Programul meciurilor din turul 2 al Cupei României

Departamentul Competiții a realizat împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic în al doilea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020-2021.

Duelurile programate marți, 22 septembrie, de la ora 16:30, sunt următoarele:

  • FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria
  • CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova
  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara
  • CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc
  • ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924
  • CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu
  • CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria
  • ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov
  • AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni
  • AFC Metalul Buzău – CS Blejoi
  • CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni
  • CS Tunari – CS Afumaţi
  • AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu
  • CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă
  • ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca
  • ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007
  • ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti
  • CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ
  • CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava
  • ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina RădăuţiACSO Filiași

ACSO Filiași merge în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, SM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.

În primul tur, disputat pe 9 septembrie, s-au înregistrat următoarele rezultate:

  • ACS Minerul Costeşti – CS Viitorul Dăeşti 0-5
  • CS Jiul Rovinari 2016 – ACSO Filiaşi 0-3*
  • CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti – partida nu s-a disputat, ambele echipe au pierdut la masa verde în urma deciziei Comisiei de Disciplină și Etică
  • Club Sportiv Municipal Deva – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – ACS Fortuna Becicherecu Mic 4-2
  • ACS Poli Timişoara – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 4-6
  • CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – SCM Zalău 8-7
  • CS Universitatea Alba Iulia – AFC Unirea 1924 3-5
  • CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC Unirea Dej 2-4
  • CS Arieşul Mihai Viteazu – ACS Industria Galda 0-3*
  • CS Unirea Ungheni 2018 – ACS Sticla Arieşul Turda 4-1
  • AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Avântul Reghin 2-0
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS SR Municipal Braşov 4-6
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS Olimpic Cetate Râşnov 1-0
  • AS Gloria 2015 Corneşti – AS FC Pucioasa 0-3*
  • SCM Dunărea 2020 Giurgiu – CS Sporting Roşiori 2008 1-7
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti 6-0
  • ACSM Olteniţa – AS FC Agricola Borcea 0-3*
  • AS Înfrăţirea Jilavele – ACS Recolta Gheorghe Doja 1-3
  • CSM Râmnicu Sărat – AFC Metalul Buzău 1-2
  • CS Victoria Cumpăna – CS Poseidon Limanu-2 Mai 3-0*
  • CS Medgidia – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3*
  • Flacăra Mihail Kogălniceanu – ACS Dacia Unirea Brăila 0-4
  • ACS Victoria Traian – CS Făurei 0-3*
  • CSM Vaslui – ACS Hușana Huși 0-5
  • CSL Victoria Gugeşti – CS Sporting Lieşti 0-4
  • AFCS Viitorul Curiţa – CSM Bacău 0-4
  • CSM Paşcani – FC Ozana Târgu Neamț 3-0*
  • CS Dante Botoşani – ACS Şomuz Fălticeni 0-3
  • SC Olimpia MCMXXI Satu Mare – CSM Sighetu Marmaţiei 0-1
    *Meciuri al căror rezultat a fost stabilit prin deciziile Comisiei de Disciplină şi Etică din 16.09.2020
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*