Rapid II – CS Balotesti , Liga III
Arbitrii: Stanciu Robert Ionut , Danciu Florin Mihai ,Paraschiv Ionut
Stadion: Inter Gaz , ora 17:00

Au marcat : Ciolacu (83) / Marinaş (36, 45)

Tinerii rapidisti nu s-au regasit nici astazi si au bifat a treia infrangere consecutiva din acest inceput de sezon, desi meciul cu Balotesti a inceput sub dominare rapidista insa cu mari probleme la finalizare , Ciolacu reusind doua suturi spre poarta oaspetilor insa ambele pe langa , Balotesti deschide scorul in minutul 36 prin Marinas care reuseste sa marcheze in urma unui contra-atac, cand meciul tindea spre 0-1 la pauza o pasa slaba a unui fundas rapidist spre propriul portar este interceptat de acelas Marinas care inscrie pentru a doua oara.
Dupa pauza cei de la Balotesti au tinut de mingie si s-au aparat eroic sub presiunea timida a rapidistilor care nu si-au creat mari ocazii de poarta, Ciolacu reuseste sa reduca din diferenta dupa ce a trecut in viteza pe langa doi fundasi adversi si a sutat sanatos spre poarta, chiar daca mai era timp pentru egalare giulestenii nu au avut forta sa preseze si au parasit terenul infranti.

You can leave a response, or trackback from your own site.