unirea Tărlungeni – FCM Avântul Reghin 3-1
CS Zlatna – Gloria II Bistriţa 2-0
Sănătatea Cluj – Unirea Dej 1-2
Universitatea II Cluj – Unirea Ungheni 4-1
FC SeSo Câmpia Turzii – CFR II Cluj 2-2
FCM II Târgu Mureş – Corona Braşov 0-3
FC Zalău – Unirea Floreşti 0-3
Voinţa Livezile – Olimpia Satu Mare

Liga 4 Bucuresti, etapa 19

Seria I
AVERSA – SPORTUL III 4-0
VIITORUL JILAVA – TERMO I  2-2
DINAMO III – JUNIORUL
UNIREA TRICOLOR – PROGRESUL Bucuresti
CS PANTELIMON – MARIUS LACATUS
VOINTA – Inter CLINCENI 2-1

Seria II
METALOGLOBUS 2 – NIDA Popesti Leordeni 3-0 la masa verde (Nida s-a retras)
ILIE OANA – CS ELECTRICA
SABARELU Ciocoveni – CORESI
ROMPRIM – AS TERMO II 5-1
LIC MIRCEA Eliade – SPIC DE GRAU 1-0
AS FRATIA – EL-APARATAJ II
FC VIITORUL –  FC 1 DECEMBRIE 4-1
GVD – INTER VOLUNTARI

POSTATI REZULTATELE SI MARCATORII IN COMENTARII!

Răzvan Burleanu ales presedinte al Federaţiei Europene de Minifotbal

Răzvan Burleanu a devenit sâmbătă primul preşedinte al Federaţiei Europene de MiniFotbal, organism constituit la finalul săptămânii trecute, la Praga. Burleanu, care este şi preşedintele Federaţiei de Minifotbal din România, va avea un mandat de 5 ani în fruntea forului continental, acesta fiind ales cu unanimitate de voturi.

În noua sa misiune, Răzvan Burleanu va fi asistat de vicepreședintele Filip Juda (Cehia), secretarul general Bruno Alpeza (Croația), David Windsor-Harris (Marea Britanie), Yair Scher (Israel), Eugeniu Ciobu (Moldova) și Athanasios Papadopoulos (Grecia).

“Înființarea Federației Europene de Minifotbal reprezintă cel mai amplu proiect destinat dezvoltării sportului de masă pe continent, după căderea comunismului. Succesul pe care România l-a înregistrat prin desemnarea mea în cea mai importantă funcție din minifotbalul european dovedeşte că avem o contribuţie majoră la dezvoltarea acestui fenomen, fapt susţinut şi de cele două titluri de campioni europeni câştigate de naţionala României. Sunt bucuros că acest proiect, început acum 6 ani în România, şi susţinut doar de dorinţa unor oameni pasionaţi de a reuşi, s-a transformat într-un exemplu de succes.”, a declarat Răzvan Burleanu.

E-mail: office@campionateminifotbal.ro , tel.: 0723.16.50.32 sau 0741.799.932
Răzvan Burleanu, Preşedinte – Federația de Minifotbal din România

CS Recas ramane lider dupa 2-0 cu Vladimirescu 2003

CS Recas ramane lider in Liga III – seria a-V-a dupa victoria cu 2-0 in meciul disputat in deplasare la Vladimirescu 2003 , echipa lui Cosmin Petruescu s-a impus prin golurile marcate de Trandu (30 )si Andronic(84).

Vladimirescu: Fl Rusu (46 Mitrea) – Coca, Sighete, Mirciov, Cozea – Leucuţa (46 Georgiu), Ciubăncan, Petrescu, Kocsis (80 Homorogan) – C. Rus, Negru (60 A. Mihai).

Recaş: Amarinei – Mînecan, Aldana, Şeroni, Ticană – Cuciorvă (43 Enciu, 72 Andronic), Rogozinaru, Trandu, Boldea – Nanu (85 Moroşan), Magdaş (80 Paleacu)

Arbitri: Adrian Costreie, Dănuţ Birău, Gheorghe Dănăşel

Rezultate complete ale seriei a-V-A
Flacăra Făget – Jiul Petroşani 0-2
CS Naţional Sebiş – Autocatania Caransebeş 1-0
Gloria Reşiţa – FC Şcolar Reşiţa 0-6
CFR Simeria – Bihorul Beiuş 2-2
Gloria CTP Arad – Millenium Giarmata 2-0

Unirea Valea lui Mihai – Nova Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
CS Vladimirescu – ACS Recaş 0-2
FC Hunedoara – FC Timişoara II 1-0

In clasament conduce CS Recas cu 34 de puncte, urmata de FC Hunedoara, CFR Simeria si Bihorul Beius toate cu cate 31 de puncte.

Sursa text/foto: www.sportarad.ro

Pariuri de Liga 3 la BET365 si CasaPariurilor

Casele de pariuri sportive online au inceput sa bage in ofertele lor si meciuri de prin Liga III , sunt preferate in general meciurile in care sunt implicate primele echipe din clasament care lupta in mod direct pentru promovare , mai jos aveti ofertele curente pentru 23 martie 2012.

Oferta Bet365
CFR Cluj II vs U Cluj II
Corona Brasov – Campia Turzii
Politehnica Galati – Aerostra Bacau 

Oferta la Casa Pariurilor
Urban Titu – Chimia Brazi
FC Cisnadie – G.M.Medias II
CFR Simeria – Bihorul Beius


                                
							

Liga 4 Bucuresti, etapa 18

Seria I
Inter Clinceni – Aversa 7-1
Sportul III – Viitorul Jilava 1-4
Termo I – Chitila 0-0
Juniorul – Unirea Tricolor
Progresul Bucuresti – CS Pantelimon
Marius Lacatus – Vointa

Electroapartaj 1 si Dinamo III stau.

Seria II
FC 1Decembrie – Metaloglobus II 5-1
Nida Popesti Leordeni – Ilie Oana 0-3
CS Electrica – Sabarelul Ciocoveni 0-1
Inter Voluntari – AS Romprim 0-4
Termo II – Mircea Eliade 2-1
Spic de Grau – AS Fratia 4-4
Electroaparataj – FC Viitorul 2-0
Coresi sta

Postati rezultatele si marcatorii in comentarii.