Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României

Departamentul Competiții al FRF a realizat, conform criteriului geografic, împerecherea echipelor participante în turul 3 al Cupei României, ediția 2020-2021.

Marți, 6 octombrie, ora 14:30

  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița
  • AFC Unirea 1924 – ACS Viitorul Şelimbăr
  • CSM Alexandria – CSM Slatina
  • SC Popeşti-Leordeni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30

  • CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea
  • ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
  • AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007
  • ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău
  • ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava
  • AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov
  • CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
  • U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița
  • CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea

Joi, 8 octombrie

  • ACSO Filiaşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ora 14:30)
  • FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj (ora 17:30)

În precedentul tur al Cupei României, al doilea, s-au înregistrat următoarele rezultate:

  • FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria 7-0
  • CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei 1-2
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea 8-7
  • CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova 0-2
  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica 3-1
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
  • CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
  • CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr 3-4
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu 5-0
  • AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni 2-1
  • AFC Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6
  • CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni 0-1
  • CS Tunari – CS Afumaţi 0-3
  • AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 3-1
  • ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei 2-3
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca 4-1
  • ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 0-1
  • ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti 2-1
  • CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
  • CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 0-2

În cazul partidelor de mai jos, care nu s-au disputat, deznodământul a fost stabilit în urma deciziilor Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.

  • ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 0-3
  • CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 0-3
  • ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S. 0-3
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov 0-3
  • ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi 3-0
  • CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3

ACSO Filiași s-a calificat în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.

În urma deciziei de Comitet Executiv din data de 1 octombrie 2020, în partidele în care se vor întâlni formații de Liga 2 cu formații de Liga 3, în ceea ce privește regulile de vârstă ale tinerilor jucători, se vor aplica reglementările de la Liga 3.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

*