Potaissa Turda, debut cu victorie în 2018. Turdenii s-a impus la 10 goluri diferenţă în partida cu CSM Făgăraş

Sursă foto: Marius Romila-Action Foto

Campionatul Ligii Zimbrilor s-a reluat ieri, 28 ianuarie, iar AHC Potaissa Turda a primit vizita formaţiei de pe penultimul loc, CSM Făgăraş.

Partida din Sala ,,Gheorghe Bariţiu” s-a încheiat cu victoria turdenilor, 30-20 (14-8). În urma acestei victorii, Potaissa Turda are 33 de puncte, cu unul mai puţin ca liderul CSA Steaua Bucureşti.

Turdenii au avut un început de meci perfect, reuşind să marcheze rapid, iar scorul pauzei a fost în favoarea lor, 14-8. A doua repriză a fost controlată total de gazde, care s-au impus la 10 goluri diferenţă în primul meci oficial din 2018, 30-20.

Următorul meci pentru turdeni este programat sâmbătă, 3 februarie, în compania echipei CS Minaur Baia Mare.