Pustii lui Florin Bradu au incheiat la egalitate amicalul cu Norvegia

Echipa nationala sub 18 ani a Romaniei a disputat joi, o partida de verificare cu reprezentativa similara a Norvegiei, in cadrul unui turneu amical din Suedia.

Pustii lui Florin Bratu au incasat un gol inca din minutul 5, dar Antonio Sefer a restabilit egalitatea in minutul 29, moment in care si jocul a fost inchis la scorul de 1-1.

Fostul antrenor al juniorilor de la Dinamo a apelat la urmatoarea formula in cadrul acestei partide: 12. Duțu – 20. Țârlea © (Jurj 90+2′), 4. Constantinescu, 15. Becze (Manolache 65′), 22. Vadasis (Alin Demci 90+2′) – 17. Șerban, 6. Farcaș – 10. Sefer (Nandor Tamas 70′), 8. Chiriac (Tucaliuc 80′), 16. Antal Barna (Mihăilă 70′) – 9. Pop.

Tricolorii U18 vor disputa urmatorul meci sambata, 2 septembrie, impotriva reprezentativei Slovaciei.

The post Pustii lui Florin Bradu au incheiat la egalitate amicalul cu Norvegia appeared first on Sport Total FM.