Program de jocuri amicale, miercuri și în weekend

Considerăm a fi de interes și programul cu datele și orele de disputare ale unor partide de verificare din perioada pregătirilor de iarnă, motiv pentru care spicuim reperele întâlnirilor anunțându-se a fi dintre cele mai interesante din totalul celor convenite a se desfășura la mijlocul acestei săptămâni dar și spre încheierea sa. Așadar…

Miercuri vor juca ambele divizionare B timișorene dar și unele formații timișene din eșalonul terț, ASU Politehnica și Ripensia aflându-se cu două săptămâni și jumătate înaintea continuării returului în Liga 2.

ASU Politehnica – CSM Lugoj se va disputa miercuri de la ora 12 pe terenul din localitatea Covaci, pe când nou-promovații în roșu-galben vor susține un amical internațional, peste hotare: Pancevo – Ripensia se va derula de la ora 14 la Beograd.

În alte meciuri programate tot miercuri, CS Unirea Sânnicolau Mare – Millenium Giarmata de la ora 16, pe terenul arenei ”Gheorghe Biaș”, Progresul Gătaia – Timişul Şag tot de la ora 16, la Gătaia, iar Tricoul 1 Iunie Timişoara – ACS Ghiroda, de la ora 16 pe terenul din Plopi.

Și alte grupări fotbalistice din eșaloane inferioare își vor testa forțele la mijloc de săptămână. Ulterior, spre încheierea sa, sâmbătă mai sunt programate partide de verificare precum Ripensia – CSM Lugoj, de la ora 13 pe terenul din Chişoda, ocupanta locului 3 în Seria a IV-a din Liga 3 având așadar apariții la rând împotriva cluburilor de Liga 2 din Timișoara.

Tot sâmbătă, o listă ceva mai extinsă, după cum urmează…

Progresul Ciacova – Timişul Şag, de la ora 15, la Ciacova;

AS Peciu Nou – Flacăra Parţa / ora 11, teren Peciu Nou;

Tricoul 1 Iunie Timişoara – ACS Murani / ora 13, teren Plopi;

ACS Poli juniori A – Avântul Periam / ora 14:30, teren sintetic;

Progresul Gătaia – Atletico Liebling / ora 16, teren Gătaia;

Ripensia Primavera – Cocoşul Orţişoara / ora 11, teren Urseni;

CS Nuova Mama Mia – Unirea Sânnicolau Mare / ora 11, la Jimbolia.

Duminică se vor disputa printre altele meciurile de pregătire:

Camaro Fibiş – Voinţa Maşloc / ora 13, teren Fibiş;

AS Recaş – ASO Făget / ora 12, teren Recaş;

AS Seceani – AS Carani / ora 14, teren Seceani.

În plus, pentru perfectarea altor întâlniri de verificare se poartă tratative în aceste zile.

The post Program de jocuri amicale, miercuri și în weekend appeared first on sporttim.ro.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*