UEFA EURO 2020: Franța – Elveția, în optimi, la București! Programul complet!

GRUPA A

Vineri, 11 iunie

Turcia 0−3 Italia Roma

Sâmbătă, 12 iunie

Țara Galilor 1−1 Elveția Baku

Miercuri, 16 iunie

Turcia 0−2 Țara Galilor Baku
Italia 3−0 Elveția Roma

Duminică, 20 iunie

Italia 1−0 Țara Galilor Roma
Elveția 3−1 Turcia Baku

CLASAMENT

ITALIA 3 3 0 0 7-0 9
ȚARA GALILOR 3 1 1 1 3-2 4
ELVEȚIA 3 1 1 1 4-5 4
Turcia 3 0 0 3 1-8 0

GRUPA B

Sâmbătă, 12 iunie

Danemarca 0−1 Finlanda Copenhaga
Belgia 3−0 Rusia St. Petersburg

Miercuri, 16 iunie

Finlanda 0−1 Rusia St. Petersburg
Danemarca 1−2 Belgia Copenhaga

Luni, 21 iunie

Finlanda 0−2 Belgia St. Petersburg
Rusia 1−4 Danemarca Copenhaga

CLASAMENT

BELGIA 3 3 0 0 7-1 9
DANEMARCA 3 1 0 2 5-4 3
Finlanda 3 1 0 2 1-3 3
Rusia 3 1 0 2 2-7 3

GRUPA C

Duminică, 13 iunie

Austria 3−1 Macedonia de Nord București
Țările de Jos 3−2 Ucraina Amsterdam

Joi, 17 iunie

Ucraina 2−1 Macedonia de Nord București
Țările de Jos 2−0 Austria Amsterdam

Luni, 21 iunie

Macedonia de Nord 0−3 Țările de Jos Amsterdam
Ucraina 0−1 Austria București

CLASAMENT

ȚĂRILE DE JOS 3 3 0 0 8-2 9
AUSTRIA 3 2 0 1 4-3 6
UCRAINA 3 1 0 2 4-5 3
Macedonia de Nord 3 0 0 3 2-8 0

GRUPA D

Duminică, 13 iunie

Anglia 1−0 Croația Londra

Luni, 14 iunie

Scoția 0−2 Cehia Glasgow

Vineri, 18 iunie

Croația 1−1 Cehia Glasgow
Anglia 0−0 Scoția Londra

Marți, 22 iunie

Cehia 0−1 Anglia Londra
Croația 3−1 Scoția Glasgow

CLASAMENT

ANGLIA 3 2 1 0 2-0 7
CROAȚIA 3 1 1 1 4-3 4
CEHIA 3 1 1 1 3-2 4
Scoția 3 0 1 2 1-5 1

GRUPA E

Luni, 14 iunie

Polonia 1−2 Slovacia St. Petersburg
Spania 0−0 Suedia Sevilla

Vineri, 18 iunie

Suedia 1−0 Slovacia St. Petersburg

Sâmbătă, 19 iunie

Spania 1−1 Polonia Sevilla

Miercuri, 23 iunie

Suedia 3−2 Polonia St. Petersburg
Slovacia 0−5 Spania Sevilla

CLASAMENT

SUEDIA 3 2 1 0 4-2 7
SPANIA 3 1 2 0 6-1 5
Slovacia 3 1 0 2 2-7 3
Polonia 3 0 1 2 4-6 1

GRUPA F

Marți, 15 iunie

Ungaria 0−3 Portugalia Budapesta
Franța 1−0 Germania Munchen

Sâmbătă, 19 iunie

Ungaria 1−1 Franța Budapesta
Portugalia 2−4 Germania Munchen

Miercuri, 23 iunie

Germania 2−2 Ungaria Munchen
Portugalia 2−2 Franța Budapesta

CLASAMENT

FRANȚA 3 1 2 0 4-3 5
GERMANIA 3 1 1 1 6-5 4
PORTUGALIA 3 1 1 1 7-6 4
Ungaria 3 0 2 1 3-6 2

 


OPTIMI DE FINALĂ

Sâmbătă, 26 iunie

Țara Galilor 19:00 Danemarca Amsterdam
Italia 22:00 Austria Londra

Duminică, 27 iunie

Țările de Jos 19:00 Cehia Budapesta
Belgia 22:00 Portugalia Sevilla

Luni, 28 iunie

Croația 19:00 Spania Copenhaga
Franța 22:00 Elveția București

Marți, 29 iunie

Anglia 19:00 Germania Londra
Suedia 22:00 Ucraina Glasgow

SFERTURI DE FINALĂ

Vineri, 2 iulie

Optime 6 19:00 Optime 5 St. Petersburg
Optime 4 22:00 Optime 2 Munchen

Sâmbătă, 3 iulie

Optime 3 19:00 Optime 1 Baku
Optime 8 22:00 Optime 7 Roma

SEMIFINALE

Marți, 6 iulie

Sfert 2 22:00 Sfert 1 Londra

Miercuri, 7 iulie

Sfert 4 22:00 Sfert 3 Londra

FINALA

Duminică, 11 iulie

Semifinală 1 22:00 Semifinală 2 Londra
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*